אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

שרה אהרונוביץ קרפנוס


דף משתמש

שרה אהרונוביץ קרפנוס, דוברת יו"ר אגודת הסופרים העברים

History

Member for
7 years 8 months

מאמרים מאת

אגודת הסופרים העברים חוגגת על שולחן ביאליק

פורסם: 09/01/2014 - 13:41
לרגל מלאות 80 שנה לפטירתו של המשורר הלאומי, יקיים הוועד המנהל של אגודת הסופרים העברים ישיבה חגיגית בביתו של ביאליק, על השולחן שבו נהג להסב עם עמיתיו הסופרים, לדון עִמם, ולהכריע לדורו ולדורות בנושאים העומדים ברומו של עולם הספרות והתרבות.

יום ירושלים: משוררים מטמינים פתקי שיריהם בין אבני הכותל

פורסם: 05/25/2014 - 15:20
אגודת הסופרים העברים יוזמת השנה חגיגה מיוחדת ביום ירושלים: משוררות ומשוררים יתכנסו ביום ירושלים, כ"ח באייר תשע"ד (28.5.14) בשעה 14.00 בשער יפו. הם ייצאו לסיור מודרך אל מוזיאון חצר היישוב הישן. לאחר קבלת פנים במוזיאון וסיור בתערוכת השירים המוצגת במוזיאון, ייצאו בהדרכת המשורר בלפור חקק לסיור באתרי הרובע היהודי.

פרס ברנר 2014 - יוסי סוכרי, אסתי ג. חיים

פורסם: 05/12/2014 - 15:47
פרס ברנר תשע"ד ליוסי סוכרי ולאסתי ג. חיים. פרס ברנר תשע"ד (2014) של אגודת הסופרים העברים חולק השנה בהחלטה פה אחד של השופטים לשני ספרים: ספרה של אסתי ג. חיים "אנשי פינות" (כנרת זמורה ביתן) וספרו של יוסי סוכרי "בנגזי ברגן בלזן" (עם עובד). השופטים היו: הדסה וולמן, פרופ' מירון ח. איזקסון וד"ר צבי מלאכי. מרכז פרס ברנר: מאיר עוזיאל. לפרס ברנר הגיעו השנה 118 ספרים.

מכתב לעופר שלח: הערות נוספות בעקבות כנס השדולה בכנסת למאבק על נפשה של הספרות

פורסם: 12/11/2013 - 18:26
הנדון : הערות נוספות בעקבות כנס השדולה בכנסת למאבק על נפשה של הספרות, על נפש התרבות. מכובדי, הגעתי בשעה תשע וחצי כפי שביקשתם לכנס השדולה למען התרבות בכנסת, אך גיליתי שיש תור של כמאתיים אנשים לפני השער. כמה מוזמנים ובהם עו"ד אלי זוהר צלצלו אליך או לוועדה, והשומר בשער צדדי הכניס שבעה אנשים בלבד. היה ברור, שאם עלינו לחכות את כל התור נגיע כנראה רק בשעה אחת עשרה ואולי אחרי זה – וכל הסיפור נראה אבוד.

הכניסיני תחת כנפך - מתחננת הספרות העברית

פורסם: 07/23/2013 - 12:56
ר אגודת הסופרים העברים, המשורר הרצל חקק, יוצא נגד כוונת שר החינוך הרב שי פירון להפחית במספר המקצועות שבהם ניגשים לבגרות. בשלב זה הודיע השר על חמישה מקצועות ליבה: אנגלית, מתימטיקה, לשון, תנ"ך ואזרחות. מקצועות הליבה שלא ייכללו מכאן ואילך בבחינות הבגרות, הם ספרות והיסטוריה. יו"ר האגודה הרצל חקק טוען, שזו פגיעה אנושה בלימודי הספרות ובכלל זה בלימודי הספרות העברית שהיא מרכיב יסודי בזהותנו כאן.

הנצפים ביותר

.