אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

רוני ריבל


דף משתמש

History

Member for
7 years 11 months

מאמרים מאת

דיוקן של בטהובן משנת 1820

ג'אז מול קלאסי, לא רק עניין של טעם

פורסם: 01/18/2017 - 10:14
רבות ותכופות עולה על הפרק השאלה: מה טוב יותר, ג'אז או מוסיקה קלאסית? מה מוזיקלי יותר? ואיזה מבין הסגנונות, השונים לכאורה לאוזן אך הדומים בבסיסם, נמצא ברומו של סולם המוזיקליות? אתחיל ואומר כי כל העובדות המוסיקליות אשר יובעו כאן מדברות על הכלל, מוסיקה מטבע הדברים. קצרה היריעה במאמר זה מלהכיל את כל הזרמים, תתי הזרמים והעובדות הקיימות והוא יעסוק במאפיינים כלליים ועובדות בסיסיות על כל סגנון וסגנון.
התפסן בשדה בשיפון כהשתקפות לתופעות של גיל ההתבגרות

התפסן בשדה בשיפון כהשתקפות לתופעות של גיל ההתבגרות

פורסם: 05/26/2013 - 14:40
בספרו התפסן בשדה השיפון מתאר הסופר ג'.ד. סאלינג'ר בפרטי פרטים את מסעו של הולדן קולדפילד, גיבור הספר, מרגע עזיבתו את בית ספרו- פנסי ועד להגעתו למוסד אשפוז נפשי. ביד אומן מתאר ברובד הסמוי את נימי נפשו של הגיבור אשר דרכה ניתן לראות בבירור את קיומן של תופעות פסיכולוגיות אוניברסליות המאפיינות את גל הנעורים שהינו גל פרובלמטי, בו מגלה הנער הצעיר את דמות העולם בו הוא חי ומתייחס לעיתים בצורה סובייקטיבית המיוחדת לו בלבד, מודד את העולם הסובב אותו במשקפיים אשר לעיתים מראות תמונת מצב שאין בה ממש אלא שיקוף בבואתו הנפשית של הנער החווה.

התפסן בשדה השיפון בראי פסיכולוגי

פורסם: 06/08/2005 - 03:00
ספרו 'התפסן בשדה השיפון' מתאר הסופר ג'.ד. סאלינג'ר בפרטי פרטים את מסעו של הולדן קולדפילד, גיבור הספר, מרגע עזיבתו את בית ספרו- פנסי ועד להגעתו למוסד אשפוז נפשי. ביד אומן מתאר ברובד הסמוי את נימי נפשו של הגיבור אשר דרכה ניתן לראות בבירור את קיומן של תופעות פסיכולוגיות אוניברסליות המאפיינות את גל הנעורים שהינו גל פרובלמטי, בו מגלה הנער הצעיר את דמות העולם בו הוא חי ומתייחס לעיתים בצורה סובייקטיבית המיוחדת לו בלבד, מודד את העולם הסובב אותו במשקפיים אשר לעיתים מראות תמונת מצב שאין בה ממש אלא שיקוף בבואתו הנפשית של הנער החווה

הנצפים ביותר

.