אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אביגיל אגלרוב


אביגיל אגלרוב's picture

דף משתמש

כתיבה היא לא משהו שאפשר ללמוד או ללמד, ומה שיפה בה, זה שאין לה תחליף. יש לי מיומנות טובה במילים. התחלתי לכתוב בגיל שבע ומאז לא הפסקתי. מילים מספרות ציור שלם על רעיונות, וכאשר מסירים את הקיבעון המוחי / מוסרי / שיפוטי – מקבלים טקסט שכיף לקרוא. כתיבה היא הדרך שלי לקחת נושא, כל נושא, ולפתח את התיאוריה שלו, תוך כדי זהירות מהאויב המושבע – החפירה. אני מסתכלת על העולם כעל מגרש המשחקים הענק של המילים. יש אינסוף מילים בעולם, ואם מסתכלים עליהן ממש חזק, הן מסתדרות בסוף יפה לסיפור.
אי-מייל: 

History

Member for
8 years 9 months

מאמרים מאת

פאק דייט – שיטת זיונים של המחר

פורסם: 01/16/2017 - 10:33
את שוב יוצאת לפאק דייט. בארון יש לך מדים של שוטרת, מדים של כובסת ואת השמלה הקטנה שעושה להם לתהות היכן יבלו את הלילה. בסופו של דבר את הולכת על פוזת הילדה הטובה ומתחילה להתלבש תוך כדי פיזום עליז – והעיקר, והעיקר – לא לפחד – לא לפחד כלל.
גורדון רמזי, הונג קונג

מדוע חלק מהשפים המפורסמים ביותר בעולם אינם מעוניינים בכוכבי מישלן

פורסם: 12/27/2016 - 12:33
הפחד העז של שפים מלחץ החיים הכרוך בקבלת כוכבי מישלן, גורמת להם להחזיר אותם, אך לדברי אליס, שפים יכלים להסכים עם המעמד או שלא להסכים עימו, אך אינם יכולים להשיב את המעמד. הוא סבור שהבעיה אינה טמונה בהענקת המעמד, וכי למעשה מדובר בסוג של אגדה אורבאנית.
צילום: מירב גולן

למה התאהבות גורמת לך להיראות בריא ומדהים

פורסם: 12/22/2016 - 11:59
התאהבות גורמת לאדם לתחושה שהוא נמצא על גג העולם, אך היא משפיעה הרבה יותר על מצב הרוח. יחסי אהבה משפרים גם את הבריאות והמראה. עד כמה חזקה היא אהבה? היא יכולה להיות התרופה הטובה ביותר. מערכת היחסים החזקה שלך יכולה לעשות כל דבר, החל מהורדת לחץ דם ועד לסיוע בהתאוששות מסרטן. היא אפילו שומרת על עור בריא!

טיפולים טבעיים ביתיים לעור יבש

פורסם: 12/21/2016 - 13:40
השכבה החיצונית של העור עובדת כמו מכונה עצמאית משומנת, אך לעיתים תפוקת השמן אינה יכולה להדביק את הצורך. צרות מתרחשות לאחר מקלחות מרובות, שימוש בסבון המייבש את העור, או חיים בבית שבו האוויר חם מדי. מה הטיפול הטוב ביותר לעור יבש? רוב מוצרי הלחות, אשר אינם מוסיפים באמת לחות לעור, אלא נועלים את הלחות הקיימת, עושים את העבודה. לחלופין, ניתן לנסות מספר טיפולים ביתיים.

ילדים לומדים לצייר ולכתוב

פורסם: 12/21/2016 - 09:52
יצירתיות היא גשר ללמידה. כשילד יצירתי וסקרן, הוא יכול למצוא תשובות לבעיות כגון איך לשמור על מגדל הקוביות מנפילה. יצירתיות מסייעת לילד ללמוד להתחשב, להביע סקרנות ולהיות בטוח בהמשך דרכו, כשהוא מתחיל את הלימודים.

כוח המחשבה: מחשבה יוצרת מציאות

פורסם: 12/20/2016 - 10:34
כוח המחשבה הוא המפתח ליצירת מציאות אישית. כל מה שאתה רואה בעולם הפיסי, מקורו בעולם פנימי בלתי נראה של מחשבות ואמונות. על מנת להיות אדון לגורלך, עליך ללמוד לשלוט בטבע המחשבות הדומיננטיות הרגילות שלך. בכך תוכל למשוך לתוך חייך את ההיבטים אליהם אתה מתכוון, היות שאתה יודע את האמת, שמחשבותיך יוצרות את המציאות שלך.
Olive Oil

מה לא בסדר עם שמן זית?

פורסם: 12/18/2016 - 12:34
אנשים רבים אוהבים את כל המאכלים האיטלקיים, ובמיוחד את המאכלים המכילים שמן זית. תעשיית שמן הזית והתקשורת מדרבנים צרכנים באמצעות מסרים לפיהם תזונת שמן זית היא תזונה עילית, וכי זהו שומן "טוב". מאמר זה מגיב על הידיעות אודות תזונת שמן זית כך שניתן יהיה להבין טוב יותר מה נכון לגביו, מה נקרא "בריא, ומה לא.
חתול בריטי קצר-שיער

היתרונות הבריאותיים של גידול כלבים וחתולים

פורסם: 12/18/2016 - 11:27
כל אדם שאי פעם גידל חיית מחמד, יודע כמה חיבה וכיף הם יכלים להביא. אך לגידול חיות מחמד קיימים גם מספר יתרונות בריאות נפשית ופיסית חזקים. כלבים בפרט מפחיתים לחץ, חרדה, דיכאון ובדידות, מעודדים פעילות גופנית ומשחקים, ואפילו משפרים את בריאות הלב וכלי הדם. טיפול בכלב מסייע לילדים לגדול בטוחים ופעילים או לספק ידידות רבת ערך לאנשים מבוגרים. ואולי הכי חשוב, כלב מוסיף שמחה אמיתית ואהבה ללא תנאי לחיים.
כחיות פרא", איור מתוך "מוראות המלחמה" מאת פרנסיסקו דה גויה, מסביבות 1810

האם אתה צעיר הנמצא במערכת יחסים אלימה?

פורסם: 12/15/2016 - 10:28
התנהגות פוגענית בקרב בני נוער היא תופעה נפוצה כיום. חלק מבני הנוער עשויים להחזיק ברעיונות שגויים לגבי התעללות במערכות יחסים. ראשית יש להבין כי התעללות אינה הכאה פיסית בלבד, אלא התנהגויות רבות אחרות נחשבות למעשה כהתעללות, וחלקן עשויות להפתיע.

דיאטת אקו אטקינס

פורסם: 12/15/2016 - 10:17
רמת החלבונים הגבוהה בדיאטה דלת פחמימות של אטקינס, ידועה כבר עשרות שנים, למרות שמומחים רבים מאמינים כי דיאטה כל כך גבוהה בשומן מן החי אינה עולה בקנה אחד עם בריאות טובה. כיום קיימת חלופה צמחונית לדיאטת אטקינס, המכונה דיאטת אקו אטקינס. מחקרים הראו כי דיאטת אטקינס המקורית מפחיתה את העמידות לאינסולין, חוסר יכולת הגוף להגיב כראוי לאינסולין, ומגבירה את רמות הכולסטרול הטוב (HDL), אך יש לה השפעה גם על הכולסטרול הרע (LDL).
אחיות בגיל העשרה, ג'יימס קולינסון

איך להתמודד עם התנהגות מסוכנת של בני נוער

פורסם: 12/14/2016 - 12:31
חיפוש חוויות חדשות הוא תופעה נורמאלית לבני נוער, ולעיתים היא כרוכה בחיפוש ריגושים או אפילו התנהגות מסוכנת. הורים המודאגים מילדיהם שנוטלים סיכונים שאינם בטוחים, יכולים לנקוט בפעולות על מנת לסייע לשמירת בטיחות הילדים, ולהקל על חרדתם.

אבוקדו: יתרונות בריאותיים ותזונתיים

פורסם: 12/14/2016 - 12:17
עשיר, קרמי וטעים, אבוקדו הוא פרי תכליתי המוסיף משקל ובריאות למאכלים רבים. אמנם הוא מכיל תכולת שומן גבוהה, אך גם עמוס בחומרים מזינים ונחשב כשיטה מצוינת להוספת שומן בריא לתזונה.

סקירת הדיאטות האופנתיות לשנת 2016

פורסם: 12/13/2016 - 12:44
עם אפשרויות דיאטה כה רבות לבחירה, קשה למצוא תכנית הרזיה שתתאים לך. איגוד התזונה הבריטי (BDA), התבונן על היתרונות והחסרונות של חלק מהדיאטות הפופולאריות ביותר.
מהו טיפול זוגי בשיטת אימגו?

מהו טיפול זוגי בשיטת אימגו?

פורסם: 06/30/2016 - 13:31
טיפול זוגי בשיטת אימגו משמש לייעוץ זוגי בצורה היעילה ביותר של עבודה עם בני זוג החווים קשיים במערכות היחסים שלהם. בני זוג נשואים או מערכות יחסים הניצבות בפני התפרקות, הופכות למבנה חזק ומספק יותר מאי פעם. שיטת אימגו קיימת במשך עשרות שנים ומשמשת אף ביחסי עבודה, כשגברים ונשים רבים הופכים להיות מודעים, מכוונים ומחוברים יותר לעצמם, במערכות היחסים שלהם כמו גם בהיבטים אחרים של החיים.
מדענים אחרים קוראים תיגר על ההשקפה הפופולארית לפיה משחקי וידיאו אלימים מזיקים

משחקי וידיאו אלימים ובני נוער

פורסם: 02/01/2016 - 14:14
מדענים סבורים שילדים לומדים באמצעות התבוננות, חיקוי ואימוץ התנהגויות, כעיקרון בסיסי של תיאוריית הלמידה החברתית. ארגונים אלו מבטאים חשש לפיו חשיפה להתנהגות או אלימות אגרסיביים במשחקי וידיאו ומדיה אחרים עלולה, לטווח הארוך, להגביר את רמת רגישות בני הנוער באמצעות שיתוק מבחינה רגשית, לגרום לסיוטים ובעיות שינה, לפגוע בביצועים בבית הספר ולהוביל להתנהגות אגרסיבית ובריונות. סקירת מחקרים פסיכולוגיים ומחקרי תצפית גדולים שפורסמו בשנת 2001 מצאו קשר בין משחקי וידיאו אלימים וחשיבה והתנהגות אגרסיבית מוגברת בקרב בני נוער.
התקשורת והפסיכולוגיה תרמו תרומות משמעותיות לתרבות המערבית במאה העשרים

פסיכולוגיה בתקשורת

פורסם: 02/01/2016 - 13:49
פסיכולוגיה בתקשורת היא ענף פסיכולוגיה המתמקד ביחסים בין התקשורת וההתנהגות האנושית. היא חלה על הפרט ועל החברה בכללותה. בעיקרון, אנשי מקצוע בתחום זה ביצעו מחקר לגבי הדרך בה אנשים מתקשרים עם התקשורת וזה עם זה, בשל השפעות התקשורת.
עולם הפסיכולוגיה עבר ועובר שינויים מתמידים

פול וכטל: תיאוריית היחסים בפסיכותרפיה

פורסם: 02/01/2016 - 12:28
בחוגים אנליטיים, העולם הטיפולי מחוץ לארגון הפסיכואנליטיקאי עשוי להופיע לעיתים כגישה פרימיטיווית ופשטנית, שבה המטופלים מקבלים טיפולים שטחיים ביותר. אך כיום הפרספקטיבות מחוץ לפסיכואנליזה מתמודדות בדרכים רציניות בסוגיות כגון התנגדות, השפעת סובלנות וביטוי, והמשמעות האמביוולנטית בתהליך שינוי.
שיטות פסיכולוגיה ופסיכותרפיה שתוכננו במיוחד עבור גברים הן תופעות חדשות יחסית

סוגיות ובעיות גבריות בטיפול פסיכולוגי

פורסם: 01/26/2016 - 12:27
גברים נוטים לעכב את פנייתם לקבלת טיפול נפשי היות והם עשויים לדאוג לגבי פרטיותם, ולדרוש ביטחון רב יותר שהטיפול לא יפגע בתדמיתם, עמדתם או מעמדם. חלק מהחוקרים הציעו לשנות את תיאור הטיפול על מנת להפוך אותו לאטרקטיבי יותר לגברים, אך מאמינים שכשגברים חווים דיכאון ובעיות בריאות נפשיות אחרות, הם עשויים יותר להשתכנע לבקש עזרה בעת הצורך.
להיבט הפילוסופי של הטבעונות קיימת השפעה על הדרך בה מוצרים טבעונים משוקים לציבור.

טרנד הדיאטות האופנתיות: תעשיית המיליונים

פורסם: 12/16/2015 - 16:55
דיאטות אופנתיות מטרתן אחת: להוציא כסף מהצרכן החווה מצוקה בשל משקלו או בעיות הבריאות שלו, תוך הבטחה לפתרונות קסם מהירים. אם הסלבס עשו את זה בהצלחה – אין סיבה שגם אתם לא תצליחו. כל עוד הקופות הרושמות ממשיכות לתקתק את המיליונים.
לשרוף, לשרוף, לשרוף

פעילות אירובית

פורסם: 12/14/2015 - 14:57
שומן ופחמימות הם האנרגיה אותה שורפים השרירים. ההבדל ביניהם הוא ששומן מכיל תשע קלוריות לגרם ואילו פחמימה מכילה ארבע בלבד, כך שאדם מקבל יותר אנרגיה ויכולות ללכת רחוק יותר בגרם שומן מאשר בגרם פחמימות.
תרופה זו מגבירה את יכולת המוח לדכא את עצמו

ריטלין להפרעות קשב וריכוז

פורסם: 12/14/2015 - 14:42
האם באמת מומלץ לתמוך בשימוש בתרופות ממריצות? לא. עדיף שהמטופלים ינסו טיפולים אחרים תחילה, כגון טיפולים תזונתיים, טיפול בחרדות והכשרת EEG ביופידבק.
מרבית התרופות אותן צורכות אימהות מיניקות, בטוחות לתינוקות

תזונה ובריאות האם בתקופת ההנקה

פורסם: 12/14/2015 - 14:21
כשאישה שותה אלכוהול בתקופת ההנקה, אחוז קטן מהאלכוהול מועבר לחלב האם. כמות אלכוהול הנחשבת ל"בטוחה" בתקופת ההנקה שנויה במחלוקת.
אל תרגישי שנכשלת אם את זקוקה לשימוש בנוסחה

תזונת תינוקות

פורסם: 12/14/2015 - 13:55
חלק מהתינוקות יכולים לקבל מספיק ויטמין D מהחלב, אבל האם צריכה להיות עם רמות ויטמין D מוצקות כדי שזה יקרה, ורובן אינן עושות זאת.
הבנת השפעת השינה על המוח

יסודות המוח: הבנת השינה

פורסם: 11/03/2015 - 14:23
עד שנת 1950, רוב האנשים חשבו על שינה כעל חלק פסיבי ורדום בחיי היומיום. כיום ידוע שהמוח פעיל מאוד במהלך השינה.
אלכוהוליזם וסמים

אלכוהול, סמים ופשיעה

פורסם: 11/03/2015 - 14:09
מערכת היחסים בין סמים ופשע מורכבת, ואחת השאלות הנפוצות היא האם שימוש בסמים מוביל אנשים לפעילות פלילית, או אם אנשים שמשתמשים בסמים כבר היו בעלי נטייה לפעילות כזו. הסטטיסטיקות בנושא זה אינן חד משמעיות, אך ברמות אינטנסיביות ביותר של שימוש בסמים, סמים ופשע מתואמים באופן ישיר, ושימוש בסמים קשים עשוי להגביר ולהנציח פעילות פלילית.
candy-crush

שישה מיליארד דולר להכנת סוכריות

פורסם: 11/03/2015 - 13:43
חברת קינג הגיעה לשיאה בשנת 2012 עם השקת המשחק קנדי קראש סגה, שביקש את המשתמשים להתאים פיסות צבעוניות של סוכריות. הצלחת המשחק, שזכתה לעשרה מיליון הורדות בדצמבר של אותה שנה, הניעה את החברה לבצע את ההנפקה הראשונה לציבור בשנת 2014 עם מניות בעלות של 22.50 $ למניה.
מריחואנה רפואית לטיפול בסרטן

מריחואנה וסרטן

פורסם: 11/02/2015 - 15:14
כיום, מפקחת בארצות הברית רשות אכיפת הסמים על מפרטי מריחואנה וקנבינואידים כחומרים לשימוש רפואי. כלומר, באופן חוקי, אין להחזיקם באופן פרטי או למכור אותם. מריחואנה גולמית, כולל שמן מריחואנה או שמן קנבוס, אינה מאושרת על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקני, ה-FDA, לכל שימוש רפואי.

