יום שישי, יולי 19, 2024
חינוךרפואה

טיפול טבעי מוכח מחקרית להפרעות קשב וריכוז: הדרך הטבעית להצלחה 

הפרעת קשב וריכוז (ADHD) היא מצב נוירולוגי המשפיע על יכולת הריכוז והקשב, ולעיתים קרובות כוללת היפראקטיביות ואימפולסיביות. קיימים טיפולים שונים להפרעת קשב וריכוז, אך יותר ויותר מחקרים מצביעים על היתרונות של טיפולים טבעיים כמו פעילות גופנית ומדיטציה.

מדגם מהמחקרים על טיפול טבעי

מחקר ראשון: מחקר שנערך באוניברסיטת וילינוס מצא כי טיפול באמצעות פעילות גופנית השפיע בצורה חיובית על הפרעות קשב וריכוז, ושיפר את הריכוז ואת הזיכרון.

מחקר שני: מחקר נוסף שנערך באוניברסיטת סינגפור מצא שפעילות גופנית קצרה סייעה בשיפור התפקוד הקוגניטיבי, וכתוצאה מכך הובילה לשיפור בזיכרון ובריכוז.

מחקר שלישי: באוניברסיטת קסטיליה לה מנצ’ה בספרד, נבדקו מספר מחקרים המצביעים על שיפור בקשב באמצעות פעילות גופנית, בפרט אצל ילדים. החוקרים מצאו שהפחתה בהיפראקטיביות ושיפור בריכוז היו משמעותיים לאחר תקופת אימון גופני מסודרת.

אז למה פעילות גופנית עוזרת ?

פעילות גופנית משחררת כימיקלים במוח כמו דופמין, נוראפינפרין וסרוטונין, התורמים לשיפור מצב הרוח והריכוז. יתר על כן, פעילות גופנית סדירה מסייעת להפחתת המתח והחרדה, שיפור השינה ושיפור יכולות הקשב והריכוז.

מדיטציה וקשב וריכוז

מדיטציה, ובעיקר מדיטציית מיינדפולנס, נחשבת לכלי יעיל לשיפור יכולות הקשב והריכוז. המדיטציה מסייעת בהרגעת המוח, הפחתת מתחים ושיפור יכולת הריכוז והקשב. מחקרים מצביעים על כך שמדיטציה יכולה לשפר את התפקוד הקוגניטיבי ולסייע בניהול הסימפטומים של ADHD.

השורה התחתונה

פעילות גופנית ומדיטציה הן הדרכים הטבעיות היעילות ביותר לטיפול בהפרעות קשב וריכוז. על ידי שילוב של פעילות גופנית סדירה ומדיטציה בשגרת היום שלנו, נוכל לשפר את יכולת הריכוז, להפחית את הלחץ ולהגיע לאיזון נפשי טוב יותר.

הרב יוחי דנחי הוא מרצה, מנהל קרן ההשקעות הפרטית ‘NextMoves’ ותומך רגשי רב תחומי המומחה ליצירת שינויים מהירים, יציאה מחרדות, חינוך וזוגיות – שיטת ‘מנצחים‘.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *