אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

יעל שביט תקשורות


דף משתמש

אי-מייל: 

History

Member for
9 years 6 months

מאמרים מאת

כיצד הצליחה רופאה צעירה להקים מערך מודרני ומקצועי לרפואה דחופה לילדים בפריפריה הרחוקה?

פורסם: 11/30/2016 - 14:53
רופאים בכירים מתחום הרפואה הדחופה לילדים מארה"ב, קנדה ובית החולים שניידר לילדים, הגיעו לסיור מקצועי במרכז הרפואי זיו בצפת, להתרשם ממערך מקצועי ומודרני בבית חולים הממוגן לילדים הראשון בצפון, שהוקם בתוך זמן קצר על ידי ד"ר דנה קרופיק, מנהלת מחלקת רפואה דחופה לילדים
חקלאות המחר - התערוכה החקלאית הגדולה בישראל 2015

חקלאות המחר - התערוכה החקלאית הגדולה בישראל 2015

פורסם: 11/05/2014 - 11:53
השנה הקדימו 120 חברות חקלאות מים, אנרגיה וטכנולוגיה, להבטיח את השתתפותן בתערוכה החקלאית הגדולה בישראל, שתפתח בתחנת "יאיר" בחצבה, מרכז המו"פ (מחקר ופיתוח) החקלאי בערבה תיכונה וצפונית ב- 28-29 בינואר 2015.
הקומבמלה - הכינוס האנושי הגדול ביותר בעולם בנהרות הקדושים בהודו

הקומבמלה - הכינוס האנושי הגדול ביותר בעולם בנהרות הקדושים בהודו

פורסם: 10/19/2014 - 16:51
כחלק מחודש "מסביב לעולם" שיכלול חוויות מפסטיבלים עולמיים, מסעות, סיפורים אישיים ועוד מזמין מלון מצפה הימים להרצאתו של הראל סטנטון אודות הקומבמלה- הכינוס האנושי הגדול ביותר בעולם- בנהרות הקדושים בהודו, שלישי 21 באוקטובר בשעה 21:00.
ילדים סורים פצועים במרכז הרפואי זיו

הפצוע הסורי ה- 200 הובא אמש לטיפול במרכז הרפואי זיו

פורסם: 12/25/2013 - 13:00
מחלוקת בין משרדי הבריאות הביטחון והאוצר מעכבת העברת מימון הטיפול בפצועים הסורים בעלות של 14 מיליון שקלים. הפצוע ה-200 מהקרבות בסוריה, צעיר בן 21 במצב קשה, הסובל מפציעות ירי במותן ובבטן הובא אמש על ידי צה"ל לטיפול במרכז הרפואי זיו. במהלך הלילה עבר ניתוח חירום ואושפז במחלקת טיפול נמרץ. במהלך השבוע האחרון הועברו על ידי צה"ל לטיפול במרכז הרפואי זיו 8 פצועים ממלחמת האזרחים בסוריה, ביניהם ארבעה ילדים.

סקי בחרמון: כיצד להמנע מפציעות

פורסם: 12/18/2013 - 15:39
המרכז הרפואי זיו בצפת קורא לגולשים להישמר מפני פציעות שרירים וגפיים במהלך גלישה בחרמון. השלג חזר לחרמון, ובמרכז הרפואי זיו בצפת, הקולט בכל שנה את נפגעי הסקי, קוראים לגולשים ותיקים וחדשים כאחד להקפיד על מספר כללים לשמירה על הגוף לפני היציאה ליום גלישה.
רופאים ואחיות ברכבי שטח של מתנדבים מובאים למרכז הרפואי זיו

צפת: המרכז הרפואי זיו- דיווח סערה

פורסם: 12/15/2013 - 16:02
בעקבות הסערה עדיין חסומות דרכי הגישה אל המרכז הרפואי זיו בצפת לרכבים פרטיים, הגישה אפשרית רק לרכבי שטח 4X4, אמבולנסים מיוחדים המותאמים לנסיעה בשלג עם שרשראות על הגלגלים וכלי רכב צבאיים. חדר המיון וחדרי הלידה במרכז הרפואי זיו פועלים כסדרם. על הזקוקים לסיוע רפואי לפנות למוקד העירוני בצפת או למד"א. אין לנסות ולהגיע ברכב פרטי. לחדר המיון פונו במהלך סוף השבוע עשרות חולים, מרביתם נזקקו לסיוע רפואי בעקבות הפסקת החשמל בעיר צפת. מרבית הפונים אושפזו בבית החולים עקב חסימת דרכי הגישה למרכז הרפואי.
משלחת עיתונאים מאמריקה הלטינית ביקרה במרכז הרפואי זיו

משלחת עיתונאים מאמריקה הלטינית ביקרה במרכז הרפואי זיו

פורסם: 11/28/2013 - 12:42
משלחת של 25 עיתונאים מאמריקה הלטינית הגיעה לביקור במרכז הרפואי זיו בצפת, במסגרת השתלמות מטעם משרד החוץ. את העיתונאים אירח ד"ר אוסקר אמבון, מנהל המרכז הרפואי זיו, אשר דובר ספרדית שוטפת והרצה בפניהם על עבודת בית החולים בשגרה ושעות חירות כמו בזמן מלחמת לבנון השניה.
ימין-אוטו פטרון, אנגליקה ולה, גסיקה מלדונאדו, תרזה רודריגז, חורחה פלסנסיה