ערב פרסי האקדמיה הבריטית לאמנויות הקולנוע והטלוויזיה

פורסם: 11/02/2015 - 15:04
סטריפ הייתה מרכז הערב כשקיבלה את פרס סטנלי קובריק למצוינות בסרט, וכשעמדה על הבמה, הקהל עמד על רגליו. היא אמרה שהיא "גאה לקבל את הפרס שכבר ניתן לקבוצת אנשים מכובדת". היא זכתה לצחוקים נלהבים באולם הנשפים כשהוסיפה: "לבשתי את השמלה הנכונה, לא?"
כי האדם עץ השדה

תערוכה חדשה - אותו ואת בנו

פורסם: 10/28/2015 - 11:57
פתיחה חגיגית :יום שלישי, 3.11.2015 בשעה :19:00, בסינמטק ירושלים. מישל עמרם, שוזר פרחים במקצועו, לשעבר שליח מטעם המוסד, מציג תערוכת תמונות משותפת עם אביו המנוח- רוברט חי (Roberdhay) שהיה ממקימי תנועת ה-"Lettrisme" (האותיוּת) בפריס, שלאחר מלחמת עולם השנייה
השפעות המתח על הסרטן

תפקיד המתח בהתפתחות סרטן

פורסם: 10/27/2015 - 14:21
למרות שהראיות עדיין מתפתחות, גורמים רגשיים המשפיעים על לחץ משמעותיים מבחינת עמידות לסרטן. דיכאון וחוסר אונים, למשל, עלולים לפגוע בסיכויי ההחלמה מסרטן וקיים קשר בין לחץ וירידה בתפקוד המערכת החיסונית.

חמש מאות חיילי אימפריית מלחמת הכוכבים צעדו על החומה הגדולה של סין באירוע של דיסני

פורסם: 10/27/2015 - 13:44
חמש מאות הדמויות עמדו בהיווצרות תנועה על השלבים של אחד ממגדלי השמירה המפורסמים, וכמו שלטי חוצות ענקיים הבזיקו עם הודעות בסינית של "חיל הדרך מתעורר", כשאוהדים מנופפים בפנסים אדומים וכחולים שחולקו לביצוע הסלפי האולטימטיבי.
תערוכת מרים ג. ששון

תערוכת שידרוג דרכים - חשיפה כפולה

פורסם: 10/25/2015 - 11:40
תערוכה מאת מרים ג. ששון, פתיחה חגיגית : יום חמישי 29.10.2015 בשעה: 20:00 בגלריה אפרת, רח' גורדון 21,תל אביב

פיברומיאלגיה וטיפולים אלטרנטיביים

פורסם: 10/18/2015 - 15:15
טיפול זה מבוסס על העיקרון לפיו הגוף הוא אורגניזם ריפוי עצמי. כדי להפחית את הכאב ולהגביר את הריפוי, המטפל משתמש בהתאמות השדרה, מתוך מטרה להגדיל את הניידות בין חוליות עמוד השדרה, שהפכו למוגבלות ונעולות או סטו מעט ממיקומן הטבעי.
זיהום אוויר

מהזדקנות לזיהום – התקדמות המדע בהסברי מחלות

פורסם: 10/14/2015 - 14:27
אין ספק לגבי חשיבות אוויר נקי המוכר כנושא משמעותי במונחי עישון, אך הנתונים האחרונים הוכיחו שמעבר לעישון, זיהום אוויר הוא דאגה עיקרית בהתבסס על נתוני ערים עם יותר זיהום אוויר בהם נמצאו שיעורי תמותה גבוהים יותר בהשוואה לערים עם פחות זיהום.
עיבוד חושי בילדים

על הפרעת עיבוד חושי

פורסם: 10/08/2015 - 14:30
הפרעה בעיבוד החושי (SPD) הוא מצב שקיים כשאותות חושיים אינן מתארגנים באופן מתאים לתגובות. אדם עם הפרעה זו מתקשה לעבד ולפעול על פי המידע שהתקבל דרך החושים, ובכך חווה אתגרים בביצוע משימות יומיומיות רבות מספור כגון סרבול מוטורי, בעיות התנהגות, חרדה, דיכאון, כישלון בלימודים והשפעות אחרות העלולות להתרחש אם ההפרעה אינה מטופלת ביעילות.

לא יכולים לישון?

פורסם: 10/08/2015 - 14:17
האם אתה נאבק להירדם, לא משנה כמה אתה עייף? או שאתה מתעורר באמצע הלילה ושוכב ער במשך שעות, מביט בדאגה על השעון? נדודי שינה היא בעיה המשפיעה על האנרגיה, מצב הרוח, הבריאות והיכולת התפקודית.
חשיבות צריכת התוספים

סידן וויטמין D

פורסם: 10/08/2015 - 14:03
כמות הסידן לה זקוק אדם באמצעות צריכתו כתוסף, תלויה בכמות הסידן אותה הוא מקבל מהתזונה. מומלץ לצרוך באמצעות תזונה את כמות הסידן היומית המומלצת, הנקבעת לאחר התייעצות עם הרופא, ולהשלים באמצעות תוספים, ורק במידת הצורך, על מנת לפצות כל מחסור.
אכילה כפייתית

אכילת יתר כפייתית

פורסם: 10/08/2015 - 13:56
אין ספק שאכילה מעוררת שחרור כימיקלים מוחיים הגורמים לתחושה טובה, אך התרחשות זו אינה הופכת מזון לחומר ממכר. קיימות ראיות מדעיות המצביעות על העובדה לפיה מדובר בהתנהגות. מחזור הגבלת המזון ובולמוסי האכילה הם הגורמים לתלות, ולא המזון עצמו.
מדיטציה והגעה להארה

המשמעות האמיתית של מדיטציה

פורסם: 10/08/2015 - 13:31
מהילדות והלאה, אנשים מחונכים לבחון ולאמת את הדברים בעולם החיצוני בלבד. אף אחד לא מלמד ילדים להתבונן, למצוא את התשובות בתוכם ולוודא אותם. לכן ילדים גדלים להיות זרים לעצמם, כשהם מנסים להכיר אחרים. ז
פחמימות ושומנים

שומן, סוכר ומלח

פורסם: 10/07/2015 - 13:57
לא כל השומנים נוצרו באופן שווה, וחלקם הרבה יותר בריאים בהשוואה לאחרים. שומנים בריאים הם חלק חיוני מהתזונה היומית. הם בלתי רוויים, ויכולים להיות חד בלתי רוויים או בלתי רוויים. שומנים אלו מסייעים להורדת רמות הכולסטרול והפחתת הסיכון למחלות לב.
ההיסטוריה של הקולנוע

האמנות הנדירה של נימוסים בקולנוע

פורסם: 10/07/2015 - 13:28
אני מוקפת בקקופוניה ברמה אינסופית של פופקורן שנטחן על ידי אנשים שלא למדו את האמנות העדינה של לעיסה בפה סגור. יש עוד משהו רועש? אה, כן. למישהו יש שקית עם סוכריות קשות והרעש נע לסירוגין ברציפות בין רשרוש עטיפות הפלסטיק לבין קולות המציצה הרמים.
תקשורת דיגיטלית

ההיסטוריה המפחידה של התקשורת

פורסם: 10/07/2015 - 13:16
הדאגות בנוגע לעומס מידע הן עתיקות כמו המידע עצמו, כשכל דור מדמיין מחדש את ההשפעות המסוכנות של הטכנולוגיה על הנפש והמוח. מנקודת מבט היסטורית, מה שפוגע אינו האבולוציה של חששות חברתיות אלא, אלא זהות החששות, העוברות ממאה אחת לאחרת, עד לנקודה שבה הן משתנות מעט מדור לדור, כשהתווית נותרת זהה.

הסיבות בגללן נשים רווקות נמשכות לגברים נשואים

פורסם: 10/06/2015 - 15:36
האם יש משהו בנוגע לטבעת הנישואין שגורמת לאדם להיראות יפה יותר, חכם יותר, מצחיק יותר ורצוי יותר?
שריפת שומנים

האם המוח יכול להורות לגוף לשרוף יותר שומן?

פורסם: 10/06/2015 - 15:32
שומן בקרב אנשים מבוגרים מאוחסן בדרך כלל בתאי שומן, שהם תאים מיוחדים המרכיבים שומן לבן. אבל סביב הצוואר והכתפיים, קיימת צורת שומן שנייה העשויה מתאים חומים. במקום לאחסן שומן, תאים אלו יכולים לגרום לגוף לשרוף אותו.

אישור חיסון חדש לריפוי סרטן הריאות

פורסם: 10/06/2015 - 15:23
ההבנה הגדלה והולכת של מסלולים מולקולריים בסיסיים, והדרך בה המערכת החיסונית מקיימת מגע עם הסרטן, מובילים להתקדמות חשובה ברפואה.
אפקט הפלצבו

אפקט הפלצבו

פורסם: 09/21/2015 - 14:51
יש אנשים שמקבלים את אפקט הפלצבו בלי לקבל כדור, זריקה או הליך. חלקם עשויים להרגיש טוב יותר מביקור רופא או ביצוע פעולה אחרת שהם מאמינים שתעזור. סוג זה של אפקט פלצבו קשור יותר למידת אמון שלחולה יש ברופא או בפעילות.
פריס הילטון בתקשורת

ההיסטוריה המוזרה של פריס הילטון

פורסם: 09/21/2015 - 14:02
בעוד שפריס נאבקת כיום למתג את עצמה מחדש בתדמית פחות שלילית, התיידדותה עם הפפראצי, מובילה להגברת הפופולאריות שלה בעולם, אך הניסיונות לדרג ולסכם את חייה אינם משמעותיים יותר מבחינת הציבור, ששמח שהיא נמצאת סוף סוף מחוץ לדיווחי התקשורת היומיים.
מחקרי קפה

ההיסטוריה המשונה של הקביעות המשתנות לגבי בריאות הקפה

פורסם: 09/20/2015 - 15:39
יש עדיין למה לצפות, ויש עוד אינספור מחקרים של מחקרים על גבי מחקרים, שיקבעו דעות שונות חדשות לבקרים. כל מה שצריך זה רק לעקוב אחר הדיווחים, ותהיו בטוחים שהמילה האחרונה לא תיאמר אף פעם.

אליזבת אולסון מדברת על השירה בסרט "ראיתי את האור"

פורסם: 09/20/2015 - 15:03
בסרט, כשהיא שרה בבית ומול אנשים שנהנים מהאזנה לשירתה, השירה נשמעה סבירה. אבל כשהיא התחילה לשיר לאנשים שעובדים בתעשייה ושיש להם אוזן מוסיקלית, זה היה צריך להיות מקצועי, והתפקיד היה לא להצליח, כך שהיה צורך לשמור על איזון.
יוגה כשלום פנימי

יסודות הפילוסופיה של היוגה

פורסם: 09/20/2015 - 14:53
ההתנהגות של אדם צריכה להיות אדיבה, מקבלת וסלחנית כלפי עצמו וכלפי אחרים. לדברי מומחים, כשאדם מאמץ אהימסה, הוא מאמץ באופן מלא את הגברת הביטחון הפנימי והופך להיות חזק באופן מפתיע.

גוגל משחררת באופן רשמי את חבילת האנדרואיד החדשה

פורסם: 09/16/2015 - 14:23
גוגל מדווחת כי חבילת האנדרואיד תהיה זמינה למשתמשים במהלך ספטמבר, ותכלול תכונות שירות נוספות כגון חשבונות בנקים ומרכזי קניות בחודשים הקרובים.

סקירת הסרט הסדיסטי "לילה טוב אימא"

פורסם: 09/16/2015 - 14:16
למרות ההדים של סרטים כגון "זרע הרוע" ו"מיזרי", הסרט "לילה טוב אימא" פוגע באופן בלתי צפוי בעצבי הצופים וגורם להם להתפתל.
הפרעות שינה בילדים

הפרעות שינה בקרב ילדים ומתבגרים

פורסם: 09/09/2015 - 15:31
רופאים ופסיכולוגים מעריכים כי כשלושים אחוזים מהילדים עלולים לסבול מהפרעת שינה בשלב מסוים בילדות. להפרעות שינה יש גם השלכות על ההסתגלות החברתית והרגשית ועל הביצועים בלימודים.
Knock Knock

ברוכים הבאים לז'אנר החדש של סרטי הסקס

פורסם: 09/09/2015 - 14:54
עכשיו, המין עבר לאינטרנט, ואנשים מקבלים אותו בקלות. הם לא הולכים לראות סרטים בקולנוע כדי להתגרות. הם יכולים לקבל את הסרטים בלחיצת כפתור בטלפונים החכמים שלהם. לכן זהו ז'אנר שזוכה ל'קאם בק' באופן משמעותי.
תרופות הומיאופתיות מדוללות

הומיאופתיה: הזיוף האולטימטיב

פורסם: 09/08/2015 - 14:05
מאחר ורוב התרופות ההומיאופתיות אינן מכילות כמות מזוהה של חומר פעיל, אי אפשר לבדוק אם הן מכילות את מה שהתווית שלהן אומרת. שלא כמו רוב התרופות החזקות, הן לא הוכחו כיעילות נגד מחלות באמצעות בדיקה קלינית כפולת סמיות. למעשה, הרוב המכריע של המוצרים ההומיאופתיים מעולם לא נבדק אפילו, והחסידים פשוט מסתמכים על "הוכחות" על מנת לספר שיש להן את מה שצריך כדי לעבוד.
ההשלכות הפסיכולוגיות של השפלה

הפסיכולוגיה של ההשפלה

פורסם: 09/08/2015 - 13:37
אנשים שעוברים תהליך השפלה בדרך כלל נותרים המומים, אילמים וחסרי קול. כשמותחים ביקורת על אנשים, במיוחד על אנשים עם הערכה עצמית נמוכה, יש לדאוג שלא לתקוף את סמכותם העצמית על מנת שלא לערער את יסודות הגדרתם העצמית.
אלכוהול וסמים בסרטים

תיאורי מחלות נפשיות במדיה

פורסם: 09/08/2015 - 13:09
אדם שסובל מסכיזופרניה יוצא למסע ירי בכיכר העיר ודוקר בבטן אישה הרה. אלו הן סצנות פתיחה של סרטי דרמה, אך זוהי גם מציאות בה ניתן לחזות במחלקות הפסיכיאטריות של בתי חולים.
שומן לאחר לידה

ביי ביי שומן שלאחר לידה

פורסם: 09/07/2015 - 15:15
החדשות הטובות הן שאת עדיין יכולה לשלוט היטב במצב. שיבה לצורת הגוף שלפני ההיריון כרוכה בבניית שריר ומעקב אחר צריכת המזון. אלו הכללים הבסיסיים לירידה במשקל. תזונה ופעילות גופנית, עם שינוי אחד משמעותי, תינוק שיש להשגיח עליו.
טיפול פסיכולוגי

עשרת המיתוסים לגבי טיפולים פסיכולוגיים, שפשוט אינם נכונים

פורסם: 09/03/2015 - 14:36
התקשורת מציגה מטפלים פסיכולוגיים כאינטנסיביים ושתלטנים, המאשימים את מטופליהם בצרותיהם. אבל זה פשוט לא נכון בחיים האמיתיים. חברים נלהבים, סימפטיים ואכפת להם באמת מחבריהם הקרובים. אבל העובדה שהם קרובים מידי לנושא עשויה להעיב על שיקול דעתם. מטפלים, מצד שני, עברו שנים של אימונים, מומחיות וניסיון. גם להם אכפת מהמטופלים, אבל הם יכולים להציע הרבה יותר ממה שחבר יכול להציע, ללא משוא פנים. בנוסף, קל הרבה יותר לספר למישהו את הסודות העמוקים האפלים ביותר, כשיש הסכם סודיות חתום.
שיפור תפקודי המוח

כיצד לשפר את הזיכרון

פורסם: 09/02/2015 - 13:07
עד לגיל הבגרות, המוח מפתח מיליוני מסלולים עצביים המסייעים לעיבוד וזכירת מידע במהירות, פתרון בעיות מוכרות, וביצוע משימות מוכרות עם מינימום מאמץ נפשי. אך היצמדות לנתיבים שחוקים אלו, אינה מאפשרת למוח את הגירוי לו הוא זקוק על מנת לשמור על גדילה והתפתחות, לכן יש למצוא שיטות חדשות לגירוי המוח.
טיפולי פוריות

ההשפעה הרגשית של בעיות פוריות

פורסם: 08/30/2015 - 14:27
רוב הנשים גדלו עם המחשבה כי ביום מן הימים יוכלו להיות אימהות. מהמשחק עם הבובה הראשונה, נערות ונשים מוקפות חזונות וציפיות מההורים, חברים, ציוויי דת, ופרסומים בתקשורת, הקשורים להיריון ולידה.
שחרור מטראומה

שחרור מטראומות

פורסם: 08/30/2015 - 14:14
טראומה היא אירוע הממקם סוג מיוחד של כאב ולחץ על המוח. כתוצאה מכך, אדם מחליט שאינו מסוגל להתמודד עם האירוע, היות והוא כואב מידי. במקום זאת, הוא מרגיש שהוא חייב לבודד את האירוע, כך שאף אחד, "בטעות" או באקראי, יזכיר לו את הטראומה, שתהיה כואבת מאוד.
עשה את הדבר הנכון

הכבוד של ספייק לי

פורסם: 08/30/2015 - 13:49
לדברי בכירים באקדמיה, ספייק לי מפעיל בסרטיו בכוונה תכנים גזעניים סטריאוטיפים. בעולם בו השוויון והצדק החברתי מציבים את הדגש על חינוך ומוסר, סרטים אלו מתבטאים בנרטיבים של מתינות, דבקות בעקרונות הנצרות, וחינוך.
קרבן אונס

ההסתגלות הפסיכולוגית של קרבן אונס

פורסם: 08/30/2015 - 13:36
למרות שינויים רבים שחלו במשך השנים בכל הנוגע לטיפול בקורבנות אונס, עדיין קיימת בורות ואמביוולנטיות בחברה כלפי הקרבנות, הגורמים לרבות מהן ללחץ נוסף. נכון להיום, קיים כבר גם קצת מחקר על ההסתגלות הפסיכולוגית של הקורבן.
תפיסת הגוף הנשי

למה נשים שונאות את גופן?

