אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

שרון טהר


שרון טהר's picture

דף משתמש

למדנית, וכתבנית. כותבת על כל מה שמעניין אותי, עולם תוכן הכולל תרבות, קולנוע, אמנות וספרות. כמו גם ביקורת חברתית כזו או אחרת על מיני דברים ואחרים.

History

Member for
7 years 8 months

מאמרים מאת

אגדות על רוצחים

אגדות על רוצחים

פורסם: 07/31/2014 - 20:08
הסרט הדוקומנטרי שיצא השנה "אגדות על רוצחים" הינו סרטו הדוקומנטרי של ג'ושוע זימן ורחל מילס. הסרט בן השעתיים מתאר כיצד יוצרי הסרט חוקרים את מקורותיהם של ארבע אגדות אורבאניות מפורסמות, ומנסים להבין כיצד הם נולדו ומדוע אנשים עדיין מאמינים באותם מיתוסים. יותר מכך הסרט מלווה בקטעים קולנועיים קלאסיים, שהתבססו על אותן אגדות אורבניות, בינהם קנדימן, הצעקה, ו"זה". הסרט מאוד יסודי, וחוקר כמה זוויות שונות, במקרים מסוימים התשובה מפחידה מהמציאות. מדובר בסרט הבוחן את הבסיס להרבה סרטי האימה, והידיעה מהו מקור הסיפור היא האימה האמיתית והגדולה הרבה יותר.
פילומנה / במאי סטיבן פרירס

פילומנה / במאי סטיבן פרירס

פורסם: 03/27/2014 - 18:36
סרט הדרמה פילומנה יצא לאקרנים השנה ואף היה מועמד לארבעה אוסקרים. הסרט מבוסס על ספרו של מרטין סיקסמית' העיתונאי המלווה את דמותה של פילומנה. העלילה המוצגת לפנינו מתארת סיפור בלתי יאמן המבוסס כולו על סיפור אמיתי. פילומנה הינה אישה מבוגרת המנסה למצוא את בנה שנמסר לאימוץ 50 שנה לפני כן. נסיבות האימוץ מתארות סיפור טרגי של אירלנד הקתולית של שנות ה 50, פילומנה אז נערה בת 14 נכנסה להריון.
קצה האגם / גיין קמפיון

קצה האגם / גיין קמפיון

פורסם: 09/11/2013 - 15:22
קצה האגם, הינה מיני סדרה חדשה של ג'יין קמפיון הפותחת לצופיה צוהר אל תוך עולם מסתורין בעל חוקיות מזן אחר לגמרי. זהו עולם בו השבטיות חוגגת, ולא בכדי צולמה הסדרה במרחבי הטבע הפראיים של ניו זילנד הרחוקה. על רקע הנופים המרהיבים והבלתי נגמרים, מצטיירת לפנינו סדרה בה צביון הצילום מעמיק עוד יותר את הקיצוניות המתגוללת לנגד עינינו בין רע לטוב, בין גשמי לרוחני ובין פטריאכלי למטריאכלי.

הנצפים ביותר

.