אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

יוסי תמיר


דף משתמש

בוגר הטכניון מסטר בכוח וחום. גימלאי. בעבר מרצה בטכניון.

History

Member for
10 years 2 months

מאמרים מאת

מצילים: הגולם שקם על יוצרו

פורסם: 03/10/2014 - 11:25
מי שחי מספיק ימים, זוכר את המצילים של פעם, שהיו יושבים על ספסל עץ בראש מגדל, כששמשייה מעל לראשם ומשרוקית תלויה על צווארם.

שיטת הבחירות

פורסם: 03/10/2014 - 11:25

הקשר בין דמוקרטיה וכלכלה.

פורסם: 03/10/2014 - 11:25
אין עוררין שלדמוקרטיה ערך עליון, שלא נמדד בכסף. השיקולים הכלכליים אינם כה חשובים כמו חירותו של הפרט, אבל, הם קיימים ואסור להתעלם מהם.
הצבעה בבחירות מקומיות

האבסורד(ים) הגדול(ים)

פורסם: 10/29/2013 - 15:05
לצד המפעלים הנפלאים שהמדינה עושה ואנו מקבלים אותם כמובנים מאליהם, ישנם הרבה אבסורדים שהמדינה מייצרת. אחד האבסורדים הגדולים הם הבחירות לרשויות המקומיות. כמו בשנים קודמות גם השנה הבחירות הצטיינו בשלוש עובדות חשובות: אחוז נמוך מאוד של מצביעים. מתמודדים רבים על כל משרה. מרביתם ככולם של ראשי הרשויות המכהנים נבחרו מחדש. מה כבר לא נכתב ומה כבר לא נשמע על הבחירות האלה, לפני שנתקיימו ויותר אחריהם. ימים רבים לפני ואחרי אנו סובלים תילי תילים של הערכות, פרשנויות ומלל.
מנגנון מציאת החן מול זכויות האדם

מנגנון מציאת החן מול זכויות האדם

פורסם: 09/22/2013 - 12:28
בכל אחד מאתנו מוטמע מנגנון שיפוטי מורכב ומיוחד במינו אשר מורה לנו, לעצמנו בלבד, מי הם האנשים, או, מה הם הדברים שמוצאים חן בעיננו ומי ומה הם האנשים והדברים שלא מוצאים חן בעינינו ועד כמה הם מוצאים חן בעינינו או לא מוצאים חן בעינינו. יתרה מכך, אותו מנגנון, כל הזמן, שופט גם אותנו את עצמנו. אנו מחליטים החלטות, אנו עושים מעשים, כול אלה עומדים למבחן של מנגנון מציאת החן שלנו. כשההחלטות ו/או המעשים שאנו עושים הם טובים, אנו מסופקים, מאושרים ואנו מרוצים מעצמנו. אולם, אם שגינו בהחלטה או עשינו מעשה שטות, אנו לא מרוצים מעצמנו ומתייסרים.
בתי המשפט היום ומחר -תיקים אזרחיים

בתי המשפט היום ומחר -תיקים אזרחיים

פורסם: 08/13/2013 - 13:25
מצבם של בתי המשפט בכי רע. משפטים נדחים למועדים מאוחרים, בלתי אפשריים. שופטים אינם מצליחים לקרוא את כול החומר המתאסף בתיקים שהם מטפלים בהם, שלא לדבר, ללמוד אותו. האמת המשמשת את הכלי החשוב ביותר בידי השופט למלא את תפקידו, מתגלגלת באשפתות. היכלי האמת והצדק מזוהמים בשקרים מתועבים ובזויים, תחת שבועה. השופטים נעשו אדישים לשבועות שקר והאמת לא חשובה להם. העומס על השופטים הרוצים למלא את תפקידם באמונה הוא בלתי אנושי. אדם בשר ודם אינו מסוגל לקרוא את אין ספור הדפים שבכול תיק בו הם צריכים לשפוט, שעורכי דין שטופי מילים, ממלאים.
אתה, המכונית וכל השאר...

אתה, המכונית וכל השאר...

פורסם: 10/04/2012 - 15:22
דברים שאינם כתובים בספר החוקים. הדברים להלן אינם מיועדים להעביר אותך את מבחני הנהיגה, אבל, הם בהחלט מיועדים להעביר אותך ממקום למקום בבטחה ובהנאה. הם נועדו לנהגים ותיקים, כמו, לנהגים צעירים. הם גם נועדו לנהגים, שיודעים כבר הכול. כמו, שכל התורה על רגל אחת היא, "ואהבת לרעך כמוך", כך גם, כל תורת הנהיגה, על רגל אחת, היא, לעולם, אל תהיה מופתע. (כלל חשוב גם בחיי יומיום). אל תהיה מופתע ממכונית שפתאום מופיעה לצידך, כאילו, משום מקום.

קח ותן

פורסם: 08/15/2009 - 03:00
חלק נכבד וחשוב בחיינו, מושתת על "קח ותן". עוד בימים הקדומים, כאשר החקלאי רצה בשר הוא הלך לצייד ונתן לו מתנובת הארץ וכשהרועה רצה כלי עבודה הוא נתן צמר בתמורה. ה"קח והתן" מתחלפים, בשביל האחד זה "קח ותן" ובשביל השני זה "תן וקח".

מינויים פוליטיים

פורסם: 07/29/2009 - 03:00
מכל השחיתויות, המינויים הפוליטיים, הם הגרועים מכולם. משום, שבנוסף לנזקים הכספיים, שהמינויים הפוליטיים מסבים לעם, זוהי גם גניבת דעת, קניית שלטון ופגיעה חמורה בדמוקרטיה (או מה שנותר ממנה).

הסיבות לתאונות הדרכים והדרכים להלחם בהם

פורסם: 06/18/2009 - 03:00
כותרת חבוטה ומה כבר לא נאמר אונכתב על תאונות הדרכים. נדמה שכבר הכול כבר נכתב ואין מה לחדש. בכל זאת...

הנצפים ביותר

.