אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

של ברמן


History

Member for
7 years 3 months

מאמרים מאת

על עולם הנהר ותחלואי המדע הבדיוני והפנטסיה

פורסם: 02/17/2010 - 02:00
“לך אל גופותיך הפזורים” מאת פיליפ חוזה פרמר הוא אחד מיצירות המדע הבדיוני המרשימות, הסוחפות ומציתות הדמיון ביותר שאי פעם קמו לז’אנר. בקצרה, פרמר מתאר באופן משכנע ביותר את תחיית המתים

ויקיפדיה: האנציקלופדיה העצומה בשביל אף אחד

פורסם: 09/03/2008 - 03:00
לא צריך להציג את וויקיפדיה, האנציקלופדיה הצומחת, החיה והנושמת, שהפכה להיות אחד מצמתי המפגש החשובים והמפותחים ברשת. יש שאומרים שכל מפעל האינטרנט כולו היה שווה ולו בעבור היותו הקרקע הבוטחת עליה יכול להתקומם מגדל בבל כלל אנושי זה. וויקיפדיה צומחת לה בשלל לשונות, כלשונות התורמים לה ברחבי העולם. מן המפורסמות הוא שגודלה של וויקיפדיה בשפה מסוימת מהווה עדות כלשהי לשיעור הפעילות התרבותית בשפה זו.

האמת אודות - הסוד

פורסם: 12/22/2007 - 02:00
סוד" הוא אחת ממותגי "העידן חדש" המצליחים ביותר של ימינו אלה. מלל רב נשפך סביב התופעה של "הסוד", אבל לא הרבה על "הסוד" עצמו, כלומר על הרעיון המוצע על ידי הסרט/ ספר/ סדנת "הסוד".

עסקת קצב - מישהו צריך ללכת

פורסם: 06/28/2007 - 03:00
אני לא יודע את האמת. אני באמת לא יודע אם א' המפוקסלת המצודדת מספרת את האמת או הנשיא המתלהם מזדעק על עלילת אמת. אבל המצב כרגע הוא בלתי אפשרי.

מלחמת העולמות: הטעות של שפילברג, הגדולה של וולס

פורסם: 08/19/2005 - 03:00
העיבוד האחרון ליצירתו של ה. ג'. וולס מזמין עיון מחדש ביצירה הקלסית של הסופר האנגלי. דווקא בהשוואה לעיבוד המודרני ורווי הפעלולים של סטיבן שפילברג, מתגלה הספר בן הלמעלה ממאה כבוגר ומפוכח הרבה יותר מהעיבוד הילדותי, אם כי המרתק חזותית של הבמאי האמריקני.

על אקראיות ואקראיות במשחקי תפקידים

פורסם: 05/19/2005 - 03:00
האם יש אקראיות אמיתית, אם כן, בטבע? רמזים לכך אנו מוצאים בפיזיקה של מאה השנים האחרונות, ולמרות הצהרתו של אינשטיין ש"אלוהים אינו משחק בקוביות", נראה כרגע שאכן מכאניקת הקוונטיים מכילה אלמנטים אקראיים אינטרינזיים, שמקורם עדיין לוט בערפל.

הנצפים ביותר

.