פורסם: 08/27/2015 - 14:00
מבחינה היסטורית, הגוף הנשי האידיאלי היה גוף חזק ומלא, כפי שניתן לראות בסמלי אופנה כגון מרילין מונרו. יחד עם זאת, גם בשנת 1800, כאשר מחוכים כואבים שפגעו בבריאות שימוש להדגשת החזה, הירכיים והישבן, נשים שאפו לאידיאל מסוים של יופי.
אכילה בריאה במסעדות

הדרך הבריאה לאכול בחוץ

פורסם: 08/27/2015 - 13:52
מומלץ למצוא מסעדה המציעה לפחות מספר אפשרויות בריאות כגון חזה עוף על הגריל וסלטים ירוקים. מנות אלו מופיעות גם על רוב תפריטי מסעדות המזון המהיר.
שפת גוף

גבולות הגוף והעצמי

פורסם: 08/27/2015 - 13:39
נקודת המבט של פסיכותרפיה אינטגרטיבית, הנוגעת לעצמי ומתייחסת לאחרים, עוסקת למעשה בשני היבטים של אותו תהליך התפתחותי. מטפלים בגישה זו מעריכים את המצב האנושי הטבעי של חיבור הדדי בין גוף לנפש באופן שווה עם הצורך של אנשים ליצור גבולות אישיים, תחושה נפרדת של עצמי, וחווית הצבת יוזמות אישיות במרכז.
עבודת צוות

בניית יחסי עבודה טובים

פורסם: 08/27/2015 - 13:29
עד כמה טובים הקשרים החברתיים שלך? ארגון גאלופ קובע כי אנשים המנהלים קשרי חברויות יציבים בעבודה, נוטים פי שבע להיות מעורבים יותר בעבודתם. וזה לא צריך להיות החבר הכי טוב.
הפרעות נפשיות בילדים

הפרעות ניתוק ותקשורת בקרב ילדים

פורסם: 08/27/2015 - 13:21
הפרעת ניתוק היא הקשר העמוק שנוצר בין ילד לבין המטופל העיקרי שלו, המשפיע עמוקות על התפתחותו ועל יכולתו לבטא רגשות ולפתח מערכות יחסים.
אהבת נשים

למה נשים סטרייטיות מעדיפות פורנוגרפיה לסבית

פורסם: 08/27/2015 - 13:00
למרות הסטריאוטיפ הקובע שגברים אוהבים פורנו לסבי, כפי שנמצא מהחיפוש הפופולארי ביותר באתר, נשים הן אלו שמחפשות בהמוניהן סוג זה של פורנוגרפיה.
תצוגת אופנה

האבולוציה של תעשיית האופנה

פורסם: 08/27/2015 - 12:53
תעשיית האופנה יכולה להיות מתוארת כעסק של יצירת בגדים, אך בכך תושמט ההבחנה החשובה בין אופנה לבין הלבשה לבוש הוא בגדים שימושיים, אחד מהצרכים הבסיסיים של האנושות, אך אופנה משלבת ידע של סגנון, טעם אישי, ואבולוציה תרבותית משלה.
ויאגרה נשית

אושרה הויאגרה הנשית

פורסם: 08/25/2015 - 14:06
בעוד שהמנגנונים המדויקים בהם עובדת התרופה פילבאנסרין אינם ברורים, מומחים מאמינים שהיא מתקנת את חוסר האיזון בחומרים כימיים במוח האחראים לתשוקה מינית.
מדיה ותקשורת דיגיטלית

המהפכה הרביעית

פורסם: 08/20/2015 - 13:55
לתלמידים ואוטודידקטים לפני שלושים שנה, הספרייה הייתה הכול. עולם של ידע נמצא על המדפים, מוכן לקריאה מדוקדקת. כיום קשה להורים להסביר לילדיהם את ההתרגשות של בית עם ספרייה מדהימה או שקית מלאה בספרים ישנים, ושמחת הדפדוף בהם.
בריאות נפשית

טיפול נפשי לפני טיפול תרופתי

פורסם: 08/20/2015 - 13:33
השאלה הנפוצה המעסיקה אנשים הסובלים מבעיות בריאות הנפש היא האם עליהם לצרוך תרופות, לקבל טיפול פסיכותרפיה או לשלב בין השניים. בכל המקרים, מומלץ להתייעץ עם הרופא, על מנת להבין את העמדות השונות לגבי בחירה בסוג הטיפול המתאים ביותר.
המוסיקה החדשה של חברת אפל

המוסיקה של Apple: כל מה שרצית לדעת

פורסם: 08/19/2015 - 14:23
בעוד שהשירות מציע תכונות נהדרות רבות, המבחן האמיתי שלו יתברר בחודשים הקרובים, כשאוהדי מוסיקה יקבלו הזדמנות לנסות אותו למשך שלושה חודשים ולהחליט אם לנטוש את השירותים הרגילים של החברה.
רשתות חברתיות

התעללות ברשתות החברתיות

פורסם: 08/19/2015 - 14:17
למרות שקהילות חברתיות מקוונות אלו נושאות תכונות חיוביות רבות, קיימת תכונה מרכזית שלילית אחת המשותפת לכל האתרים האלו: התעללות ברשת החברתית.
שוקולד מריר

לא תאמין מה יש בשוקולד המריר שלך

פורסם: 08/18/2015 - 14:45
אם אתה טבעוני, סובל מלקטוז או שונא חלב, החדשות הבאות עשויות להדאיג אותך: יכול להיות שיש חלב בשוקולד המריר שלך.
יצירות בנקסי בניו יורק

בנקסי עושה את ניו יורק

פורסם: 08/18/2015 - 14:26
הסרט 'בנקסי עושה את ניו יורק' נוצר במסורת אמנות דוקומנטרית, המשמשת כסוג של וידיאו גלריה לאנשים שאינם מתגוררים בערים הגדולות, ואינם זוכים לראות אמנות גדולה במוזיאונים רבים. אלו סוגי סרטים תיעודיים שהם בעלי ערך במיוחד עבור אמנות שנמצאת כאן ועכשיו, ואז נעלמת, כמו גרפיטי.
פחמימות בריאות

חדשות טובות לחובבי הפחמימות המנסים לרדת במשקל

פורסם: 08/18/2015 - 13:42
בתזונה שאינה טבעונית, חשוב לשלב פחמימות בריאות מלאות בסיבים להשגת ירידה במשקל. כשנמנעים מפחמימות, מתרחקים אף ממזונות בריאים כמו פירות, קטניות ודגנים מלאים.
משימה בלתי אפשרית

הסרטים החדשים של הקיץ

פורסם: 08/13/2015 - 14:24
קבלו את רשימת הסרטים החדשים של הקיץ. לא שלנו. של חו"ל. אלינו הם יגיעו בעוד שנה-שנתיים גג.
להאכיל את העולם ולהציל את כדור הארץ

להאכיל את העולם ולהציל את כדור הארץ

פורסם: 08/12/2015 - 14:47
מערכות השקיה יעילות יותר יפתחו את ייצור החקלאות ויגבירו אותו, במיוחד במקומות בהם מים הם מצרך נדיר. אבל רווחי פריון דורשים גם גישה מתוחכמת יותר לשימוש בדשנים כימיים, כמו גם לזבל וקטניות.
התגלות

מהי הארה?

פורסם: 08/12/2015 - 14:42
אם אי פעם הייתה לך התגלות שהובילה אותך למעט עוררות, באותו רגע דעתך הפסיקה לחשוב וידעת והרגשת מעבר להיגיון אינטלקטואלי. נתפסת ישירות על משהו באופן שהתעלה מעל למילה תיאורית.
איך לבטל דואר אלקטרוני שנשלח

איך לבטל דואר אלקטרוני שנשלח

פורסם: 08/12/2015 - 14:28
האינסטינקט הראשון במצבים אלו הוא למצוא כפתור שכוב עליו "אופס!" אך למרבה הצער אין כפתור כזה בדואר האלקטרוני. או שיש?
בילויי סוף שבוע

אפקט סוף השבוע קשור לעבודה ולבוס

פורסם: 08/12/2015 - 14:17
אנשים העוסקים בעבודה מאתגרת, בחברת אנשים מהנים, נהנים יותר במקום העבודה מאשר ישיבה בבית מול הטלוויזיה בסוף השבוע. אנשים אלו הם בני מזל היות ושבוע העבודה שלהם טוב בדיוק כמו סופי השבוע שלהם.
ארנולד שוורצנגר: רוב האנשים בהוליווד אמרו שלא אצליח כשחקן

ארנולד שוורצנגר: רוב האנשים בהוליווד אמרו שלא אצליח כשחקן

פורסם: 08/11/2015 - 15:08
שוורצנגר אמר לאחר הקרנת סרטו החדש, שמנהלי אולפנים בהוליווד לא האמינו, בתחילת דרכו, שהוא יוכל להיות שחקן מפורסם.
משחקי הכס: קבלו שמונה עונות וסדרת פריקוול

משחקי הכס: קבלו שמונה עונות וסדרת פריקוול

פורסם: 08/11/2015 - 14:56
סדרת הפנטסיה הלוהטת, משחקי הכס, שנדמה שהעונה החמישית שלה רק החלה, מתחדשת כבר באמצעות עונה שביעית על ידי רשת הכבלים HBO. השמועות מספרות כי עונה זו תהיה העונה האחרונה של הסדרה, אך נשיא HBO, מייקל לומברדו, מפיג את החששות.
יער ההתאבדות ביפן: המקום הרדוף ביותר בעולם

יער ההתאבדות ביפן: המקום הרדוף ביותר בעולם

פורסם: 08/10/2015 - 14:36
'יער ההתאבדות' של יפן הוא אחד המקומות הרדופים ביותר בעולם, ולא בכדי. במשך שנים אנשים מדוכאים חשו כאילו לא קיימת עבורם אפשרות אחרת לסיים את חייהם, מלבד לנסוע ליער Aokihagara. הסמוראים של יפן נודעו בשיטותיהם לסיים את חייהם מתוך כבוד לסובבים אותם, לפני שהתנסו באות קלון. זו הייתה, מבחינתם, הדרך המכובדת למות. אך יער ההתאבדות הוא משהו שונה לחלוטין.
ויניל: סקורסזה וג'אגר יוצרים דרמת חברת תקליטים

ויניל: סקורסזה וג'אגר יוצרים דרמת חברת תקליטים

פורסם: 08/09/2015 - 14:50
סדרת טלוויזיה חדשה על תעשיית המוסיקה, מיוצרת על ידי מרטין סקורסזה בשיתוף פעולה עם מיק ג'אגר, תעלה בהקרנת בכורה בערוץ HBO בשנת 2016.
חברת אפל משחררת ממשק טלוויזיה חדש בספטמבר

חברת אפל משחררת ממשק טלוויזיה חדש בספטמבר

פורסם: 08/09/2015 - 14:15
חברת 'אפל' תשחרר בקרוב גרסה חדשה של הממיר שלה, כמו גם שירות הזרמה חדש לתוכן טלוויזיה. החברה הייתה אמורה להודיעה על הטלוויזיה החדשה של אפל ב-WWDC אך ההשקעה התעכבה לספטמבר.
בית מטבחיים. קרניזם: למה אכילת בעלי חיים היא נושא צדק חברתי

קרניזם: למה אכילת בעלי חיים היא נושא צדק חברתי

פורסם: 08/05/2015 - 16:12
קרניזם היא מערכת אמונות, או אידיאולוגיה, התומכת בטענה שאנשים נועדו לאכול בעלי חיים מסוימים. המונח נטבע על ידי ד"ר מלאני ג'וי, פסיכולוגית חברתית אמריקאית, מפורסמת בספרה "מדוע אנו אוהבים כלבים, אוכלים חזירים ולובשים פרות". מונח זה מציין את ההיפך מטבעונות. הסברה הרווחת היא שרק טבעונים וצמחונים מביאים את אמונתם לשולחן האוכל, אך כאשר אכילת בעלי חיים אינה הכרח הישרדותי, כפי שקיים כיום ברוב המקומות בעולם, זוהי בחירה, ובחירות נובעות תמיד מאמונות. רוב האנשים, למשל, אוכלים חזירים אבל לא כלבים, משום שאין להם מערכת אמונות כאשר מדובר בבעלי חיים לאכילה.
משחקי וידיאו ופילוסופיית האמנות

משחקי וידיאו ופילוסופיית האמנות

פורסם: 08/04/2015 - 15:03
במגזרים אקדמיים מסוימים, משחקי וידיאו הפכו לאחרונה לנושא לתשומת לב. מספר תכניות חינוך מכשירות אמנים בטכנולוגיה המשמשת לפיתוח משחק ודוקטורט תכניות המוקדשות לחקר משחקי מחשב ומדיה אינטראקטיבית.
ולסקז

נצרות: הדבר הטוב ביותר שקרה לנשים

פורסם: 08/04/2015 - 14:59
חלק מהפמיניסטיות סבורות שהנצרות, התנ"ך והכנסייה הם אנטי נשים ומדכאים נשים.
ציור ויליאם בלייק

סטיבן הוקינג: אין גן עדן. אלו סיפורי אגדות

פורסם: 08/04/2015 - 14:50
הערותיו של הוקינג מתועדות בספרו 'העיצוב הגדול' שיצא בשנת 2010, בו הוא טען כי יוצר אינו צריך להסביר את קיומו של היקום. הספר עורר תגובה חריפה ממספר מנהיגים דתיים, שהאשימו אותו בביצוע "כשל יסודי" של ההיגיון.
עיוות הדימוי העצמי בהשפעת הפוטושופ

עיוות הדימוי העצמי בהשפעת הפוטושופ

פורסם: 08/04/2015 - 14:44
לא כולם מבינים את משמעות הצגת התמונות על שערי מגזיני אופנה הכוללים תמונות שהשתנו באופן משמעותי באמצעות הפוטושופ. מצגי שווא אלו חודרים לטלוויזיה, לוידיאו ולמותגים אהובים ברשת האינטרנט. הפוטושופ נמצא בכל מקום.

שמן דגים לריפוי טראומה מוחית חמורה (אומגה 3)

פורסם: 08/04/2015 - 14:40
שמן דגים הוא זול, ולמרות שהוא פועל כמדלל דם, כמעט כל תופעות הלוואי שלו יעילות. מומחים רפואיים מדווחים כי השימוש בשמן דגים לפגיעה מוחית טראומטית, משפר את סיכויי הצלחת הטיפול הכולל.

סרטי האימה המודרניים הטובים ביותר

פורסם: 08/04/2015 - 14:31
עולם הקולנוע אף פעם לא יצר משהו חדש באמת. האולמות פשוט השתנו, ולעיתים נוצרו גרסאות 'מכובדות' יותר של יצירות עבר.

