אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

עב"מים בשמי ישראל


תאריך פרסום קודם: 
2003
   כלי טיס הנראה כצלחת ענקית מעופפת גולש במהירות מאי שם בגובה עצום, תוך שהוא מפיץ אור בוהק לכל הכיוונים, ולפתע בבת אחת נעצר, כמי שעומד במקום  מעל גבעה הפונה אל שכונת מגורים בפרברי תל אביב. כעבור מחצית השעה לערך, מופיעות בשמיים עוד שתי דמויות  צלחות מעופפות, מוארות  חוברות לאחותם ויחד נעלמות באופק, תוך שניות כלעומת שבאו.
 
זו אינה סצינה מסרט הוליוודי כמו שאפשר בקלות לחשוב, אלא ארוע מתועד, מצולם ומוקלט בפרוטרוט בידי נער בן 15 מישראל, שהסריט זאת באישון לילה ממרפסת ביתו במושב בו הוא גר וזה אינו הארוע היחידי שתועד, אלא אחד מבין עשרות שצולמו בעשרים השנים האחרונות. ומה שיותר משנה עבורנו, שכולם  אירעו כאן בישראל.
 
בתוכנית בריטית ששודרה בערוץ 10,ביום חמישי בערב, שהוקדשה כולה לסיקור התופעה תחת הכותרת "חוצנים בארץ הקודש", מובאות עדויות אישיות ומוסרטות מפי האנשים שחזו בעבמ"ים במו עיניהם, ולכולם מכנה משותף :הם כאמור דאגו לתעד את רוב הארועים  במצלמתם. באחת הפעמים צילם אדם גוף מעופף  דמויי גלגל הטס במהירות עצומה עשה תרגילי אקרובטיקה באויר, ולפתע עמד מלכת. מטוס חיל האויר שהוזנק לקראתו צמצם את המרחק ואז כשהתקרב אליו  יתר על המידה לפי דעת הגלגל המעופף או מפעיליו, נעלם הלה בוירטואוזיות בלתי אפשרית  ובמהירות שלעומתה נראה מטוס הקרב טס בזחילה.
 
לאף אחד אין כרגע הסבר מניח את הדעת וחד משמעי בקשר לסדרת ארועים הנראים על פניהם בדיוניים, גם לא לטייסים מנוסים לכן כולם עוסקים בהשערות: המחייבים מוכנים להשבע בכל שראו תופעה מדהימה, מרחיבת אישונים, ללא ספק ארוע שאמור להעסיק את העולם כולו. לעומתם ישנם אלה שמביעים בטחונם שאת הכל ניתן להסביר וליישב "עם רגליים על הקרקע", משמעו, אין צורך להסחף,  להרחיק לכת, מדובר לכל היותר בתעלומות נקודתיות  תוצרת כדור הארץ. . . מפקד חיל האויר לשעבר, אביהו בן נון הודה בתגובה לסרטון שהוצג בפניו בו מתואר עב"ם בצורת חצי מעגל טס בשמי הארץ בלילה כשהוא מפיץ אור עצום :
 
"זה לא דומה לשום דבר מוכר לי: לא בצורה, הוא חסר כנפיים לחלוטין, לא בביצועים,ולא ברעש המנוע. זה אינו רעש  של כלי טיס ".
 
 טייסים בכירים אחרים שרואיינו לכתבה, הגיבו באותה צורה ממש.  הם הודו שאין להם הסבר לתופעות מעברם, אבל נזהרו כמו בן נון, לשלול אפשרות שמדובר באורחים לא מוכרים לנו ,חדשים, ממקומות רחוקים. מה עוד  שבמספר ישובים בארץ התגלו חתיכות חומר בגדלים שונים, שצנחו ארצה לאחר התגלויות חוצניות: בבדיקות מעבדה אישרו החוקרים שאין בכדור הארץ יסודות חומר זהים על פני כדור הארץ. 
 
רמזים לקיומם של חיים מחוץ לכדור הארץ נזכרים בתקופות קדומות מאוד בכתב ובאיורים. גם בתנך מוזכרים  מספר פעמים ביקורים מעולמות שכנים:,במיוחד בספר בראשית פרק ו שם  מתוארים בפירוש חוצנים , במלים "בני האלוהים", אשר הגיעו ארצה כדי להפרות את בנות האדם, כדי ליצור אנשים טובים יותר. המספר המקראי מדגיש את גובהם,יופים ,וכישוריהם השכליים  לעומתנו, יושבי כדור הארץ...
 
עמדתנו הבסיסית בתור בני אנוש חייבת להיות אהדה בסיסית לפחות בשל ההתרגשות בציפיה ל"רעידת אדמה", שהלואי ואולי יתגלו  לנו אחים  מעולמות אחרים. עולם נפלא שידהים את האנושות, ויהווה ארוע בסדר גודל של  בריאת העולם מחדש. מצד שני, אסור שנתפס לא מוכנים, שהרי תמיד ייתכן שכח לא ידידותי, או עויין, מצויד טכנולוגיה שלא ידועה לנו עדיין וייתכן בהחלט שמקדימה אותנו בהרבה, ושהתקרב אלינו לטווח נגיעה,  עלול להפתיע אותנו, ואז איש אינו יכול לדעת  מה עלול לקרות.
 
 אם כך, חייבת להשאל השאלה היכן מתחילה אחריות המדינה, באמצעות הממסד הרשמי והבטחוני  בנוגע לכל אותם ארועים שקרו בתחומה. וכאן מסתבר פשוט  מתעלמים ומתיחסים לפניות לחקור, כמטרד. תחת זאת מעדיפים לשלוף בכל פעם הסבר לקוני אחר.
 
