אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

נופר ריבל


דף משתמש

History

Member for
9 years 3 months

מאמרים מאת

מיתוג ערים: כפר סבא

מיתוג ערים: כפר סבא

פורסם: 12/24/2013 - 14:41
העיר כפר סבא הוקמה על ידי קבוצת יזמים יהודים תושבי פתח תקווה. 1903 אמנם נחשבת שנת ההקמה של כפר סבא (שהוצגה לראשונה כמושבת בת של פתח תקווה) אך היא הפכה ליישוב קבע בשנת 1913, ורק בשנת 1962 שודרג מעמדה למעמד עיר ונבחר ראש העיר הראשון- מרדכי סורקיס (אתר עיריית כפר סבא). במהלך השנים הלכה כפר סבא והתחזקה. שנות השישים היו בסימן התחזקות שני תהליכים מרכזיים בעיר: הראשון, הפיכתה של כפר סבא לעיר מרכזית בשרון מבחינת מוסדות הציבור והמדינה שפעלו בה כגון מס הכנסה, ביטוח לאומי, משטרת ישראל, בית החולים מאיר ועוד.
מיתוג ערים: רקע תיאורטי

מיתוג ערים: רקע תיאורטי

פורסם: 12/11/2013 - 18:07
בתקופתנו המהפכה הטכנולוגיה התקשורתית בשיאה. הנגישות למידע היא נחלתם של רבים מאוכלוסיית העולם ולכן הצורך למתג את המקום כישוב חזק, מבוסס ומתקדם, באופן שימשוך אוכלוסיות חזקות וקהלי יעד, הפך חשוב למקומות רבים. בקרב המקומות הללו נמצאות גם רשויות מקומיות וערים רבות. העיר כפר סבא עברה בשנים האחרונות תהליך חשוב אשר מיקם אותה באחד המקומות הראשונים בקטגוריית הקיימות (המקום השלישי). התהליך גרם לעיר להתפתח מהבחינה התעשייתית והיא השכילה לפתח איזור תעשייה המושך אליך חברות ישראליות ובין לאומיות רבות .
פוסטמודרניזם ורציונאליות: המיעוט הערבי והממסד הישראלי

פוסטמודרניזם ורציונאליות: המיעוט הערבי והממסד הישראלי

פורסם: 08/01/2013 - 12:09
הגישה הרציונאלית והגישה הפוסט מודרנית הפוכות זו מזו. בכל הנוגע לאונטולוגיה, הגישה הרציונאלית היא אונטולוגיה יסודנית משום שהיא עוסקת בעיקרה במציאות אובייקטיבית מולה ניצבים כמה שחקנים ובתוך מציאות זו עליהם להתנהל ולשאוף להישג שיתאים כמה שיותר לאינטרסים שלהם. הליך קבלת ההחלטות על פי הגישה הרציונאלית הוא הליך ברור המציג דרך נכונה וסכמתית להגיע למטרה. לעומת זאת הגישה הפוסט מודרנית היא אונטולוגיה אנטי יסודנית מובהקת
פוסטמודרניזם ורציונאליות: הגישה הפוסטמודרנית

פוסטמודרניזם ורציונאליות: הגישה הפוסטמודרנית

פורסם: 06/12/2013 - 17:06
תמונת עולמנו שייכת עדיין ברובה לאופטימיות של עידן הנאורות. אופטימיות המבוססת על ההנחה כי האמת אפשרית. הספקנות הפוסט מודרנית מטילה צל של ספק על שאלת האמת המוחלטת, על האדם הקוגניטיבי האמור להשיגה ועל מיתוסים תרבותיים החותרים לפיתרון, לשחרור או לגאולה. האמת הטבעית הופכת לאמת קונוונציונאלית- פרי של הסכמים בתוך תרבות ההופכת למערכת אפשרויות וסגנונות ללא מבנה היררכי נוקשה. פוסטמודרניזם טוען כי כל התייחסות לעולם תלויה בנקודת מבטו של המתייחס. אין אמת מוחלטת ולכן לא תיתכן ראייה מקפת של המציאות.
ניהול משברים בתקשורת

ניהול משברים בתקשורת חלק ב

פורסם: 05/22/2013 - 13:13
קרגו-פורט, כמסוף מטענים, מתמודדת עם המשבר בעיקר אל מול קהל מצומצם יחסית של לקוחות קבועים. לקוחות אלו נחלקים לעמילי מכס וחברות תעופה. אי לכך ובהתאם לזאת, קרגו-פורט אינה מחויבת לתת הסברים ולפצות את הלקוחות ומשפחותיהם שנפגעו כתוצאה מהמשבר (בניגוד לאורו-אירליינס שהיא חברת התעופה שעל מטוסה קרתה התקרית) ומתמודדת רק עם הנזק שנגרם למוניטין שלה בקרב חברות התעופה כולן ואורו-אירליינס בפרט. מכיוון שמדובר בפלח שוק ספציפי ומצומצם בתחילת המשבר אקיים קבוצת מיקוד.
ניהול משברים תקשורתיים בעולם התעופה

ניהול משברים תקשורתיים בעולם התעופה חלק א

פורסם: 04/17/2013 - 15:20
מאמר זה בוחן משבר דמיוני והאופן בו חברת מטענים אוויריים דמיונית מתמודדת עימו. השתלשלות המאורעות, המשבר ופתרונותיו הינם פרי הדמיון של כותבת העבודה והם הומצאו לצורך הדיון האקדמי. ראוי יהיה לציין כי החברות הישראליות העוסקות בתעבורת מטען אווירי פועלות על פי נהלים באופן קפדני ומשבר מהסוג המתואר במאמר הינו בעל סבירות נמוכה מאד. עם החלטת הממשלה לפתיחת שוק המטענים האוויריים לתחרות בשנת 2000, החלה קרגו-פורט ישראל (חברה דמיונית) לפעול להקמת מסוף מטענים בנתב"ג.
קצינות בצה"ל 1950