תשע הנפילות הגדולות ביותר בתעשיית הסרטים עד אמצע 2015

פורסם: 08/04/2015 - 14:01
שנת 2015 שברה את כל השיאים, באמצעות 'עולם היורה', ו'מהיר ועצבני 7' הנמצאים בראש רשימת הסרטים המרוויחים ביותר בכל הזמנים.
ג'ניפר אניסטון: חמשת הרגעים הטובים ביותר

ג'ניפר אניסטון: חמשת הרגעים הטובים ביותר

פורסם: 08/03/2015 - 14:18
בקריירת משחק ענפה המסתעפת מדמותה של רייצ'ל ב'חברים' ועד תפקידי מפתח בסרטים רציניים וקומיים, הקריירה של ג'ניפר אניסטון ממשיכה לשבור שיאים. מאמר זה מתבונן על רגעי השיא בקריירה שלה עד כה.

דיסני אינפיניטי מתחברת למיקרוסופט

פורסם: 08/03/2015 - 14:15
חברת דיסני נכנסת לתחום המציאות הווירטואלית.

דיסני הסירה את פסלו של ביל קוסבי מהפארק

פורסם: 08/03/2015 - 14:11
חברת דיסני הסירה את פסל בדרן המשפחה הנערץ מאחד מפארקי השעשועים שלה.

ההתייחסות השגויה לנינטנדו

פורסם: 08/03/2015 - 14:06
סוני השיקה את הפלייסטיישן 4, מיקרוסופט השיקה את ה-Xbox, וה-Wi u כבר נראה מבטיח יותר.
ארנסט המינגוויי

המרטיני של ארנסט המינגוויי

פורסם: 08/03/2015 - 13:01
ארנסט מהמינגוויי אהב לשתות. אלא אם כן הוא כתב או נלחם, שני מצבים בהם האמין שעליו להיות לגמרי צלול דעת.
הנסיך וויליאם

הנסיך וויליאם מציל חיים

פורסם: 08/03/2015 - 12:58
לאחר הולדת ביתו, ועם שיבה לעבודה כטייס אמבולנס, עסקו הנסיך וויליאם וצוותו בארבע משימות הצלת חיים.
מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט

ווינדוס 10: מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט

פורסם: 08/03/2015 - 12:51
למרות שמיליוני אנשים השלימו בהצלחה את ההתקנה, קיימים עוד שדרוגים רבים למערכת הפעלה זו, והלקוחות עדיין ממתינים לקבלם.
נטלי אימברוליה

הקאמבק של נטלי אימברוליה

פורסם: 08/03/2015 - 12:21
מאז ימי 'Torn', אימברוליה שחררה שלושה אלבומי אולפן, אך שמרה על שקט בשש השנים האחרונות
נקודת הגי:  האם יתכן שהיא שקר אחד גדול?

נקודת הגי: האם יתכן שהיא שקר אחד גדול?

פורסם: 07/09/2015 - 15:56
קיימים מספר תחומים בחיים, בהם אנשים היו רוצים מאוד להאמין, גם אם אינם מסוגלים לראותם. אנשים אוהבים להאמין שיש להם נשמה תאומה במקום כלשהו בעולם, שניתן לשכור דירה ולהחליט לבד על המחיר, וכמובן, נקודת הג'י.
נשים באיסלאם

נשים באיסלאם

פורסם: 06/07/2015 - 12:11
התיעוד ההיסטורי מראה כי מוחמד התייעץ עם נשים ושקל את דעותיהן ברצינות. נשים קיבלו מעמד משמעותי בקוראן, והן מתפללות כיום במסגדים יותר מגברים.
התגברות על פחד מכישלון

התגברות על פחד מכישלון

פורסם: 06/07/2015 - 11:43
מאמר זה בוחן את הפחד מכישלון, מה זה אומר, מה גורם לו ואיך להתגבר עליו וליהנות מהצלחה אמיתית בעבודה ובחיים.
כוח הקמח ללא גלוטן

כוח הקמח ללא גלוטן

פורסם: 06/04/2015 - 14:16
אפייה ללא גלוטן דורשת שימוש בתמהיל קמחים. אם אתה חדש בתזונה נטולת גלוטן, מומלץ להתחיל עם התערובות הרגילות או לרכוש תערובות מסחריות לכל מטרה בחנויות מזון טבעי.
דיכאון  או רק עצב? מודליאני 1918

דיכאון או רק עצב?

פורסם: 06/04/2015 - 13:42
אנשים רבים עם דיכאון אינם פונים לקבלת טיפול, אך רובם, גם אלו עם הדיכאון החמור ביותר, יכולים לשפר את מצבם עם טיפול. טיפול תרופתי, טיפול פסיכולוגי ושיטות הרפיה מטפלים ביעילות במצב זה.
הקשר בין התמכרות להימורים ואלכוהול

הקשר בין התמכרות להימורים ואלכוהול

פורסם: 06/04/2015 - 12:18
כשמתבוננים על יותר לעומק על בעיית ההימורים, ניתן להיווכח כי מדובר ביותר מסתם בעיה פיננסית המשפיעה על המהמר או בני משפחתו. זוהי בעיית אובססיה, שיצאה לגמרי מכלל שליטה.
רובוט, רובוטיקה

ההשלכות האתיות הרבות של התפתחות הטכנולוגיה

פורסם: 06/02/2015 - 14:10
הדור החדש של הרובוטיקה יעניק יותר ויותר אוטונומיה ויכולת תגובה ללא תכנות מוקדם, מה שמסבך את הדיונים הנוכחיים על רובוטיקה.
מריחואנה ומחלות נפשיות

מריחואנה ומחלות נפשיות

פורסם: 06/01/2015 - 13:07
מחקר מדעי שנערך לאחרונה הראה כי אחוז ניכר של אנשים המשתמשים במריחואנה יפתחו תלות פיסית בסמים. כלומר, הפסקת ההתמכרות למריחואנה תגרום לאנשים אלו לחוות תסמיני גמילה כולל תסמיני עייפות, אנרגיה נמוכה והחמרה בדיכאון או בחרדה

בריחת שתן בגיל הזהב

פורסם: 06/01/2015 - 12:32
הפרעות נוירולוגיות, סיבוכי שבץ, אלצהיימר או טרשת נפוצה עלולים אף הם לגרום לבריחת שתן תפקודית. לעיתים קרובות המטופל עדיין חש את הדחף, אך מוחו אינו מסוגל לתכנן או לבצע את ההגעה לשירותים.
פרויד: השלבים הפסיכו סקסואליים

פרויד: השלבים הפסיכו סקסואליים

פורסם: 06/01/2015 - 12:23
פרויד סבור כי גירוי אוראלי עלול להוביל לקיבעון אוראלי מאוחר יותר בחיים. אישיות אוראלית מתבטאת בקרב אנשים מעשנים, אנשים שכוססים ציפורניים, ואנשים שמוצצים אגודל. התנהגויות אלו מתבטאות במיוחד בעיתות לחץ.
קנאה הורסת אהבה

קנאה הורסת אהבה

פורסם: 06/01/2015 - 12:12
העובדה המפתיעה: קנאה עלולה לאבד את השירות שלה בחיים העכשוויים, והיא הייתה שימושית יותר לאדם הקדמון מאשר לתרבות של היום.
התאוששות מהתמכרויות

התאוששות מהתמכרויות

פורסם: 06/01/2015 - 11:59
כשאנשים חושבים על אלכוהוליסטים, או מכורים, הם מדמיינים אדם משוטט ברחוב כשהוא מחבק בקבוק. למרות ההודאות המרובות של הידוענים, והסיכויים שרוב האנשים, בני משפחה או חברים סובלים מתלות כימית זו, תמונה זו ממשיכה להתקבע בחלק האחורי של המוח בקרב רוב האנשים ומרחיקה אנשים מכורים מהתודעה למצבם האישי.
אשליות: הפרעת חוסר אבחנה בין מציאות לאשליה

אשליות: הפרעת חוסר אבחנה בין מציאות לאשליה

פורסם: 06/01/2015 - 11:47
אדם עם אשליה יחזיק בתוקף באמונתו, ללא קשר לראיות סותרות. הזיות עשויות להיות קשות להבחנה בין רעיונות בהערכת יתר, שהם רעיונות בלתי סבירים בהם אדם מחזיק. אדם עם אשליה משוכנע לחלוטין כי אשלייתו אמיתית.
הפרעת אכילה בולמוסית

הפרעת אכילה בולמוסית

פורסם: 05/14/2015 - 15:59
רוב האנשים יודעים לזהות מתי הם אוכלים יותר מידי, במיוחד במהלך אירוע מיוחד או חגים, אך הפרעת אכילה בולמוסית היא שונה. אתה מרגיש שאתה לא יכול להפסיק, גם כשאתה כבר מלא וכבד.
אש

התמודדות עם רגשות עזים

פורסם: 05/14/2015 - 15:41
כעס פירושו לעמוד על שלך או לעזוב. עצב משמש לחיפוש אחר קשרים חברתיים, או לגרום לאנשים להעניק סיוע בעת צרה. פחד הוא, כמובן, אזהרה,
טיפול התנהגותי לילדים עם הפרעות קשב וריכוז

טיפול התנהגותי לילדים עם הפרעות קשב וריכוז

פורסם: 05/14/2015 - 15:32
הטיפול מתבצע על ידי מומחה העובד עם ההורים בשילוב עם הילדים, כשהוא מלמד אותם שגרה מתפקדת ומעניק להם כלים בהם הם יכולים להשתמש על מנת לתפקד בהצלחה תוך כדי הפחתת הסכסוכים.
התמודדות עם כעסים

התמודדות עם כעסים

פורסם: 05/14/2015 - 15:17
פיתוח אמנות התמודדות עם כעסים כרוכה בעבודה מתמדת, אך תרגול קבוע משיג את התוצאה הרצויה.
כיצד להיות מנהיג ראוי

כיצד להיות מנהיג ראוי

פורסם: 05/14/2015 - 14:58
מנהיגים אמיצים יודעים שאינם שווים מאומה ללא הצוות שלהם, והם מוכנים להודות שאינם יודעים הכול. הם מבינים שלעיתים החלטותיהם תהיינה לא פופולאריות, ובכל זאת הם בוחרים להוביל ללא קשר.
 תסמונת אספרגר

מהי תסמונת אספרגר?

פורסם: 05/12/2015 - 17:34
כשאנשים נפגשים, הם שופטים זה את זה על פי שפת הגוף, הבעות הפנים ונימת הקול, המוסרים פרטים בנוגע לשאלות האם הם שמחים, עצובים, כועסים או ממהרים. דרך התגובה תלויה בדרך בה אנשים מעבדים אותות אלו. אצל אדם עם תסמונת אספרגר, קריאת אותות אלו קשה יותר. הם מתקשים לתקשר ולקיים מגע עם אחרים, ומצבים אלו מובילים אותם לחרדה ובלבול.
כיצד לכתוב קורות חיים

כיצד לכתוב קורות חיים

פורסם: 05/11/2015 - 17:22
מסמך קורות החיים שלך הוא הכלי החשוב ביותר העומד לרשותך כשאתה פונה לקבלת עבודה. אין זה משנה כמה מוכשר אתה, או כמה ניסיון יש לך, אם קורות החיים שלך מוצגים בצורה גרועה, אתה עשוי להתקשות בהשגת העבודה בה אתה מעוניין, או אפילו בהשגת ראיון. השקעת הזמן הדרוש בכתיבת קורות חיים היא קריטית, ומאמר זה מציע מספר טיפים להצגתם באופן הטוב ביותר.
כיצד לגדל ילדים בעלי מוטיבציה?

כיצד לגדל ילדים בעלי מוטיבציה?

פורסם: 05/06/2015 - 17:34
כל ההורים רוצים שילדיהם יקבלו ציונים טובים בבית הספר. אך מה שחשוב יותר מציונים טובים, הוא איכות חיים. מחקרים מראים שאנשים שמבינים מספיק במתמטיקה כדי להתמודד עם משכנתאות ומיסים, שמבינים כיצד משפיעים הכוחות הכלכליים והפוליטיים על חייהם האישיים, שיודעים משהו על טבע ומדע, שיכולים להשתמש במורשת האנושית של אמנות וספרות כדי להבין את החיים, חווים חיים עשירים יותר, מאושרים יותר, מקבלים החלטות טובות יותר ונחשבים לאזרחים אחראים יותר.
כיצד אנשים מצליחים נשארים רגועים

כיצד אנשים מצליחים נשארים רגועים

פורסם: 05/05/2015 - 16:56
ליכולת להתמודד עם תחושות ולהישאר רגועים תחת לחץ יש קשר ישיר לביצועים. מחקר שנערך בקרב למעלה ממיליון אנשים, גילה כי תשעים אחוזים מהביצועים הטובים ביותר מתרחשים בקרב אנשים מיומנים בהתמודדות עם רגשותיהם בזמני לחץ, ונשארים רגועים ובשליטה.
כיצד להקים עסק: צעד אחר צעד

כיצד להקים עסק: צעד אחר צעד

פורסם: 05/03/2015 - 18:41
אז החלטת להקים עסק משלך? אתה לא לבד. כמעט אחד מכל שני אנשים מעוניינים להפוך ליזמים. ניהול עסק כרוך באתגרים, אך להיות הבוס של עצמך, ולעשות את מה שאתה אוהב, מוביל לסיפוק עצמי מתגמל ביותר. מדריך זה ינחה אותך בכל מה שאתה צריך לדעת, צעד אחר צעד, משלב הרעיון ועד לבניית המותג.
טנטרה, יוגה ומיניות

טנטרה, יוגה ומיניות

פורסם: 04/30/2015 - 13:33
יוגה וטנטרה יוצרות את המרכז הקדמוני של המסורת הרוחנית ההודית, בחיבור עמוק לפילוסופיות אוניברסליות. רבות כבר נכתב ונדון בהקשר של מחקרים אלו, אך הסמלים הנסתרים עדיין נותרים בגדר חידה. לאחר מאות שנים, סוד הטנטרה נותר מפוזר, מסתורי ותמוה ונוכח באופן קבוע במגוון טכניקות יוגה, במיוחד בשיטות הטיבטיות.
התמכרות למין – השלכות וגורמים

התמכרות למין – השלכות וגורמים

פורסם: 04/28/2015 - 14:36
עבור אנשים רבים, הצעד הראשון בהבנת התמכרות למין, לאהבה או למערכות יחסים הוא לשכוח את כל מה שראו בנוגע להפרעה זו בטלוויזיה או בסרטים, המתארים בדרך כלל התמכרויות מסוג זה ככישלון מוסרי, או שהן מוצגת בצחוק. שכן, האמת על התמכרות למין רחוקה מלהיות מצחיקה.
מבוקש

מבוקש - ביקורת סדרה

פורסם: 04/26/2015 - 11:51
הסדרה 'מבוקש" (Person of Interest) נותנת לנו הכול, וכמעט לא מבקשת דבר בתמורה. בכל פרק יש כמה דקות של קומדיה כתובה היטב, מנה עיקרית של שירות מסור למען הציבור, כמעט ללא כוונות רווח, למעט תחושת הסיפוק העצמי, מאות תובנות מעניינות לגבי הדרך בה בינה מלאכותית יכולה לחוות את המציאות, וקצת טרגדיה נוגעת ללב. אני עדיין מסוחררת. גם אחרי הפרק התשיעי של העונה הראשונה.
פסיכיאטריה: מטירוף לבעיות נפשיות

פסיכיאטריה: מטירוף לבעיות נפשיות

פורסם: 04/22/2015 - 14:32
היו זמנים בהם יעד מקצוע הפסיכיאטריה היה ברור ומקובל. הוא עסק ב"טירוף", כלומר, בדפוסי התנהגות שהיה ברור שהם מעבר לטווח הנורמאליות. בתפיסת חלק מדעת הקהל של מספר דיסציפלינות רפואיות אחרות, ובאופן פרדוקסאלי של חלק מהמבקרים הנלהבים של ההגדרות הישנות לשיגעון, היעד המסורתי של פסיכיאטריה נותר ללא שינוי: פסיכיאטרים מטפלים באנשים שהם "משוגעים".
כיצד לתקשר עם ילדים על מיניות

כיצד לתקשר עם ילדים על מיניות

פורסם: 04/20/2015 - 16:58
הורים נאבקים לעיתים קרובות בדיון בלתי נמנע עם ילדיהם לגבי מין. אין ספק, כי מיניות היא אחד הנושאים הקשים ביותר עימם הורה צריך להתמודד כשילדיו מגיעים לגיל ההתבגרות. במהלך שנות בית הספר היסודי המוקדמות, הענין הטבעי של הילדים בגופם מתחיל להתבטא, לפחות בחלק מהזמן. הם עסוקים בפיתוח מיומנויות חברתיות ופיסית במגרש המשחקים ובמגרש הספורט, והענין שלהם במין בגילאים אלו עשוי להשתנות במידה רבה.
איך להשתזף נכון?

איך להשתזף נכון?

