אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

רונית שריג-אקרט


רונית שריג-אקרט's picture

דף משתמש

אני עו"ס העוסקת בתחומי הטיפול בהתמכרויות, בטיפול בנוער ובהדרכה הורית מאז 1984. מנהלת היחידה לטיפול בהתמכרויות בחיפה. במשך שנות עבודתי אני עוסקת בהיבטים שונים של התמודדות עם התנהגויות סיכון של מתבגרים ועם התמכרויות ובהדרכה להורים. העשייה שלי כוללת: טיפול פרטני וקבוצתי במבוגרים ובבני נוער בסיכון הנחיית הורים של נוער וצעירים סדנאות והרצאות מידע לגורמים בקהילה הדרכה אישית וקבוצתית לאנשי מקצוע פיתוח והקמת שירותים בקהילה למען צמצום התנהגויות סיכון ומניעת התמכרויות. למאמרים נוספים, בקרו באתר שלי: www.ronit-therapy.co.il
אי-מייל: 

History

Member for
8 years 3 weeks

מאמרים מאת

ילדים מעבירים בקבוק אלכוהול

אלכוהול וילדים: זו ילדותי השתויה

פורסם: 01/05/2014 - 19:16
שתיית אלכוהול היא המרכיב המרכזי ברוב צורות הבילוי בקרב בני נוער. היא זו שתקבע עבורם לרוב האם האירוע מוצלח יותר או פחות, “שווה” יותר או פחות, “זורם” יותר או פחות. אם תשאלו את בני הנוער תגלו שהמוטו השולט מבחינתם הוא “אם לא שותים לא נהנים”. אלכוהול הפך לשם נרדף להנאה, לקוּליות, לחבר’ה, לגיל הנעורים. דפוסי השתייה של בני הנוער מאופיינים בשימוש באלכוהול זול שהם מערבבים אותו עם מיצים, עם משקאות אנרגיה מסוגים שונים, ולפעמים גם עם בירה. בבסיס תרבות השתייה, מתבטאות התחרותיות והכמיהה לסיפוקים מיידיים וכן הרצון להשתייך לקבוצת השווים ולהשוויץ בפני החבר'ה.
התמכרות

הורות והתמכרות

פורסם: 09/29/2013 - 13:10
כהורים לבני עשרה ולצעירים אתם בוודאי מודאגים מכך שהצעירים של ימינו מתחילים לשתות אלכוהול בגיל צעיר מאוד, שותים כמויות גדולות ולעתים תכופות. רבים גם משתמשים בסמים (דבק מגע, נייס גאי וגראס הם סמים מסוכנים), מהמרים (בעיקר באינטרנט) ומעשנים סיגריות מגיל מוקדם. התנהגויות אלו עלולות להוביל להתמכרות מסוכנת והרסנית, במיוחד כשמתחילים אותן בגיל צעיר. ככל שהקשר בין מתבגרים להוריהם נחווה בעיניהם כקרוב וטוב יותר, כך קטן היקף ההתנהגויות הסיכוניות שלהם ועולה הגיל שבו הם מתחילים להתנסות בהן - כך מצאו באופן חד משמעי מחקרים בכל העולם.

הנצפים ביותר

.