נשים ביחידות הלוחמות של צה"ל

פורסם: 09/30/2012 - 12:00
נשים ביחידות הלוחמות בצה"ל- כאישה הדבר הראשון שעולה בראשי הוא כמובן, ואיך לא? במה גבר יותר טוב ממני? איזה הן היכולות שלו הגוברות על שלי? אני חיה במדינה מתוקנת, מדינה בה השוויון הינו ערך עליון. האומנם? אני חיה בישראל מיום היוולדי, זו המדינה הטובה ביותר עבורי ואם תשאלו אותי גם בעולם כולו. מעולם לא חשתי שנסגרות בפני דלתות מסוימות עקב בעיות מגדריות, מעולם לא חשתי נחותה מגבר, מעולם לא חשתי שאין לי לאן לפנות במידה וארגיש כך.
Charity - ציור מאת וילאם אדולף בוגרו, 1878

גואל רצון ונשותיו - על כרוניקה של ציות - חלק ג

פורסם: 03/24/2012 - 22:22
ניכר כי נשותיו של גואל רצון סיגלו לעצמן נורמות חברתיות חזקות בהיותן חלק מהקומונות המשותפות – נורמות אשר הקשו עליהן להינתק מין הקבוצה במידה ורצו לעשות זאת בשל הקושי להכיר בבושה ולשאת בה. זאת ועוד גואל פיקח על המתרחש לאורך כל התהליך ודאג להפגין את נוכחותו בתכיפות מרובה. בנוסף ניתן להבחין כי הנשים הפכו לכי שרת בידיו של רצון הן בגלל תנאים קודמים שהכינו את הקרקע להתנהגות צייתנית מצידן והן בגלל תנאים אשר כבלו אותן למצב אליו נקלעו.
'צעדים ראשונים', ציור מאת Marguerite Gerard, שנת 1788

גואל רצון ונשותיו - על כרוניקה של ציות - חלק ב

פורסם: 03/14/2012 - 14:44
בחלק זה של המאמר אבחן כיצד מאפייני התיאוריות, אותן הצגנו בחלק א של המאמר, באים לידי ביטוי בסרט המתעד באופן אותנטי את אשר מתרחש בין כתלי הבתים בהן מתגוררות עשרות נשותיו של גואל רצון יחד עם ילדיהן (ראה, גואל רצון- הסרט המלא, כתבתה של שלי טפיירו, ערוץ 10). לאור השתלשלות אירועי הפרשה אשר הסעירה את המדינה בזמנו, יחד עם הגבלות הגישה לנשים הנמצאות כעת במקלטים בחרתי לערוך את המחקר באמצעות ניתוח תוכן איכותני של הסרט המצוין לעיל.
נשותיו של איקרוס מתאבלות על מותו

גואל רצון ונשותיו - על כרוניקה של ציות - חלק א

פורסם: 03/08/2012 - 18:55
בשניים עשר לפברואר 2010 , נחשף לראשונה בכתבה ששודרה בערוץ 10, סיפורם של גואל רצון ונשותיו. סיפור אשר עורר תמיהה וסקרנות בקרב האוכלוסייה והביא עימו תיאור של התנהלות יומיומית שלא נצפתה מזה מספר עשורים. הכתבה חשפה אדם תימהוני וכריזמטי, בשנות החמישים לחייו העונה לשם גואל רצון, החי יחד עם כשלושים ושתיים נשים להן הביא כ- 100 ילדים. חייהם מתנהלים בשתי קומונות בדרום תל אביב, ברחוב בלפור ובשכונת התקווה. הקומונות, אשר עונות על פי רוב להגדרה "כת", לאור התנהלותם כקבוצה סגורה לחלוטין, מתאפיינות בחיי שיתוף והדדיות הן ברמה הכלכלית והן ברמה החינוכית והתרבותית.
מהומות 2005 בצרפת

האסלאם בצרפת ומהומות אוקטובר 2005

פורסם: 02/15/2012 - 00:00
כיום האסלאם בצרפת הינו בעיה חמורה ואקטואלית יותר מתמיד. העובדה כי המתח בצרפת התפרץ בצורה כה טעונה וכה אלימה במהומות 2005 מעידה כי לא ניתן לטאטא בעיות חברתיות כה מושרשות מתחת לשטיח. במוקדם או במאוחר הם יצוצו על פני השטח וככל שהטיפול בהן יידחה, כך עוצמת ההתפרצות תהיה אקוטית יותר.
דגל תורכיה

יחסי ישראל תורכיה מבעד לתיאוריות של היחסים הבינלאומיים

פורסם: 02/07/2012 - 00:00
מאז הקמת מדינת ישראל, ניצבת תורכיה בפני התלבטות לגבי טיב יחסיה עם ישראל ואופי הקשרים עמה. התלבטות זו נובעת מעצם היותה של תורכיה מדינה מוסלמית בעלת מסורת של מאות שנים של מעורבות עמוקה בעולם הערבי מחד, והמגמות המדיניות של הכמאליזם אשר סימנו את דרכה לעבר המערב מאידך. בשנים האחרונות יחסי ישראל תורכיה עלו על מסלול של התנגשות כאשר תורכיה משנה את האוריינטציה שלה ממערב למזרח.

אצל וחרות: מרדיקליזם לוחמני לפרגמטיזם פוליטי

פורסם: 08/02/2010 - 03:00
זאב ז'בוטינסקי. מקור: ויקימדיה

הנצפים ביותר

.