פורסם: 04/20/2015 - 16:43
שיזוף הוא נושא "חם" בימים אלו, למרות שבעבר לא הוקדשה תשומת לב מיוחד לנושא. בעבר, שיזוף סימל השתייכות לשכבות הנמוכות של החברה. בהדרגה ועם השנים, הפך השיזוף לשיגעון, כאשר העשירים והמפורסמים החלו לבקר במקומות אקזוטיים בזמן חופשות החגים. כאשר הם חזרו למקומות מוצאם כאשר הם שזופים ועמוסים בסיפורים אודות חופשה מהנה, אנשים סביבם התרשמו.
זיבה

מהי זיבה?

פורסם: 04/07/2015 - 15:28
זיבה מגיעה מהמונח הלטיני gonorrhoia, שפירושה 'זרע' – gonos ו'זרימה' – rhoel. זהו זיהום חיידקים אשר מועבר באמצעות מגע מיני שנוטה לתקוף את הקרומים הריריים של הגוף. החיידקים הנמצאים בחללי הגוף החמים והלחים של נשים וגברים, מדבקים מאוד.
פילוסופיית הטבעונות בראי הצדק

פילוסופיית הטבעונות בראי הצדק

פורסם: 04/07/2015 - 13:46
בני אדם מחויבים לחובות הצדק של בעלי החיים בדיוק כפי שהם מחויבים לחובות הצדק כלפי בני האדם. הראשונה בחובות אלו היא החובה להימנע משימוש בבעלי חיים וצריכת מוצרים מן החי, ויש להעניק ליצורים החיים את הזכות לחיות באופן התואם את כבודם כיצורים חיים.
הכוח לשכנע ולהשפיע על אנשים

הכוח לשכנע ולהשפיע על אנשים

פורסם: 03/26/2015 - 17:08
בריאות חברתית והצלחה בחיים פירושה יכולת לשכנע אנשים ולהשפיע עליהם. תכונות אלו מאפשרות העצמה והשגת יותר יכולות מאשר כמעט כל דבר אחר. זהו אחד הכישורים החשובים ביותר בחיים.
כיצד להרוויח מכתיבה לרשת

כיצד להרוויח מכתיבה לרשת

פורסם: 02/08/2015 - 15:37
כתיבה לשווקים מקוונים זכתה למוניטין שלילי בשנים האחרונות, בשל התופעה לפיה כותבים מרוויחים פרוטות, ואם לדייק, הם מרוויחים בדרך כלל כעשרים עד ארבעים שקלים למאמר באורך מלא. כתוצאה מכך, בעלי עסקים רבים, הזקוקים לכתיבת תוכן לאתרים שלהם, סבורים כי כתיבה לאינטרנט פירושה כתיבה להמונים, אך זוהי הכללה שגויה.
השפית מירי זורגר מציגה: תכשיטים קולינאריים

השפית מירי זורגר מציגה: תכשיטים קולינאריים

פורסם: 02/04/2015 - 16:23
השתתפתי בסדנת יצירת הפטיפורים המופלאים של מירי זורגר, השפית האמנית, שהמוטו שלה, בין אם מדובר בהגשת מנות לארוחת השבת, ובין אם מדובר בהצגת יצירות מופת קולינאריות מעודנות, הוא להגיש כל מאכל כאילו מדובר ביצירה אמנותית מוקפדת, איכותית ויוקרתית. כך, למשל, היא צובעת פצפוצי אורז בגוון של זהב, אופה אותם בתנור, ומפזרת אותם "על כל דבר", לשם קישוט והוספת טעם, במקום, נניח, לפזר את הסוכריות הרגילות.
אשמה מול בושה

אשמה מול בושה

פורסם: 01/29/2015 - 16:19
אשמה היא תחושה אותה כולם מכירים. היא יכולה להיות מתוארת כ"מצפון שמציק" או "תחושת אשמה בגין ביצוע עבירות. למרות שרגש הבושה קשור באופן הדוק לאשמה, חשוב להבין את ההבדלים. בושה עשויה להיות מוגדרת כ"רגש כאב הנגרם כתוצאה ממודעות לאשמה, חסרון או התנהגות בלתי הולמת". אך יש להבחין בין אשמה כתוצאה מפעולה אותה אדם ביצע, לבין בושה על מהות העצמי. בושה היא בדרך כלל רגש חזק ועמוק יותר מאשמה. היא מתרחשת כאשר אדם חש אכזבה על משהו פנימי שטבוע בו, על הטבע הבסיסי שלו. בושה ואשמה עשויות להיות בעלות השלכות משמעותיות על תפיסת העצמי וההתנהגות כלפי הסביבה, במיוחד במצבי סכסוך.
פול קלי, מוות ואש.

מחשבות על אגנוסטיקה

פורסם: 01/13/2015 - 17:30
אגנוסטי הינו אחד שסבור שזה בלתי אפשרי לדעת את האמת בנוגע לשאלות כגון אלוהות וחיי העולם הבא, כפי שתוהים מאמינים המשתייכים לדתות שונות, או לחילופין, אם אין זה בלתי אפשרי, זה לפחות בלתי אפשרי בתקופה הנוכחית. אדם אתיאיסט מחזיק בדעה לפיה לא קיימת אפשרות לדעת אם יש או אין אלוהים. אדם דתי גורס כי ניתן לדעת שיש אלוהים. אגנוסטי משהה את השיפוט וסבור כי אין עילה מספקת לחיוב או לשלילה. במקביל, אגנוסטיקן עשוי להחזיק בדעה לפיה קיומו של אלוהים, גם אם אינו בלתי אפשרי, הוא מאוד לא סביר. במקרה כזה, הוא אינו רחוק מאתיאיזם.
ההיסטוריה של הלחם והבירה

ההיסטוריה של הלחם והבירה

פורסם: 12/16/2014 - 15:37
ההיסטוריה של הלחמים והעוגות מתחילה עם טבחים ניאוליתיים וצועדת לאורך הזמן בהתאם לזמינות המרכיבים, ההתקדמות הטכנולוגית, המצב הכלכלי, השפעות חברתיות תרבותיות, זכויות משפטיות, אגודות ימי הביניים והתפתחות הטעם. הלחמים המוקדמים נוצרו באופן של וריאציות בתבואה, עובי, צורה, מרקם ומגוון מאפיינים תרבותיים.
משחקי וידיאו פולשים אל העולם האמיתי

משחקי וידיאו פולשים אל העולם האמיתי

פורסם: 12/09/2014 - 08:37
הפעלת כפתור הכיבוי של משחק הווידיאו לא תסיים את המשחק. אנשים ממשיכים לחשוב על המשחק ועלולים לחוות אותו בעולם האמיתי. מחשבות על מהלכי משחק קופצות לתודעה ותמונות מהמשחק מופיעות על מסך הוידיאו הנפשי. שחקנים מגיבים לגירויי העולם האמיתי, כאילו היו גירויי המשחק. במחקר שניתח את תגובות והתנהגויות האנשים המכורים למשחקי מחשב, נמצא כי אנשים ממשיכים לחשוב על משחקים כאשר הם עסוקים לכאורה במשימות אחרות, ולעיתים קרובות הם מגלים רעיונות חדשים הקשורים למשחק, תוך כדי התעסקות בפעילות היומיומית, אותם הם מיישמים כשהם שבים לסביבת המשחק
קליאופטרה השתמשה בשפתון אדום שנוצר מחומרי האדמה, בעוד שנשים אחרות השתמשו בחמר מעורב עם מים על מנת לצבוע את שפתיהן. השימוש הבולט ביותר של המצרים באיפור היה השימוש בכחל

שבוע ללא איפור - ההיסטוריה של האיפור

פורסם: 12/09/2014 - 08:30
באוקטובר 2014, קידמו בלוגרים, באמצעות הפייסבוק, אתגר הקורא לאנשים להעלות תמונות של עצמם בשבוע לו הם קראו "שבוע ללא איפור". האתגר קרא לגולשים, ובעיקר לגולשות, שלא למרוח מייק אפ, שפתון או מסקרה לפני אירוע חשוב. השימוש הראשון בקוסמטיקה התחיל במצרים הקדומה. קליאופטרה השתמשה בשפתון אדום שנוצר מחומרי האדמה, בעוד שנשים אחרות השתמשו בחמר מעורב עם מים על מנת לצבוע את שפתיהן. השימוש הבולט ביותר של המצרים באיפור היה השימוש בכחל.
האמריקאים - ביקורת

האמריקאים - ביקורת

פורסם: 12/07/2014 - 19:43
'האמריקנים', היא הדרמה האחרונה של ערוץ FX, בכיכובם של קרי ראסל ומתיו ריס כסוכני הק.ג.ב. "רדומים", שהוצבו בשנת 1980 בשכונת פרברים אמריקאית, וממתינים לפקודות ממפעיליהם. הסדרה עוסקת בחיים לא שגרתיים של משפחה, ופחות במשחקי המלחמה הקרה. למרות שהשוואות כאלו הן מסוכנות, במיוחד בעולם מפותח יותר מתמיד, אבל הנה זה בא: נהניתי מאוד משני הפרקים הראשונים בסדרת ריגול זו, שהשלימה לי כמה דברים שהיו חסרים בסדרה 'הום לנד'. יש משהו חדש ב'אמריקנים'. זה נראה כאילו יוצרי הסדרה ביקשו לבחון את עולם הריגול והטרור על אדמת ארצות הברית, מה שמעורר תקווה לגבי ההמשך, במיוחד עם פרק פתיחה כל כך מוצלח.
התמודדות עם מחלות חניכיים

התמודדות עם מחלות חניכיים

פורסם: 11/09/2014 - 18:04
במובן הרחב יותר, מחלת חניכיים מתארת צמיחה וייצור חיידקים שהורסים בהדרגה את הרקמה הסובבת את השיניים ואת עצמות התמיכה בהם. מחלה זו מתחילה בזיהום המצטבר על השיניים לטווח הארוך, מבלי שהאדם אפילו יודע על כך. כאשר הזיהום מצטבר לרמות מוגזמות, הוא מתקשה והופך לחומר הנקרא אבן שן. חומר זה קשור כל כך חזק לשיניים, שהוא ניתן להסרה רק באמצעות ניקוי מקצועי.
הרשימה השחורה: סקירת עונה שנייה

הרשימה השחורה: סקירת עונה שנייה

פורסם: 11/09/2014 - 16:46
ברוכים הבאים לעונה השנייה של 'הרשימה השחורה'. בעונת הבכורה, הפכה סדרה זו מהר מאוד לאחד מהמופעים הפופולאריים יותר שנראו בטלוויזיה. העלאת המפרשים של NBC, שמביאה לנו את המיטב מג'יימס ספיידר, סגרה את 22 הפרקים הראשונים עם חגיגה בת שני חלקים ששמו את החיים של רד (ספיידר) במקום מסוכן ומסתורי בברלין, בשילוב עם מעטפת יחסים ארוכה ומסויטת של ליזי (מייגן בון) עם בעלה המרגל.
הרגלי עבודה שצריך להפסיק היום

הרגלי עבודה שצריך להפסיק היום

פורסם: 11/06/2014 - 16:59
כל אדם מכיר את "רשימת ה-אל תעשה" במהלך יום העבודה, בין אם הוא מנכ"ל בכיר, עצמאי, או עובד שכיר. אך ידיעה לחוד ומעשים לחוד. מנכ"לים ומומחי תעסוקה ממליצים על מספר רעיונות יעילים להאצת הפרודוקטיביות, פינוי הזמן ואימוץ הרגלי עבודה חשובים. על מנת שלא "לטבוע" בהצפת הרעיונות החדשים, מומלץ להתמודד עם משימה אחת או שתיים בלבד בכל פעם, לאמץ הרגלים מועילים צעד אחר צעד, ובסופו של דבר להשיב את כמות הזמן האבוד, ולהגביר את האנרגיה.
טכנולוגיה ותרבות - הקשרים וזהויות

טכנולוגיה ותרבות - הקשרים וזהויות

פורסם: 11/02/2014 - 19:14
טכנולוגיה ותרבות הינם מושגים שהולכים בד בבד בעולם שבו המדע והטכנולוגיה מצעידים את האנושות. מאמר זה מנסה לענות על שאלות כמו האם תרבות משפיעה על הטכנולוגיה או האם הטכנולוגיה משפיעה על התרבות; האם הטכנולוגיה מטשטשת זהויות תרבותיות? האם שינויים תרבותיים תורמים לפיתוח המדע? מה היה קודם: הטכנולוגיה או התרבות? החיכוך בין פיתוח טכנולוגי ושימור ערכים תרבותיים, ובפרט האופן בו משפיעה הטכנולוגיה על השינויים החברתיים והתרבותיים, הוא מקור גדול למחלוקת בין יצרני טכנולוגיה לבין מומחים אנתרופולוגים.
הנפילה  – היצירה המשובחת האחרונה מבית BBC

הנפילה – היצירה המשובחת האחרונה מבית BBC

פורסם: 10/26/2014 - 15:36
בפרק הראשון של הסדרה הנפילה - "The Fall" עוד סלחתי ליוצרים על הקצב האיטי של ההתנהלות הנדרשת כדי למלא שעה ומשהו של פרק, כמו שהמסורת המקודשת של ה-BBC מחייבת, וסלחתי להם על מה שחשבתי שהוא עוד סיפור משטרה פרוצדורלי טיפוסי. אבל באמצע הפרק השני של הסדרה זוכת פרס גלובוס הזהב והאמי, כבר מצאתי את עצמי מתמכרת, לאט אבל בטוח. הסדרה נוצרה ונכתבה על ידי אלן קוביט, שיצר את העונה השניה של "החשוד העיקרי".
האמת על נישואין פתוחים

האמת על נישואין פתוחים

פורסם: 10/19/2014 - 17:14
המונח 'נישואין פתוחים' הורחב מאז שנטבע לראושנה על ידי ג'ורג' וננה או'ניל בספרו באותו השם בשנת 1972, ומתאר היום בני זוג הבוחרים לחיות יחד ללא נישואין, או סוג אחר של מערכת יחסים פתוחה הנקראת 'פוליאמוריה – אהבות מרובות'. פשוטו כמשמעו.בני זוג החיים במערכת יחסים פתוחה או פוליאמורית, טוענים לעיתים קרובות שהם חופשיים מהנחת כללי היסוד המאפיינת יחסים קונבנציונאליים וחוסרים מעצמם כאב ואכזבה.
אורפאן בלאק: סקירה

אורפאן בלאק: סקירה

פורסם: 09/22/2014 - 15:27
סקירת 'אורפאן בלאק': טטיאנה מסלני מסנוורת, מרשימה ומרתקת. 'אורפן בלאק' היא סדרת טלויזיה קצת יותר מיוחדת בנוף הסדרות הייחודית. זהו מופע של אישה צעירה, שמגלה יום אחד לתדהמתה, שהיא חלק ממשפחת "שיבוטים קנדיים". לא. זה בקושי ספוילר. זה משהו שמבינים בשלב מוקדם באחד הפרקים הראשונים. הייחוד של הסדרה הוא ההופעה, או יותר נכון ההופעות של טטיאנה מסלני, כוכבת הסדרה.
קסם לאור ירח / וודי

קסם לאור ירח / וודי אלן

פורסם: 09/16/2014 - 18:25
בארבעת השנים האחרונות זכינו לקבל מבית היוצר של אלן יצירות אמנותיות נפלאות. הסרט שיצא בשנת 2011, "חצות בפריס" נחשב על ידי רוב המבקרים כיצירת מופת קומית, והפך ללהיט מסחרי. הסרט של שנת 2012, "מרומא באהבה" נחשב אפילו לסרט טוב יותר מקודמו, והסרט של שנת 2013, "יסמין הכחולה" זיכה את קייט בלאנשט בפרס האוסקר לשחקנית הטובה ביותר. אבל הסרט החדש של אלן, "קסם לאור ירח", עולה בהרבה על כל האחרונים. בניגוד לדיכאון העגמומי שעטף את "יסמין" הפעם קיבלנו בחזרה, סוף סוף, את ההומור "האלני" השנון, הנוקב, הציני, ואת האמירות הבלתי מתפשרות.
אגדת חורף

אגדת חורף

פורסם: 09/04/2014 - 18:46
תסריטאי שמתבקש להתאים ספר אהוב לסרט קולנוע מצליח, נתקל בדרך כלל במשימה מסוכנת מעט. האלמנטים שפועלים על הדף, לא יעבדו מבחינה ויזואלית, ולהיפך. הוא נדרש לבצע פשרות. אתה לא יכול לרצות את כולם. אבל הגרסה הקולנועית של "אגדת חורף" אינה מתיימרת לרצות אף אחד. לא את אוהדי הספר ולא את אלו שמעולם לא קראו אותו. זוהי יצירת פאר ויזואלית בעלת עומק רגשי, רבת היקף וקסם. הקרב הקלאסי בין הטוב והרע, כשוויל סמית מגלם את לוציפר, גם אם למספר רגעים בלבד, וגורם לפנטסיה מוחלטת להיראות הגיונית לחלוטין.
הסחטן – ג'ון גרישם