במקרה אחד שבו מצולם  בבירור רב עב"ם מואר הטס בשמים הגיב צה"ל המלים "בלון ניסוי של המכון המטראולוגי", ובפעם אחרת "בלון ניסוי שחמק ממצרים והגיע אלינו בטעות". הבעיה שיש יותר מידי בלוני ניסוי  בגרסת מערכת הבטחון. לגבי מה שנראה ככלי טיס בצורת פירמידות או צלחות מעופפות, הגיבה מערכת הבטחון "השתקפויות אור או, להקות שחפים" עד כשמישהו הבין שהתרוצים מגוחכים אז שונתה הגרסה ל "לא נמצאו הוכחות להמצאותו של גוף זר בשמים" מעניין, שאפילו רשת טלויזיה בריטית מכובדת מצאה לנכון לייחס תחקיר שלם לנושא  כאן בארץ, הכרוך בהוצאות לא מעטות. אביהו בן נון, שבא מתוך המערכת, היה הוגן מספיק כדי לציין ש "חיל האויר חייב לחקור לעומק את כל הארועים ". מעבר לאתגר האינטלקטואלי,שאמור לעניין כל מי שעוסק בנושא,  מערכת הבטחון חייבת לגלות עניין מובהק בכך, מתוקף תפקידה, בכפוף למבול הראיות שבאות אלינו. נכון לעכשיו, איש אינו יודע  אם אכן מדובר בחוצנים דמויי אדם המתוארים למכביר בספרות הבדיונית, אבל כרגע זה לא ממש משנה.  על מערכת הבטחון לצאת מן התרדמת שהיא נתונה בה בהתייחסותה לכל נושא העבמי"ם בהתעלמות גורפת מכל מה שתועד וצולם, ולהתייחס לנושא בעירנות מתבקשת. כדי שלא נמצא מופתעים לשלילה.
תגיות: 

Comments

צלחות מעופפות בשמיים ישראל

לפניי כ _7 שנים גרנו בראש העין וזה היה בשביעי של פסח בערך בשעה 9 וחצי בערב יצאנו אני אשתי שניי ילדיי ומשפחה של 5 אורחים לשתות קפה ברחבת הבית פתאום ראיתי שובל של אש שדוהר מכוון מזרח למערב בהתחלה לא הבנו מה זה הוא פשוט נעצר מעל גג בתינו בגובה של כ30 עד 40 מטר נראה בברור ואז כולנו כעשרה אנשים נשארנו המומים ואז ראינו ממש מין סוג של כיפה גדולה ומסביב לה חלונות מתחת לה היה מין בארגז שמיתוכו יצאו שובלים של כחשמל זה היה מראה מרהיב וביחד עם זה גם מפחיד ממש התלהבנו והתחלנו לצעוק לעבר הדבר הזה שירד למטה חשבנו שירד ואז הוא פשוט נע בצורה סבובית כצלחת לכוון מערב ומיד לאחר מכן ממש שניות הופיעו עוד שניים כאלה בדיוק שטסו לאותו כיוון של הראשון נשארנו כולנו נדהמים עד ענקית נשמתנו כי מעולם לא ראינו דבר כזה והיום אני בטוח במאת אחוזים שיש חייזרים וצלחות מעופפות כמו שזה נראה תודה אשמח לשתף אותכם בסיפור מקרוב

עבם

היום 15 לספטמבר 2019 ישבתי לקפה במרפסת וראיתי כדור אור בוהק באור לבן מתכתי עומד במקום בשמים אחרי כמה שניות טס במהירות עצומה לנקודה אחרת וגם שם עמד כמה שניות. אני גר בכפר סבא והמרפסת פונה לצפון ומערב כל שלוש דקות בערך עובר מטוס נוסעים לקוון שדה התעופה מטוס אחד היה מעל קלקיליה שהכדור הבוהק היה במרכז השמיים הגיע מעל המטוס ב שלוש שניות ונעצר מעליו ואחרי נעלם לקוון השומרון במהירות עצומה . יש לציין שאני רואה כל יום מלא מטוסים שחגים באזור זה היה שונה לגמרה לא מטוס ולא סתם פנס .טס מנקודה לנקודה במהירות עצומה ואור לבן מאוד מוזר

אני חובב עב"מים מושבע, ולמעשה

אני חובב עב"מים מושבע, ולמעשה התחלתי לחקור את הנושא לפני כ 25 שנה כשהייתי בשירות מילואים בבסיס חה"א בדרום. זה יה למיטב זכרוני חודש קיצי בשעת ערב מאוחרת הייתי בפטרול רגלי עם מילואימניק נוסף, שנינו יוצאי חיל האוויר ראינו מטוסים שמענו מטוסים ואנחנו יודעים איך הם נראים ונשמעים גם בלילה.
פתאון אני מביט לשמיים ואני רואה מחזה מדהים: כלי טיס בצורת האות טי חג במעגלים מעל הבסיס כשלאורכו ולרוחבו המון אורות זוהרים בצבעים כחול וצהוב, העצפם המוזר הזה טס בגובה בינוני ולא השמיע שום רעש, ולאחר כמה דקות נעלם בבת אחת מעיננו.
גם המילואימניק השני הביט במחזה המדהים, וגם הוא לא יכול היה לאמר מה הוא ראה. בכל מקרה שנינו בטוחים שזה לא מטוס נוסעים ולא מטוס קרב, בגלל הצורה, כמוןת האורות אך בעיקר בגלל הצורה המשונה בה הוא חג בשמיים.
מאז ועד היום אני מתעניין בנושא ואני משוכנע שמה שראינו היה עב"ם .

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עמית עוז

.