אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

רון יובל


דף משתמש

History

Member for
8 years 8 months

מאמרים מאת

אשליית הלווין

אשליית הלווין

פורסם: 10/14/2013 - 15:33
בשלהי המאה העשרים וראשית המאה העשרים ואחת החלו ממשלות ערב להתמודד עם הופעתן של רשתות טלוויזיה בלוויין. ההנחה הייתה שרשתות אלה הם כוח החותר תחת יסודותיהם של המשטרים הערביים הלא נבחרים ומהוות כלי בשרותה של החירות במזרח התיכון. אך השמחה הייתה מוקדמת מדי וממשלות ערב היטיבו להתמודד איתן בהצלחה. לפי אוריה שביט בספרו שחר של יום חדש: המהפכה המדומה במזרח התיכון, בחרו הממשלות הערביות בדרך של פשרה על מנת להתמודד באתגר שהציבה בפניהם טכנולוגיית הלוויין.
תקופת ההמתנה: ימים של חרדה

תקופת ההמתנה: ימים של חרדה

פורסם: 09/11/2013 - 12:49
בתקופה זו, שנקראת תקופת ההמתנה, ובעיקר בסופה החלה לגבור החרדה בציבור הישראלי שהתגלגלה במהירות לפאניקה. אנשים אגרו מזון, כמעט בכל מקום היתה בהלת קניות. בתגובה לפאניקה ביקשו העיתונים לעודד את הציבור, בדיווחים ששידרו אחדות בין העם לצבאו, איתנות ונכונות להקרבה. רבים השוו את מצבה של ישראל למצבה של צ'כוסלובקיה, שהופקרה לנאצים; הם הזכירו את ראש ממשלת בריטניה, נוויל צ'מברליין, שהפקיר את הצ'כים בהסכם מינכן, השוו את פייסנותו לגישת אשכול.
יורו במשבר - עתיד האיחוד האירופי

עתיד האיחוד האירופי

פורסם: 08/29/2013 - 17:11
כיום שעתידו של האיחוד האירופי לוט בערפל והנבואות לגבי עתידה של יבשת אירופה שחורות משחור, יש להיזכר באופטימיות שהייתה באותם ימים ולהבין שבכל נקודת זמן נראים הדברים אחרת. והרי תמיד אומרים שהנבואה ניתנה לשוטים ושכל נבואה משקפת את זמן נתינתה מאשר אומרת משהו על העתיד. לאור זאת כל אחד יכול לבחור את התחזית שמתאימה לו ולקוות שתתממש, בין אם תהיה התחזית הנוכחית או שמה התחזית מלפני כעשור.

הקהילה הערבית המאוחדת: הסיבות להקמתה ופירוקה - חלק ב

פורסם: 01/11/2007 - 02:00
לחלק הראשון של המאמר עבד אל-נאצר

הקהילה הערבית המאוחדת: הסיבות להקמתה ופירוקה - חלק א

פורסם: 09/09/2006 - 03:00
מאמר זה עוסק בחלום הפאן-ערביות, חלום ששבה את דמיונם של מיליונים במהלך המאה העשרים. חלום זה התגשם ב - 1 לפברואר 1958, כאשר עבד אל-נאצר, נשיא מצרים, ושכרי אל-קותלי, נשיא סוריה, הכריזו על הקמתה של קהילה ערבית מאוחדת ) קע"ם). התקווה היתה שהקמת האיחוד תהיה שלב ראשון בדרך לאיחוד ערבי כולל ותחילתו של רנסאנס ערבי. חלום הפאן-ערביות התנפץ עם פירוקו של האיחוד ב - 28 לספטמבר 1961. רעיון האחדות הערבית לא התאושש לאחר פירוק קע"ם והתקווה להקמתה של מדינה ערבית גדולה במזרח התיכון התנדפה ברוח.

המהפכה העבאסית

פורסם: 06/27/2006 - 03:00
העבאסים עלו לשלטון (750) כתוצאה מהתקוממות מזוינת. התקוממות זו החלה בח'רסאן, המחוז המרוחק ביותר בח'ליפות האומאית. משם התפשטה ההתקוממות לאזורים המערביים של הח'ליפות, והובילה בסופו של דבר לנפילתה של הח'ליפות האומאית. אולם התקוממות זו לא הופיעה יש מאין, קדם לה שלב הכנה ארוך שנערך במחתרת.

תורכיה והאיחוד האירופי

פורסם: 04/23/2006 - 03:00
מבוא

הנצפים ביותר

.