הסחטן – ג'ון גרישם

פורסם: 09/03/2014 - 13:49
באחד מהרגעים הרבים בספרו האחרון של ג'ון גרישם, 'הסחטן', מוצא הקורא את מלקולם בניסטר, הדמות הראשית, מתגרה בחוקרים פדרליים, כשהוא מכריז: "פשוט אין שום סעיף בקוד הפדרלי העצום שלך, בו אתה יכול להשתמש נגדי". בדרך כלל, כותב מר גרישם על עורכי דין אמיצים ויצירתיים, וזאת הפעם הראשונה בה ראיתי אותו יוצא בגלוי נגד סמכות ממשלתית. שלא לומר קורא לילד בשמו.
אלכוהוליזם

קצת על אלכוהוליזם

פורסם: 08/31/2014 - 16:57
לא תמיד אדם מסוגל להבחין בעצמו מתי השתייה שלו חוצה את הקו משימוש מתון או חברתי לבעיית שתייה. אך צריכת אלכוהול על מנת להתמודד עם קשיים או להימנע מתחושה רעה, עוברת לשטח שעלול להיות מסוכן. אלכוהוליזם ושימוש לרעה באלכוהול יכולים להתגנב בחשאי ולכן חשוב להיות מודעים לסימני האזהרה ולנקוט בצעדים להימנעות. הבנת הבעיה, כמו בכל בעיה נפשית ופסיכולוגית אחרת, היא הצעד הראשון להתגברות עליה.
רובין וויליאמס: מותו לא צריך להיות לשווא

רובין וויליאמס: מותו לא צריך להיות לשווא

פורסם: 08/24/2014 - 18:19
התגובה הראשונה שרובנו צריכים לחשוב עליה כשאנחנו שומעים חדשות על התאבדות היא: למה? על אחת כמה וכמה כשהחדשות עוסקות במותו הטרגי של רובין וויליאמס. איך איש שהביא כל כך הרבה שמחה והאיר את היום לכל כך הרבה אנשים, לא יכול היה לחוות את האור בעצמו? אך החלטתו העצובה לקחת את חייו היתה, למרבה הצער, נפוצה מידי.
לידת ונוס - בוטיצ'ילי

דימוי גוף

פורסם: 07/13/2014 - 16:01
דימוי גוף קשור לדרך בה אדם מרגיש עם המראה שלו, או שלה. הדימוי אינו מבוסס על עובדות, אלא נלמד מהסביבה המקיפה אותנו. הדימוי העצמי עשוי להשתנות מהילדות ולהיות מושפע מגורמים ביולוגיים, פסיכולוגיים וחברתיים שונים. ברגע שילדים הופכים להיות בגיל העשרה, דימוי הגוף שלהם הופך להיות קשור באופן הדוק להערכתם העצמית, כך שאם הם אינם חשים בנוח עם גופם, הם אינם יכולים לחוש בנוח לגבי עצמם. דימוי גוף ירוד עלול אף להוביל לדיכאון, הפרעות אכילה וגם רצון לבצע הליכים קוסמטיים, אשר כולם יכולים להזיק לבריאות.
פרפקציוניזם: האם הוא משתלם?

פרפקציוניזם: האם הוא משתלם?

פורסם: 07/07/2014 - 15:35
פרפקציוניזם היא תכונה שיכולה להופיע באופנים שונים, בקרב האוכלוסיה הכללית וגם בקרב אנשים שסובלים מהפרעות חרדה, אך היא מתבטאת באופן משמעותי יותר בקרב נשים שסובלים מהפרעה טורדנית כפייתית (OCD). התנהגות וחשיבה פרפקציוניסטית, כשהם נכללים במסגרת ההפרעה, נובעים מצורך קבוע של אדם לחוש וודאות תמידית ולהימנע ממצבי חוסר דיוק או שיפוט על ידי אחרים. בעוד שכל אדם חווה תכונות אלו מפעם לפעם, אנשים עם הפרעת כפייתיות מניעים את חייהם באופן מתמיד עם הצורך לחתור אל השגת מטרות ולתפקד באופן הטוב ביותר.
סמכות הורית: יסודות

סמכות הורית: יסודות

פורסם: 06/25/2014 - 17:45
סמכות הורית נשענת על שני יסודות: כוח המנהיגות לכוון ילד לפעול על פי הדרכת ההורים, וכוח ההוראה לחנך את הילד על פי התנהלות חכמה, לפחות על פי תפיסתם. בשני המקרים הורים שואפים להשפיע על בחירות הילד. הם מבקשים להשתמש בהשפעה זו על מנת לתמוך באחריות העצומה הכרוכה בטיפול היומיומי של הילד, וצמיחתו הבריאה. פנייה לקבלת אבחון וטיפול פסיכולוגי לילדים, כמו גם להורים, מתבצעת עם התרחשות שינויים התנהגותיים משמעותיים אצל הילד. בני נוער עלולים לגלות סימני מצוקה המתבטאים בפחדים, בכי, הפרעות שינה, גמגום או טיקים.
האח הגדול: להסתכל לעצמנו בעיניים

האח הגדול: להסתכל לעצמנו בעיניים

פורסם: 05/29/2014 - 18:26
עכשיו באה אורטל בן דיין, ואחרי שבועיים בלבד והראתה לכולנו איך באמת עושים טלויזיה. בין אם התנהגותה נובעת מתוך תסכול פנימי עמוק ובין אם היא נובעת מדאגה כנה לאחוזי הרייטינג או תשוקה מבולבלת להסביר לאדם הנבער פמיניסטיות מהי, זרקה את המגבת, ככה פתאום, ונעמדה עירומה מול עיניהם המשתאות של שותפיה לניסוי הקליני, שעברו במהירות ממצב של מבוכה קלה למצב של מצוקה נפשית אמיתית. לנגד עיני מדינה שלמה, המורכבת מצופים שנמצאים במודעות עצמית גבוהה או תחת הכחשה, ולנגד מצלמה אחת, שמאחוריה אח גדול אחד, שבמקרה אחר, ובעונה אחרת, הסתבך בעצמו עם פליטת פה מביכה ומאוד, מאוד, מאוד לא פמיניסטית.
נרקיסוס, מאת קאראווג'יו

נרקיסיסטיות ונגע הסלפי באינסטגרם

פורסם: 05/13/2014 - 17:42
אינסטגרם הוא קרקע פורה לנטיות נרקיסיסטיות ביותר של אנשים רבים. זוהי מציאות שמגיעה אל מוקד חד ברגע שאדם יוצא החוצה ממעגל החברים שלו ומתבונן על מה שכולם שולחים. מתברר כי כקבוצה, אינסטגרם הוא חברה השקועה יפה בעצמה, אך הנרקיסיזם של המתבטא באינסטגרם הוא מעבר לסטריאוטיפ. האינסטגרם הוא הרשת השלישית הנפוצה ביותר לשימוש בתמונות. ניתן למצוא בו למעלה מתשעים מיליון דיוקנאות עצמיים המבוצעים בעיקר על ידי משתמשים צעירים יותר, ומעט מאוד מהם מפגינים אירוניה, או יצירתיות משמעותית. כמובן שאין שום דבר רע בהוצאה לאור של דיוקנאות עצמיים (סלפי).
יסמין הכחולה

יסמין הכחולה

פורסם: 05/07/2014 - 16:45
וודי אלן, אלוף העולם בריצת מרתון על מכונת כתיבה, או מקלדת מחשב, הביא לעולם, לראשונה מזה זמן רב, סרט ייחודי שמקיים באמת את מה שהובטח בקדימונים, בפרסומים ובמוניטין העשיר שלו. התסריטאי והבמאי האלוף הזה, השיג בדיוק את המצופה ממנו, ואני כותבת את הביקורת הזאת כדי להגיד לו: שיחקת אותה, וודי. 'יסמין הכחולה שלך' הוא יצירת מופת משובחת. כזו שכבר שנים לא ראיתי. מסלול הסרט הוא ברור וייחודי. אתנחתא קומית משולבת במלנכוליה אירונית. סאטירה נוקבת והערות אגב שחורות הנוגעות לסדר היום של כולנו. יתכן שזה הסרט האכזרי ביותר שלו, וזה אומר משהו.
האינטרנט וסוף עידן הפרטיות

האינטרנט וסוף עידן הפרטיות

פורסם: 05/01/2014 - 18:08
האינטרנט הפך לכלי מעקב מאסיבי. אנחנו נמצאים במעקב קבוע באינטרנט על ידי מאות חברות, פופולאריות יותר או פחות, וכל תנועה שלנו נרשמת ונאספת, על ידי תאגידים שרוצים למכור לנו משהו במקרה הטוב, ועל ידי ממשלות שרוצות לפקוח עלינו עין, במקרה הרע. הגיגים חולפים עברו מהעולם, ומעקב סיטונאי מהווה את הנורמה היום. שמירת הפרטיות מצד גופים עוצמתיים אלו היא בעצם בלתי אפשרית, וכל אשלייה שאנחנו מטפחים לגבי פרטיות, מבוססת על בורות, תמימות או חוסר הנכונות שלנו לקבל את מה שקורה בפועל. חברות כמו גוגל יכולות לדעת על האינטרסים האישיים שלך, יותר ממה שבן או בת הזוג שלך יודעים עליך.
ניתוח לקיצור קיבה

ניתוח לקיצור קיבה: השפעה פסיכולוגית

פורסם: 04/17/2014 - 17:17
מהו ניתוח לקיצור קיבה? ניתוח זה מבוצע בקרב אנשים הסובלים מהשמנת יתר חולנית. התהליך מחלק את הקיבה ומארגן מחדש את המעי הדק. מטרת הניתוח היא להקטין את גודל הקיבה באמצעות ההסדר החדש. באמצעות הניתוח, המטופלים יורדים במשקל כי בסוף ההליך הם נותרים עם בטן "קטנה". כאשר הבטן קטנה יותר, אדם נוטה לחוש שובע בקלות והוא אוכל פחות. מסיבה זו ניתוח לקיצור קיבה מסייע לירידה קלה במשקל.
תרופות להפרעה דו קוטבית

תרופות להפרעה דו קוטבית

פורסם: 09/23/2013 - 15:40
אם אדם סובל מהפרעה דו קוטבית, יתכן שיהיה עליו לצרוך תרופות למשך שארית חייו. הפרעה זו היא מחלה רפואית אמיתית ואינה ניתנת לריפוי בעזרת כוח רצון. נטילת תרופות להפרעה זו נחוצה בדיוק כמו נטילת תרופות לטיפול בלחץ דם גבוה או מחלות לב. רופאים משתמשים במספר תרופות שונות לטיפול בהפרעה זו. טיפול במאניה דו קוטבית עשוי לכלול ליתיום, תרופות נוגדות פרכוסים, תרופות אנטי פסיכוטיות ובנזודיאזפינים. אנשים רבים הסובלים מהפרעה דו קוטבית, ממשיכים לצרוך את התרופות האלו במשך שנים או עשרות שנים לאחר התקף המאניה האחרון שלהם, על מנת לשמור על בריאותם.
מזון מהיר נגד תזונת ילדים בריאה

מזון מהיר נגד תזונת ילדים בריאה

פורסם: 08/06/2013 - 14:56
אנחנו נמצאים במאה העשרים ואחת, עידן בו מזון מהיר זמין בכל רחבי העולם, וניתן לראות אותו בכל מקום. אך מה הן העובדות המדויקות לגבי סוג מזון זה? וכיצד הוא משפיע על ילדים? עבור הורים רבים, הקניית הרגלי אכילה בריאים לילדים הוא מאבק. עם הקצב הקדחתני של חיי היומיום המשפחתיים, ועם יותר נשים שעובדות במשרה מלאה, אפילו ההורים בעלי המודעות הגבוהה ביותר לבריאות, מוצאים עצמם לוקים בחסר כאשר זה מגיע להרגלי אכילה בריאים.
ניתוח להרזיה - סיכונים ותופעות לוואי

ניתוח להרזיה - סיכונים ותופעות לוואי

פורסם: 07/23/2013 - 15:23
השמנה חמורה היא מצב כרוני קשה מאוד לטיפול. עבור חלק מהאנשים, ניתוחים לירידה במשקל, מסייעים להרזייה, אך יש לזכור כי ניתוח כזה הוא התחייבות רצינית. על המטופל להיות מודע בבירור ליתרונות ולחסרונות בטרם קבלת ההחלטה. הרעיון של ניתוח לקיצור קיבה על מנת לשלוט בהשמנת יתר, צמח מתוך תוצאות הפעילות לסרטן או כיבים חמורים אשר הסירו חלקים גדולים של הקיבה או המעי הדק. חולים שעברו ניתוחים אלו, נטו לרדת במשקל לאחר הניתוח, ומספר רופאים החלו להשתמש בפעולות אלו לטיפול בהשמנת יתר חמורה.
מהי טרשת נפוצה? - מפת נוירון

מהי טרשת נפוצה?

פורסם: 06/18/2013 - 16:40
טרשת נפוצה היא מחלה של מערכת העצבים המרכזית, ומקורה ברשת הראשית של העצבים אשר מעבירים דחפים חשמליים בכל הגוף. מערכת העצבים המרכזית מורכבת מהמוח וחוט השדרה. לשניהם קיימים סיבי עצב, מתוקף תפקידם כמובילי הודעות חשמליות מהמוח אל שאר הגוף. סיבי העצב עטופים ברקמה שומנית הנקראת מיאלין, שמסייעת בהעברת ההודעות.
מחלת עורקים היקפית ברגליים - גורמים ותסמינים

מחלת עורקים היקפית ברגליים - גורמים ותסמינים

פורסם: 06/11/2013 - 17:36
מחלת עורקים היקפית היא היצרות העורקים. היא מתרחשת בעיקר בעורקים אשר מספקים דם לגליים. התסמין העיקרי הוא כאב באחת או שתי הרגליים בעת הליכה. הטיפול כולל בדרך כלל: הפסקת עישון, פעילות גופנית סדירה, טיפול תרופתי להורדת רמת הכולסטרול, משככי כאבים והורדת לחץ הדם, אם הוא גבוה. תרופות לפתיחת העורקים עשויות לסייע. ניתוח עשוי להיות נחוץ רק במקרים חמורים.
מהם הסיכונים לדיכאון?

מהם הסיכונים לדיכאון?