חיים סבן שלח טלנטים להכיר את אורח החיים בישראל

פורסם: 10/14/2013 - 16:27
איש העסקים המצליח חיים סבן , הבעלים של רשת הטלויזיה מהגדולות בארה"ב, בשפה הספרדית יוניוויז'ון Univision, שלח את הטלנטים שלו לסיור והכרות עם ישראל. בין השאר הצפינו עד ליקב הרי גליל בגבול הצפון . סבן רכש את יוניוויז'ן בשנת 2006 ביחד עם קבוצת משקיעים תמורת 12.3 מיליארד דולר. על פי דירוג נילסן, הרשת נחשבת בין חמש הרשתות הטלוויזיה הגדולות בארה"ב, המשדרת על פי הסכמים גם למאות מיליוני צופים ברחבי העולם, בארצות דוברות ספרדית כמו: ונצואלה, קולומביה, הונדורס, פרו, ארגנטינה, צי'לה ועוד. חברת האם ממוקמת בניו יורק והאולפנים הגדולים במיאמי.
המכתב שהגיע צמוד לנער הפצוע אנוש-עליו כתמי דם.

צוותים רפואיים בסוריה נמצאים בסכנת חיים

פורסם: 06/27/2013 - 17:19
ר עמרם הדרי מנהל יחידת הטראומה במרכז הרפואי זיו: נודע לנו כי צוותים רפואיים בסוריה נמצאים בסכנת חיים ופוגעים בהם באופן מכוון כעונש על סיוע לפצועי הקרבות. לנער הפצוע בן ה- 15 שהובא אמש הוצמד מכתב בו פירוט הטיפול שקיבל בסוריה, מוכתם בכתמי דם אך לא חתום. בין שלושים הפצועים הסורים שהובאו עד כה על ידי צה"ל, למרכז הרפואי זיו בצפת, במהלך החודשיים האחרונים, מאז תחילת הקרבות בסוריה, מטופלים כיום 3 ילדים בני 16,15 ו-9.
טקס חלוקת מענקי מחקר בתחום הליצנות הרפואית התקיים בפקולטה לרפואה בצפת

טקס חלוקת מענקי מחקר בתחום הליצנות הרפואית התקיים בפקולטה לרפואה בצפת

פורסם: 06/23/2013 - 14:26
מענקי מחקר בסך כולל של 575 אלף שקלים הוענקו על ידי קרן אדליס (ADELIS) מצרפת למחקרים מקצועיים בתחום הליצנות הרפואית. טקס חלוקת מענקי מחקר בתחום הליצנות הרפואית התקיים בפקולטה לרפואה בצפת, ביזמת קרן מגי, משותפות פרויקט "רופאי חלום" בישראל, המרכז הרפואי זיו ואגודת הידידים של המרכז הרפואי זיו.
מרפסת המלון האפנדי הצופה לים ולעיר העתיקה -עם פינת ישיבה

מלון האפנדי בעכו: מורן פלג מונתה למנכל

פורסם: 05/28/2013 - 12:57
מלון האפנדי בעכו העתיקה , מבנה צלבני שהוסב למלון בוטיק לאחר שמונה שנות שיפוצים ושחזור ציורי הקיר על ידי מומחים מאיטליה. בשנת 2003, החל תהליך שימור ושיפוץ המבנה המרשים, ביזמתו של אורי ירמיאס (אורי בורי) .ייחודיות המלון נובעת מערכם התרבותי וההיסטורי של המבנים העתיקים ומרמת עבודות השימור והשחזור הנרחבות שהושקעו במקום. מורן פלג (38) נשואה + 2 תושבת חיפה מונתה למנכ"לית מלון בוטיק "האפנדי" בעכו העתיקה. פלג הינה דמות מוכרת ומוערכת בענף התיירות הישראלי.
ג'מאל זידאן

גמאל זידאן: פרס המאמר האקדמי המצטיין

פורסם: 01/27/2013 - 18:22
כבוד גדול למרכז הרפואי זיו. בכנס של האיגוד הישראלי לאונקולוגיה קלינית ורדיותרפיה שנערך באילת, הוענק פרס המאמר המצטיין למאמרו האקדמי מקצועי, של פרופ' ג'מאל זידאן, מנהל המחלקה האונקולוגית בבית החולים וראש תחום הוראת האונקולוגיה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בצפת, תחת הכותרת: "Differences in pathological and clinical features of breast cancer in Arab as compared to Jewish women in Northern Israel".
נשיכת עכביש בידו של חמד אבו-עואד

נשיכת עכביש חמורה בכף היד

פורסם: 01/16/2013 - 16:55
נרדם ברכבו והתעורר עם נשיכת עכביש חמורה בכף ידו נפיחות שלפוחיות וזיהום. בחדר המיון במרכז הרפואי זיו כבר נתקלו בנשיכות של עכבישים בעבר, אך הנשיכה בכף ידו של חמד אבו-עוואד (54) מהכפר הדרוזי בוקעאתא, הפתיעה גם את הוותיקים בצוות הרפואי שאמרו, כי תגובה כה חריפה לארס עכביש הינה מקרה נדיר. לרופאים סיפר אבו-עוואד, כי נרדם במכוניתו ליד השוק בכפר ירכא בו הוא מפעיל דוכן, כאשר הרגיש לפתע בכאב עז בכף ידו והניח שמשהו עקץ אותו. במבט ראשון, העקיצה לא נראתה לו חמורה.

הנצפים ביותר

.