אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

איתן גוטמן


איתן גוטמן's picture

דף משתמש

איתן גוטמן נולד ב-1975 בארצות הברית ועלה לארץ בגיל 3. את מרבית חייו העביר בירושלים. הוא למד בתיכון ע"ש סליגקסברג. בתקופת לימודיו בתיכון התנדב במגן דויד אדום והדריך פעילויות של"ח. ב-1994 התגייס לגבעתי שם שירת כלוחם בגדוד שקד. עם שחרורו מצה"ל החל ללמוד באוניברסיטה העברית בירושלים. את לימודי תואר ראשון השלים במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים ואת לימודי התואר השני השלים במדעי המדינה. בשנת 2001 הוא התחתן עם שירי בירמן וכיום הוא גר ברחובות. חובב היסטוריה צבאית, פוליטיקה עכשווית,ספרות פנטזיה ומבוכים ודרקונים.

History

Member for
8 years 4 months

מאמרים מאת

אניית צבא ארצות הברית אריזונה בוערת בפרל הארבור. המתקפה על פרל הארבור סימנה את תחילת המערכה באסיה ובאוקיינוס השקט

מלחמת העולם השניה: המלחמה באוקיאנוס השקט

פורסם: 01/24/2017 - 11:40
ביום ראשון ה- 7.12.1941 תקפו מטוסי הצי היפני את נמל הצי האמריקאי בפרל הרבור בהוואי. התקפה זו הייתה יריית הפתיחה למאבק הסופי בין שתי המעצמות שניסו לשלוט באזור האוקיאנוס השקט קרוב ל- 50 שנה.
אוגוסטינוס מול תומס אקווינס

אוגוסטינוס מול תומס אקווינס

פורסם: 01/08/2013 - 12:33
השוואה בין תומס אקווינס וסנט אוגוסטינוס בנושא המדינה וההנהגה. זיהוי וניתוח תפיסת האדם על ידי תומס אקווינס והקדוש אוגוסטינוס מהיפו, שני הוגי דעות נוצריים שחיו בימי הביניים, ומכאן להשוות את סוגי המנהיגות והמדינה שהם מציעים על ידי קריאת שני המקורות החשובים שהם כתבו בנושא: 'עיר האלוהים' של אוגוסטינוס ו" על המלוכה" – ON KINGSHIP של תומס אקווינס. שני הוגי דעות אלו שחיו בהפרשים של יותר מ- 850 שנה נתנו תיאור משלהם לשאלה הפוליטית חשובה ביותר מהו אופי האדם
רצח יצחק רבין הביא את ההכרה שגם בישראל ישנה אלימות פוליטית.

אלימות פוליטית בישראל

פורסם: 04/28/2006 - 03:00
מלחמות אזרחים הן אחת התוצאות של אי יכולת של חברה להגיע לכלל הסכמה על הדרך בה היא רוצה לפתור בעיה פוליטית מסוימת. כאשר אין המערכת יכולה לבטא את עצמה בצורה פוליטית היא פונה לאלימות

חינוך לאזרחות ודמוקרטיה

פורסם: 07/09/2005 - 03:00
בשנים האחרונות דובר רבות על חשיבות הלימודים של ערכים דמוקרטיים בלימודי האזרחות. חלק מההוויה של מדינה דמוקרטית הם החיים בצל הערכים הדמוקרטיים. ערכים של חופש, שוויון, וחירויות שונות. חופש ביטוי, חופש התאגדות וזכות למשפט הוגן הם חלק מהזכויות שניתנות לכל אזרח במדינה דמוקרטית אולם ללא החינוך הנכון אשר יעביר לאזרחים את הערכים הללו ואת חשיבותם לחיים במדינה דמוקרטית טובה ומתקדמת לא יהיו ערכם של ערכים אלו רב . על האזרחים במדינות דמוקרטיות להיות ערים ומודעים לזכויותיהם ופירושם על כל הצדדים והמובנים . זאת על מנת לקיים אורח חיים דמוקרטי מלא .

אוגוסטינוס מול תומס אקווינס

פורסם: 06/16/2005 - 03:00
השוואה בין תומס אקווינס וסנט אוגוסטינוס בנושא המדינה וההנהגה מבוא ורקע היסטורי
חיפוש ניצולים ליד ספינת "יו.אס.אס ווסט וירג'יניה" בזמן ההתקפה.

מלחמת העולם השניה באוקיאנוס השקט

פורסם: 06/08/2005 - 03:00
יפן שראתה את עצמה השלטת העיקרית של דרום מזרח אסיה ראתה בארצות הברית את הסכנה האסטרטגית הגדולה ביותר לשליטתה באזור. עקב כך החליטה יפן להוציא את הצי האמריקאי מכלל פעולה וכך למנוע מארצות הברית את היכולת לנסות לעצור את היפנים.
פורנוגרפיה ודמוקרטיה: קונפליקט, מתחים והדדיות

פורנוגרפיה ודמוקרטיה: קונפליקט, מתחים והדדיות

פורסם: 06/08/2005 - 03:00
פורנוגרפיה ודמוקרטיה נראים, לכאורה, נושאים שאינם קשורים זה בזה. בעוד שהאחד מעורר גיחוך במקרה הטוב ותגובות פחות נעימות במקרה הרע, הרי שעל חשיבותו של הנושא השני ועל תרומתו להתפתחות החברה האנושית כמעט ואין עוררין בעולם המערבי. אך האומנם אין ביניהם קשר?

הנצפים ביותר

.