פורסם: 06/09/2013 - 17:00
דיכאון אינו מצב של מה בכך. הוא משפיע על מיליוני אנשים, כולל חבריהם ובני משפחותיהם. ידיעת גורמי הסיכון לדיכאון עשויה לבשר על הנסיבות אשר עלולות לגרום לאדם להיות בעל סיכוי גבוה יותר לפתח את המחלה או לסייע לו להבין אותה טוב יותר. גורמי סיכון לדיכאון: גנטיקה וסביבה. לדברי דונלד פ. הול, פסיכיאטר אמריקאי, מבין כל גורמי סיכון הדיכאון, הגדול ביותר הוא גנטיקה. גורמים גנטיים מהווים חמישים אחוזים מהסיכון לפתח דיכאון. אם אחד מההורים סבל מהמחלה, הסיכון שהדיכאון יעבור בתורשה מוכפל.
כולסטרול ותפקוד מיני - גברים סובלים

כולסטרול ותפקוד מיני - גברים סובלים

פורסם: 06/05/2013 - 17:29
רמת כולסטרול גבוהה ובעיות זקפה הן שתי בעיות שמהן סובלים בדרך כלל גברים, במיוחד כאשר הם מתבגרים. יחד עם זאת, מה שגברים רבים אינם מבינים הוא כי כאשר שני התנאים הללו מתקיימים, הרמות העודפות של הכולסטרול עלולות לפגוע באופן רציני בתפקוד המיני ולהפחית את החשק של גברים. החדשות הטובות הן כי הפחתת רמות הכולסטרול הרע עשויה לשפר באופן משמעותי את החשק המיני ואת הביצועים. עם תשומת לב נכונה לתזונה, פעילות גופנית ובריאות, גברים עשויים ליהנות מכושר גופני גבוה יותר, כמו גם זקפות ארוכות וחזקות יותר.
אגורפוביה: התמודדות עם חוסר ההבנה

אגורפוביה: התמודדות עם חוסר ההבנה

פורסם: 05/28/2013 - 17:46
רבים מאיתנו נוטים להתייחס לתסמונת בביטול שנובע מחוסר הבנה לגבי הקשיים היומיומיים איתם מתמודד האגורופוב. על מנת למנוע חוסר הבנה, רצוי יהיה לכתוב מאמר שישפוך מעט אור על התסמונת המכונה אגורופוביה מתוך התקווה כי אלו הסובלים ממנה יזכו למעט אמפתייה מהסביבה בה הם חיים. אגורופוביה אינה מתבטאת רק כפחד של אנשים משטחים פתוחים. זהו פחד העלול להופיע בכל מקום או מצב אשר בו החולה אינו חש ביטחון או שהוא חש לכוד. או אז הוא מונע באמצעות דחף בלתי נשלט לברוח למקום מבטחים, שברוב המקרים הוא ביתו.
הפרעת דחק פוסט טראומטית

הפרעת דחק פוסט טראומטית

פורסם: 05/26/2013 - 12:01
הפרעת דחק פוסט טראומטית, נמצאת בקרב מספר הפרעות נפשיות אשר מופעלות באמצעות אירוע חיצוני מטריד, בניגוד להפרעות פסיכיאטריות אחרות דוגמת דיכאון. לאחר חוויה טראומטית, זוהי תופעה נורמאלית לחוש בהלה, עצב, חרדה וניתוק. אך אם המצב ממשיך ומוביל לתקיעה תוך תחושת סכנה וזיכרונות כואבים מתמידים, ייתכן כי מדובר בהפרעת דחק פוסט טראומטית. אדם הסובל מהפרעה זו מרגיש כאילו לעולם לא יוכל להתגבר על האירוע. אך באמצעות טיפול, תמיכה ופיתוח מיומנויות התמודדות חדשות, אדם עשוי להתגבר על התסמונת ולהמשיך הלאה בחייו.
מיתוסים אודות הפרעת אישיות דיסוציאטיבית

מיתוסים אודות הפרעת אישיות דיסוציאטיבית (פיצול אישיות)

פורסם: 05/22/2013 - 14:32
הפרעת זהות דיסוציאטיבית, נודעה בעבר בשם הפרעת אישיות מרובה. התקשורת ואולי אפילו מספר אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש אינם מאמינים כי מדובר בהפרעה אמיתית. ללא ספק, מדובר באחת מהאבחנות השנויות במחלוקת ביותר במדריך הדיאגנוסטי הסטטיסטי הנוכחי של הפרעות נפשיות. אך מדובר בהפרעה אמיתית ומתישה, אשר מקשה על הסובלים ממנה לתפקד. לדברי פרופסור לפסיכולוגיה ומומחה בטיפול ומחקר בהפרעות דיסוציאטיביות, באוניברסיטת טוסון, קיימות מספר סיבות, אשר קשורות לטראומה קשה מוקדמת, דוגמת התעללות והזנחה.
נמר לבן - התנהגות פסיבית אגרסיבית

התנהגות פסיבית אגרסיבית

פורסם: 05/19/2013 - 16:18
רוב האנשים אשר משתמשים בטכניקות של פסיביות אגרסיביות על מנת להגן על עצמם, אינם מודעים לכך שהם מתנהגים בדרך זו. זוהי טכניקה בה אדם משתמש בכוחו כדי לתקוף אדם אחר, אך על פני השטח, הוא אינו נתפס כתוקפני. ההתנהגות של אנשים אלו בדרך כלל סבירה, והם בדרך כלל רגועים ושקולים. לכן מדובר בהתנהגות שאינה מודעת. הדרך לזהות התנהגות זו, היא להתבונן מעבר לפעולות, למלים ולהתנהגויות של האדם. התבוננות מקרוב מקנה אפשרות להבחין כי האדם אכן מתבטא באופן רגוע, אך קיים איום סמוי בהתנהגותו
סקסולוגיה: מדוע אנשים מתעניינים בה?

סקסולוגיה: מדוע אנשים מתעניינים בה?

פורסם: 05/16/2013 - 15:10
סקסולוגיה אינה עוסקת ב'אליס בארץ הפלאות', כושר גופני ומולטי אורגזמות בלבד, אלא מתייחסת לאנשים "אמיתיים" בעולם "אמיתי". אנשים עם תשוקה מינית אשר נהנים מחיי מין מאושרים. המחקר של סקסולוגיה עוסק, בין היתר, בנוף המיני של פתולוגיה, סוגים של "תפקוד מיני לקוי" ו"הפרעות" שונות, משבר זהות מיני חרדות ביצועים, דחייה מינית, בדידות, דיכאון וייאוש. הסברה הרווחת היא כי נושאי מין אינם צריכים להיות מוזכרים בספרות ובעולם התרבות. השקפה זו נלקחת מהמוסר הקונבנציונלי. מוסר אכזרי בדרך כלל עוסק בתגובה נגד רגשות ותשוקה, והאדם אשר נותן ביטוי לרגשותיו המיניים נתפס כמלא במחשבות מגונות.
כיצד התמכרות לפייסבוק פוגעת במוחם של הצעירים

כיצד התמכרות לפייסבוק פוגעת במוחם של הצעירים

פורסם: 05/07/2013 - 14:55
אנשים מפתחים תלות עמוקה יותר ויותר באתרים דוגמת פייסבוק, טוויטר, ווטס-אפ ואינסטגרם. טכנולוגיות אלו משנות את הדרך בה המוח עובד, מונעות מערכות יחסים ארוכות טווח, מעכבות אושר ושגשוג, ומאיימות על ההישרדות האנושית. מומחים בנוירולוגיה מצאו כי הסביבה השתנתה באופן דרסטי בעשור האחרון. רוב האנשים מבלים לפחות שעתיים מידי יום מול המחשב, סגנון חיים זה הביא לשינוי משמעותי ביכולת החשיבה ותפעול המוח לעומת דורות קודמים. חוקרים מצאו כי המוח האנושי רגיש להפליא לעולם החיצוני. חלק המוח אשר קשור לזיכרון, בדרך כלל גדול יותר.
המטבח של נייג'ל

המטבח של נייגל

פורסם: 04/21/2013 - 16:23
יש בסרט 'המטבח של סלייטר' (Toast), שלושה דברים עיקריים הראויים להערצה: פשטידות לימון מרנג מרהיבות, השירים של דאסטי ספרינגפילד וכמובן הלנה בונהם קרטר. שאר האלמנטים בסרט הם פשוט שיר הלל ממיס לב לילד מתבגר, שמתייתם מאימו האהובה, כמה לחום ואהבה, וסולל את דרכו לתוך עולם הקולינריה האהוב עליו. דרך נוספת לתאר להגדיר את הסרט הזה היא כווריאציה קלילה על הפתגם הידוע אודות הדרך לליבו של הגבר אשר עוברת דרך קיבתו. דרמה בריטית, המבוססת על הרומן האוטוביוגרפי של נייג'ל סלייטר, איש טלוויזיה, סופר ועיתונאי מזון בריטי.
האם כדאי לצאת מהארון?

האם כדאי לצאת מהארון?

פורסם: 04/17/2013 - 12:50
היום, יותר מתמיד, הומוסקסואלים ולסביות יוצאים מהארון בפני משפחתם בגילאים צעירים. מגמה זו מצביעה על התקדמות חברתית. ממצאי מחקרים מראים כי להומוסקסואלים מוצהרים, יש יחסים טובים עם הוריהם, כמו גם בריאות נפשית טובה והערכה עצמית גבוהה, היכולה לחסן אותם מתחושות אובדניות, שימוש בסמים, והתנסות במין מסוכן. צעירים אשר יוצאים מהארון בפני הוריהם ואינם חווים דחייה, מקבלים תחושת הקלה המסייעת להם לבסס את זהותם כהומוסקסואלים ולסביות, ויחסיהם עם משפחותיהם הפכו להיות קרובים וחזקים יותר מאי פעם.
הנשיקה - גוסטב קלימט

מה הופך אמנות ליצירת מופת?

פורסם: 04/08/2013 - 16:48
כל עוד בני אדם שורדים על פני האדמה, הם ימשיכו לחקור, להגדיר ולהרהר בעולם שבו הם חיים וממשיכים להשתוקק ליצירה. הטקסטים של העבר מוכיחים כי חוט השני משותף מקשר בין כל הדתות והתרבויות לאורך ההיסטוריה, בכל מקום ובכל פרק זמן בשל הנוכחות של נושאים המשופים לאנושות כולה. למעשה, ביכולתה של האומנות ליצור עבורנו אידיאליזציה גאונית פרי עמל ובמאבק, ייסורים ואקסטזה שמצליחים לחלץ את הגאון שכל אדם רוצה להאמין שקיים בתוכו, ומכיוון שהדמיון אינו יודע גבולות, אמנות מציעה לבני התמותה הזדמנות להיות בני אלמוות
מדוע שבירת התמכרות קשה כל כך?

מדוע שבירת התמכרות קשה כל כך?

פורסם: 04/02/2013 - 15:15
המילה "התמכרות" נגזרת מהמונח הלטיני "משועבד" או "חייב". כל מי שנאבק להתגבר על התמכרות, או שניסה לעזור למישהו אחר לעשות זאת, מבין למה. התמכרות היא בעלת השפעה ארוכה וחזקה על המוח, המתבטאת בשלוש דרכים שונות: כמיהה למושא התמכרות, איבוד שליטה על השימוש בו, והמשך ההרגל למרות ההשלכות השליליות. לאורך שנים רבות, האמינו מומחים כי אלכוהול ותרופות חזקות יכולות לגרום להתמכרות. אך טכנולוגיות הדמיה ומחקר חדש יותר, מראים כי פעילות מהנה מסוימת, כגון הימורים, קניות ומין יכולה לגרום למוח להאמין שהוא שותף ויוזם של פעילות זאת.
הפרעות בתפקוד מיני בקרב גברים ונשים

הפרעות בתפקוד מיני בקרב גברים ונשים

פורסם: 03/27/2013 - 13:20
בעבר נחשב נושא התפקוד המיני לטאבו והוא כלל מיתוסים שונים אשר היום כבר נשברו. בין היתר, כוללים המיתוסים "אמיתות" דוגמת "רק הגבר אחראי על יחסי המין", "יחסי מין נועדו לשם רביה בלבד", "המין שייך לצעירים, בריאים ויפים", "יש רק דרך אחת לקיים יחסי מין", "נכות או מחלה אינם מאפשרים פעילות מינית", "קשישים שרוצים מין הם סוטים", "לא מדברים על זה", ועוד מיתוסים אשר נעלמים בהדרגה. גם היום, עדיין לא מדברים באופן חופשי על מין, אך מידי פעם הוא הופך לשיחה, עקב השינויים אותם עוברת החברה וחשיפת התקשורת לנושא המין. גם בעולם הרפואה תופס היום המין מקום רחב יותר.
המציאות מפריעה לדמיון

המציאות מפריעה לדמיון

פורסם: 03/24/2013 - 18:28
פעילות הפנאי העיקרית העדיפה על האדם היא פניה אל עולם הדמיון, לתוך עולמות שהוא יצר בעצמו, בעיקר דרך פנטזיות וחלומות בהקיץ. תינוקות מעדיפים להעמיד פנים שהם לוחמים, אנשים צעירים מבלים לילות שלמים מול משחקי מחשב, וגברים מעדיפים פורנו וירטואלי מאשר אישה אמיתית. אנשים מעדיפים את הדמיון שלהם מכיוון שהוא מאפשר הנאה מחוויות דמיוניות עד כדי כך שלעיתים אין אפשרות להבדיל בינן לבין חוויות אמיתיות. יכולת חוויית העונג הנשאבת מהדמיון, מופיעה בגילאים מוקדמים. ילדים נהנים להעמיד פנים ולשחק.
ליצן

חייהם של הליצנים

פורסם: 03/21/2013 - 18:02
ליצנות היא דרך לעצור הזדקנות, וליצנים הם אנשים שמעולם לא חשבו להיות עורכי דין. הם תמיד ידעו שיהיו קומיקאים, כאשר המטרה המנחה אותם בחיים היא להעניק שמחה ואהבה, ולבדר אנשים. בעוד שקומיקאים צוחקים על כולם, ליצנים לועגים לעצמם. קיים גם הבדל בין ליצנים, וליצנים אשר מבצעים קסמים במסיבות ילדים, בקניונים או בקרקס. ליצני קרקס עונדים אפים אדומים ולובשים מכנסיים רחבות. הם בדרנים, אך אינם ליצנים במובן האמיתי. יש משהו קסום בקרקס הליצן הישן, אך אין מדובר בקסם של שליפת ארנבות מכובעים. הקסם האמיתי הוא באמירת המופע אודות החיים.
הפרעות אכילה - דרכי טיפול והתמודדות

הפרעות אכילה - התמודדות ודרכי טיפול

פורסם: 03/18/2013 - 16:23
הקולות הפנימיים של אנורקסיה ובולימיה לוחשים לחולה שהוא לעולם לא יהיה מאושר עד שלא ירד במשקל. אך האמת היא שהאושר, ההערכה והאהבה העצמית אפשריים רק עם התאוששות. לא משנה מה הגיל או האם מדובר בגברים או נשים, זה נראה כאילו אין מנוס מהפרעות אכילה. אך בעזרת טיפול, תמיכה ושיטות של עזרה עצמית, ניתן להתגבר על הפרעת אכילה ולהשיג ביטחון עצמי אמיתי. הדרך להתאוששות מהפרעת אכילה מתחילה בהודאה כי אכן קיימת בעיה
מיגרנה: הבנת הסוגים השונים של כאבי ראש

מיגרנה: הבנת הסוגים השונים של כאבי ראש

פורסם: 03/07/2013 - 12:30
רוב האנשים סובלים מכאבי ראש, ואנשים מסוימים סובלים יותר מאחרים. הם סובלים ממיגרנות, שהן הרבה יותר מ"סתם" כאבי ראש. כאבי ראש יכולים להיות מפחידים, מפני שאנשים נוטים לחשוב שזה יכול להיות סימן למשהו רציני. אדם הסובל מכאבי ראש צריך תמיד להתייעץ עם הרופא, על מנת לבצע אבחון נכון של סוג כאבי הראש מהם הוא סובל, והאם עליו להיבדק אצל מומחה כאב ראש. מהו כאב ראש? השאלה נשמעת ברורה, אך סוגים שונים של כאבי ראש משפיעים על אנשים במגוון דרכים, ובדרך כלל קיימים סוגים שונים של כאבי ראש.
האם גיל שישים הוא החמישים החדש?

האם גיל שישים הוא החמישים החדש?

פורסם: 03/06/2013 - 13:59
שינוי רדיקלי לגבי תפיסת ההזדקנות מגלה שאנשים רבים נחושים להיצמד לדברים ילדותיים במשך זמן רב ככל הניתן. היום אנשים אינם מזדקנים כמו הוריהם. מיתוס גיל העמידה מתחיל להתקלף. האנשים המעצבים את החברה היום, הם אנשים שנהנו פעם מ"אהבה חופשית", מוסיקת רוק ותרבות צרכנית. עכשיו הם מתלוננים על כך שהסקס "מבוזבז על הצעירים". למעלה מרבע מהנשים הגרושות בבריטניה הן מעל גיל 45. נשים אלו הן דורסניות, גאות בגופן ובעלות קסם של ביטחון וניסיון. הן בררניות, מידי.
מהי תושיה?

מהי תושיה?

