אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אורית קמיר


דף משתמש

History

Member for
5 years 1 week

מאמרים מאת

אינוס בחסות אלכוהול

פורסם: 01/25/2017 - 12:51
מי ששתה במודע, והביא את עצמו למצב בו ביצע עבירה מתוך העדר יכולת להבין מה הוא עושה, אחראי להתנהגותו הפלילית אף שהיה שתוי בשעה שביצע אותה.

על עסקת הטיעון עם הנשיא קצב – לא לתת ליחצנות הנשיא לנצח

פורסם: 06/29/2007 - 03:00
לאחר שנה סוערת ומתוקשרת ללא הרף, נגמר התיק המשפטי נגד נשיא המדינה, משה קצב, בהסכם טיעון. במסגרת ההסכם, הנשיא יורשע, על פי הודאתו, בסדרת מעשים מגונים והטרדות מיניות בשתי עובדות שהיו כפופות למרותו, וישלם כופר עבור רכוש שנטל וחילק למקורביו שלא על פי דין. זוהי פצצה שלא היתה כדוגמתה בישראל - ובמדינות רבות אחרות. זוהי חשיפה תקדימית ויוצאת דופן של שחיתות בצמרת, ועדות נדירה על מימדי תופעת הפגיעה בנשים על ידי אנשי שלטון ושררה.

טרטמן, ליברמן ודניאל פרידמן: נורמות ציבוריות, התערבות המשפט ו - 1984

פורסם: 03/02/2007 - 02:00
אז אסתרינה טרטמן לא תהייה שרה בישראל (לפחות לא כרגע), ולכאורה - אפשר לנשום לרווחה ולעבור לפרשיה הבאה שבודאי יזמן לנו סדר היום הצפוף שלנו.

תסקיר לביטול הרשעתו של חיים רמון

פורסם: 02/24/2007 - 02:00
אז אחרי שבית המשפט הכריע כהלכה בשאלה משפטית פשוטה (האם דחיפת לשון לפיה של אישה שלא הסכימה לכך היא מעשה מגונה) – האם הגיע שלב הזיגזוג, רפיון הידיים, הכניעה ללחצים הציבוריים של החוגים המשפיעים – ובהם שר המשפטים החדש?

מילה על משפט רמון

פורסם: 02/03/2007 - 02:00
בית המשפט לא התבלבל, לא נטה אחר דעת הקהל, לא חשש מן השררה ולא חישב חשבונות רווח והפסד אישיים; בית המשפט קבע שהמתלוננת האנונימית, הצעירה, המושמצת, דיברה אמת ותלונתה מהימנה; הוא קבע גם ששר המשפטים, שהתגלה כאחד האנשים המקושרים במדינה, שיקר ביהירות, והשמיץ את המתלוננת ללא הצדקה. בית המשפט קבע חד משמעית כי החדרת לשונו של חיים רמון לפיה של המתלוננת לא היתה בהסכמתה, ואין שום סיבה להאמין לו כי טעה לחשוב שהיא הסכימה. למעשה, הוא פשוט לא נתן את הדעת לשאלת רצונותיה, והחדיר את לשונו כי כך הוא רצה, וזה כל מה שעניין אותו. כי הפה היה שם, והתחשק לו

הטרדות מיניות, מעשים מגונים ובעילות אסורות בהסכמה – קיץ 2006

פורסם: 08/26/2006 - 03:00
לאחר שמונה שנות קיומו של החוק למניעת הטרדה מינית צמח בישראל דור של נשים שיותר ויותר מהן מוכנות לעמוד על זכויות האדם שלהן ולהאבק כנגד תוקפיהן.

הנצפים ביותר

.