פורסם: 03/04/2013 - 17:06
תושייה היא היכולת למצוא את הדרך על מנת להשיג את המטרה או לבצע אותה. זה נכון במיוחד כאשר המטרה קשה להשגה וכאשר הא חסרת כיוון נתון. תושייה היא היכולת לחשוב באופן יצירתי, על מנת ליצור רעיונות ולזהות חלופות. תושייה היא גם דמיון, היכולת לדמיין כיצד ניתן להשיג משהו כאשר אין מאומה מלבד החזון. על מנת להיות בעל תושייה, נדרשת משמעת עצמית ורצון ברזל. ראשית, משמעת עצמית מאפשרת את האמונה כי יש דרך להשיג את התוצאה
מת לחיות ביום טוב או איך מכתימים מותג? - ביקורת

מת לחיות ביום טוב או איך מכתימים מותג? - ביקורת

פורסם: 02/17/2013 - 14:50
הפרק החמישי במותג המקובע 'מת לחיות', מעמיד את השוטר האהוב, ג'ון מקליין, במצב בו לא היה מעולם בעבר: עשרים וחמש שנים אחרי שסיכל שוד מתוחכם, במימון נאקאטומי פלזה, והציל את אשתו מפושעים אכזרים, הוא נוסע עכשיו למוסקבה עם מרכיבים גדולים של אותה המשימה: ג'ק מקליין הקטן והמיוסר, שעכשיו כבר גדול, עומד לדין על רצח בקצה העולם, ואבא נוסע לשם על מנת להחזיר אותו הביתה, בלי גיבוי, אבל עם ארבע תוכניות קודמות שכבר עבדו בשבילו בעבר לא רע.
היצ'קוק - הסרט

היצ'קוק - הסרט

פורסם: 02/06/2013 - 15:00
הסרט היצ'קוק מהווה מבט אל הפסיכוזה של יוצר הסרט 'פסיכו', אלפרד היצ'קוק, אמן המתח, שבילה קרוב לחמישים שנה מאחורי המצלמה. 'היצ'קוק' מרים את סיפור חייו של הבמאי בשיא הצלחתו ומספר סיפור על אהבה על סט צילומים של סרט מתח, על רקע זוועות האימה והמתח של 'פסיכו', קלאסיקת האימה של הקולנוע האמריקאי. מדובר בהפקה זוהרת שבחזיתה שני זוכי אוסקר: אנתוני הופקינס המגלם את היצ'קוק והלן מירן המגלמת את אשתו אלמה הטוענת בתוקף ש"אי אפשר לחיות איתו, אבל זה שווה את המאמץ". היצ'קוק' מרגיש כמו קריקטורה סוריאליסטית באופרת סבון על חיי הבמאי הגדול.
CO2RE - מכשיר לייזר מהפכני לחידוש העור

CO2RE - מכשיר לייזר מהפכני לחידוש העור

פורסם: 02/06/2013 - 14:33
במרפאות ד"ר רונן גלזינגר, מומחה לכירורגיה פלסטית, וחבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, נערך מפגש השקה ל-CO2RE, מכשיר לייזר פרקציונלי מהפכני לחידוש פני העור, אשר פותח על ידי חברת "סינרון מדיקל" הישראלית, החברה הגדולה בעולם בתחום המכשור הרפואי לתעשיית האסתטיקה. CO2RE מציע חלופה לטיפולי לייזר מבוססי CO2 מסורתיים, כמו גם לטיפולי פילינג רפואיים. החלופה מתבטאת בכך שהטיפול אינו פוגע בכל שטח פני העור. הטיפול מבוצע באמצעות לייזר פרקציונאלי, היוצר פגיעה נקודתית באמצעות מטריצה של נקודות, ללא פגיעה בשטח פני העור שבין הנקודות.
עיר שבורה / אלן יוז - ביקורת

עיר שבורה / אלן יוז - ביקורת

פורסם: 01/29/2013 - 16:39
הסרט עיר שבורה הוא מותחן פוליטי בוגר בעל אלימות, שפה בוטה, והרבה שתייה כבדה. בכיכובם של ראסל קרואו ומארק וולברג. כוכב אמיתי, המציג תפקיד מאופיין באלימות די אינטנסיבית של אדם שנגמל מאלכוהול במשך שבע שנים, ואחר כך שקע עמוק בחזרה להרגלי השתייה. הסרט רצוף תמונות של קורבנות ירי לחימה אכזרית, כמה קטעי סקס, לא מספיק לטעמי, והרבה קללות, גם לא מספיק לטעמי.אותי הסרט שימח ושעשע. ככל שאני חושבת על העיר ההרוסה שראיתי, אני נהנית יותר. הסרט לא גדול, אבל הוא מביא נבזות מושכת מסוימת, שהשאירה אותי נטועה בכסא, כוססת ציפורניים במתח ולחץ. הוא עשוי בקפיציות מדליקה, שניכרת מול המצלמה על ידי הכישרון המשובח של צוות השחקנים המופתי.
כנס הפייסבוק הגדול – בחסות מתוקתקים

כנס הפייסבוק הגדול – בחסות מתוקתקים

פורסם: 01/29/2013 - 13:20
כנס הפייסבוק הגדול, שנערך השבוע במכון לנדר בירושלים, לימד עשרות אנשי עסקים את סודות השיווק בפייסבוק. כן. בפייסבוק. הכלי החברתי הזה, שלוקח כמה שעות מהיום שלך, יכול גם להחזיר. הכנס נערך בחסות 'מתוקתקים, מכללה לשיווק באינטרנט'. מכללה שהוקמה בחסות מרכז אקדמי לנדר, עיתון 'כל העיר' ואריה חכים, יועץ למיתוג חברות ועסקים. אם הפייסבוק מאכלס יותר משלוש מיליון משתמשים פעילים בארץ, טיפשי לא לנצל אותו גם לעסקים. הדרך בה עובד הפייסבוק, מקנה לאנשי עסקים את האפשרות להתקרב אל הלקוח הפוטנציאלי שלו.
מה שנמצא בתת מודע, כנראה שזה המקום שלו

מה שנמצא בתת מודע, כנראה שזה המקום שלו

פורסם: 01/27/2013 - 13:47
רבים מהאנשים מבלים זמן רב בבחירה לחיות מחדש את העבר. דפוס פעולה זה אינו מכוון. אנשים מתורגלים במשך שנים "לחפש את שורש הבעיה". נאמר להם גם שאם לא "יחזרו ויתמודדו עם העבר", לא יוכלו להתמודד עם ההווה. אבל העובדה הידועה היא כי יש תחומים אפלים בתוך המודע, שהם אלו שגורמים להתנהגות בהווה. התמקדות בהווה מביאה להישגים גדולים יותר מחיטוטים במאורעות העבר. אין זה אומר שאסור ללמוד מהניסיון, אלא שיש לסמוך על המשאב המדהים הזה המכונה תודעה.
צמחי מרפא ברפואה סינית

צמחי מרפא ברפואה סינית

פורסם: 01/20/2013 - 11:54
הרפואה הסינית היא חלק ממערכת גדולה הנקראת ריפוי מסורתי, היא כוללת גם דיקור, עיסוי, תזונה ופעילות גופנית, והיא מהווה שיטה פופולארית של טיפול במחלות פיזיות ונפשיות. העקרונות הבסיסיים של הרפואה הסינית המסורתית שונים מאוד מרעיונות מערביים מסורתיים על בריאות, מחלה ותפקוד הגוף. צמחי מרפא סיניים נקבעו על מנת לנרמל אנרגיה לא מאוזנת, הפועלת במרידיאנים בלתי נראים בגוף. מחקרים מראים שתרופות סיניות צמחיות הצליחו בטיפול במגוון הפרעות, כגון הפרעות גניקולוגיות ובמיוחד בהפרעות מערכת העיכול.
מהפכה בבית

מהפכה בבית – ביקורת

פורסם: 01/16/2013 - 16:13
חדשות טובות עבור אוהדי בילי קריסטל, מריסה טומיי ובט מידלר: הסרט 'מהפכה בבית', ילמד אותם להסתמך על תחושות בטן מוקדמות ולהחשף לעובדות חיים קשות: לפעמים, שחקנים מבטיחים יכולים לאכזב. או במילים אחרות, אם נראה לכם שהסרט דבילי, אבל הסתמכתם על השחקנים המובילים אותו שיצילו את המצב, לכו על תחושת הבטן הראשונית שלכם. כי לפחות בסרט הזה, מדובר בתערובת חסרת בושה של סלפסטיק מגונה והומור דבילי. הפקת הסרט העניקה לבילי קריסטל ולבט מידלר תפקיד של סבא וסבתא, לראשונה בקריירה הקולנועית המפוארת שלהם
למה מערכת החינוך שונאת את הידע?

למה מערכת החינוך שונאת את הידע?

פורסם: 01/10/2013 - 18:53
זה נראה מובן מאליו שכל הילדים צריכים ללמוד לקרוא. קריאה חיונית ללמידה. הבעיה היא שחלק מהילדים קוראים כבר בגיל שלוש או ארבע, ואחרים לא מצליחים לקרוא עד גיל עשר. כל ילד לומד לקרוא בזמן ובקצב שלו, ואלה שנאלצים לקרוא לפני שהם מוכנים, נוטים להיות מתוסכלים ולאבד את אהבת הלימוד. חינוך ביתי דוגל בשיטה גמישה מאוד של לימוד. קיימות דרכים להפוך את הקריאה לקלה ומהנה יותר. אם ילד נהנה מסיפורים על מנת להתחיל בלימוד הקריאה שלו, צריכים המורים וההורים לעודד זאת.
למלא את החלל - סרט

למלא את החלל - סרט

פורסם: 01/09/2013 - 13:46
למלא את החלל, סרטה הראשון, המדובר, המשובח, עטור הפרסים של רמה בורשטיין, שחקנית בעברה, חוזרת בתשובה היום, ובימאית עילאית, מספק "הצצה", כדבריה, אל עומק חיי הקהילה החרדית התל אביבית. בזכות זוויות הצילום הגאוניות, בקושי ניתן לזהות את שדרות רוטשילד. זהו אחד הנדבכים המאפיינים את הסרט: הפרטים לא חשובים. חשובה דרך העברת המסר. למעשה, אי אפשר לדעת מה מתעלה על מה. רמת המשחק המצוינת של הדס ירון, יפתח קליין ועירית שלג, רמת הצילום המופלאה, או התסריט המעולה.
טאי צ'י כטיפול בתנועה

טאי צ'י כטיפול בתנועה

פורסם: 01/03/2013 - 17:06
טאי צ'י הפך בשנים האחרונות להיות אבן דרך בתרבות הסינית עד כדי כך להחשב "אוצר לאומי" של סין. הפופולריות הגוברת שלו כצורה של פעילות גופנית ברחבי העולם המערבי הופכת את הטאי צ'י לנכס צאן ברזל בתרבות העולם ולא רק של סין. הטיפול בתנועה דרך הטאי צ'י, יעיל להפחתת לחצים. הוא פותח במקור כדרך להגנה עצמית, והתפתח לשיטת טיפול בתנועה גופנית המשמשת היום למגוון רחב של מצבים בריאותיים. אנשים שעוברים טיפול בתנועה דרך טאי צ'י, מדווחים על בריאות טובה יותר, אנרגיה מוגברת ויכולת לבצע מטלות יומיומיות בסיסיות בקלות.
הפרעות חרדה - נורמלי?

הפרעות חרדה - נורמלי?

פורסם: 12/30/2012 - 13:48
למעשה חרדה אינה תמיד דבר רע. היא יכולה לסייע לאדם להישאר ערני וממוקד, לדרבן אותו לפעולה, ולהניע אותו לפתור בעיות. אבל כאשר החרדה הופכת להיות קבועה או מכרעת, כאשר היא פוגעת במערכות היחסים והפעילויות שלו, היא מפסיקה להיות פונקציונאלית. במצב זה נחצה הקו הדק מחרדה נורמאלית, והיא הופכת להיות הפרעת חרדה. הפרעות חרדה הם תנאים שאינם נלווים ואינם מהווים הפרעה יחידה. התסמינים שלהם שונים מאוד מאדם לאדם.

ועדה רפואית: קביעת אחוזי נכות

פורסם: 12/20/2012 - 11:43
ועדה רפואית היא ועדה אותה מנהל רופא מומחה, אשר בידיו מסייע מזכיר שמתפקידו לרשום דוחות של ועדות רפואיות ולוודא שזכויות האזרח נשמרות. כאשר מתלונן אדם על מספר בעיות רפואיות או מחלות, קיימת אפשרות שהוא ייבדק על ידי מספר רופאים מומחים. אם הורו הממצאים על צורך בבדיקת רופא מומחה אחר, יזומן האדם לבדיקת ועדה נוספת אחת או יותר. הבדיקה הסופית היא זאת שבסמכותה לקבוע את אחוז הנכות הרפואית המגיעה למטופל כתוצאה ממכלול מחלותיו.
שלט אסור לעשן

הפסקת עישון בעזרת מדבקה או מסטיק

פורסם: 12/16/2012 - 16:19
שימוש במוצרים המסייעים להפסקת עישון, יכולים להגדיל באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה. רק חמישה אחוזים מהאנשים המנסים להיגמל מטבק, מצליחים לעשות זאת ללא עזרת מוצרי הפסקת עישון. סיכויי ההצלחה להפסקת עישון גדלים כאשר משלבים טיפולים התנהגותיים עם שימוש באחד או יותר ממוצרי הסיוע להפסקת עישון. מספר מהמוצרים להפסקת עישון, הם תחליפי ניקוטין. אלו מכילים כמויות קטנות של ניקוטין. מוצרים אחרים הם תרופות מרשם ללא ניקוטין. בכל מקרה, מוצר המסייע להפסקת עישון, יכול לעזור להפחתת התשוקה לניקוטין וכאבי תסמיני הגמילה.

בשביל מה זה טוב לעבוד קשה?

פורסם: 12/02/2012 - 12:24
גישות חדשות בעולם הניהול טוענות היום שאין צורך לעבוד כל כך קשה. שאפתנות וחתירה להשגים עדיין נחשבות לתכונות מעולות ומועילות, אך אין צורך יותר לצאת למירוצים מתישים על מנת להשיג מטרות. מי שאחראי לגישה החדשה והמהפכנית הזאת הם יזמים מצליחים, שעוסקים ונותנים עם מיליוני לקוחות. זכותם לצאת בהצהרות מהפכניות. אפילו אני יודעת שככל שמתבגרים, חשוב יותר להקים משפחה, להתיישב ולנוח קצת. אבל לא לעבוד קשה? זה מושג שאף פעם לא היה בלקסיקון שלי.

רק המעזים במיתוג, מצליחים

פורסם: 11/26/2012 - 14:18
בעולם שבו התחרות העסקית היא שגרת יום יום, מחויבים המנהלים לסגל לעצמם שיטת שיווק חדשנית. מיתוג עסקי נכון מהווה את התשובה המרכזית לשינויים שמתרחשים בתוך העסק ובסביבתו. מתחרים שונים נכנסים לתחום שלך, ולך לא נותר אלא למקד את העשייה העסקית השיווקית שלך במיתוג. מותג מצליח הוא מותג שונה. משהו שמקנה ייחוד וזהות אחרת לעסק. אלא שזה לא פשוט בכלל, לבדל את העסק שלך מבין עשרות או מאות עסקים אחרים. עסק של מכונות כביסה, לדוגמא. כמה עסקים דומים יש? איך ידע קהל הצרכנים לבחור דווקא בך?
אל תהיה חבר של הפחד

אל תהיה חבר של הפחד

פורסם: 11/16/2012 - 12:36
חוסר בטחון, חוסר הערכה עצמית, מצב רוח ירוד, כל אלו אינם תוצרים של התנהלות בריאה המובילה להצלחה. אלו הם תוצאה ישירה של הילד שהורגל להירדם בכל פעם שהוא רואה או שומע מפלצות בארון, במקום לפתוח את הדלת אחת ולתמיד, כן, עוד בגיל שבע, ולצעוק על המפלצות, הדמיוניות או האמיתיות, או הקולבים בארון, שילכו להפחיד מישהו אחר.
תרבות הלייק

תרבות הלייק

פורסם: 11/12/2012 - 14:36
בעידן האינטרנט, חגיגת הפרסומות מרקיעה שחקים. העולם הוירטואלי השאיר מעט מאוד מקום למציאות, והכול, כולל הכול, אפשרי. אין לכם בית שאתם יכולים למכור כדי לממן פרסומת בטלוויזיה? אין בעיה. אנשים ממילא עברו לגור בתוך המחשבים שלהם. דברו אליהם במדיה שהם מבינים.
סירה הגשמה עצמית

הקולות שמפריעים ליעוד האמיתי

פורסם: 11/05/2012 - 19:42
שהייתם קטנים, היו כל מיני דברים שחלמתם להיות כשתהיו גדולים. עכשיו, שאתם גדולים, באיזו מידה, אם בכלל, הגשמתם את חלומותיכם? זה הדבר הכי קל בעולם, לעשות בדיוק את מה שאתם רוצים לעשות. אלא שבמקום לעשות את זה, אתם משקיעים אנרגיה רצינית וכבדה בהקשבה לגורמים אחרים שכל התפקיד שלהם בחיים זה להפריע לכם: הקולות האלה בראש שטוענים שאין מצב שתוכלו באמת לעשות את מה שאתם רוצים. שאתם סתם חולמים.

אם אתה יכול לחשוב את זה – אתה יכול לכתוב את זה

פורסם: 10/28/2012 - 15:03
פעם התבקשתי לכתוב 400 מילים על לוחות שעם. בחיי שלא היו לפי אפילו ארבע מילים לכתוב על הנושא הזה. אלא מה? חיפשתי קצת חומר, חשבתי טוב טוב מה הייתי רוצה לשמוע על לוחות שעם, חשבתי מה הייתי מחפשת בעצמי לשמוע, לו הייתי צרכנית שזקוקה למוצר הזה, וכתבתי. כן. כלל נוסף שיפה לכתיבה, בדיוק כפי שהוא יפה למכירות: תתעניין, במקום להיות מעניין.

הנצפים ביותר

.