אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אביטל ענבר


History

Member for
7 years 1 month

מאמרים מאת

עפיפונים בשמי הגסטרונומיה

עפיפונים בשמי הגסטרונומיה

פורסם: 01/08/2009 - 02:00
בוקיז הוא זה עשרות שנים אנדרטה ציבורית בולטת בנוף התרבותי של צרפת. כמו מגדל אייפל, מאמינים שהוא לנצח. הוא כבר הגיע לגבורות, ועדיין מנהל ביד רמה את מסעדתו המהוללת בקולונז' שליד ליון, ועוד שש מסעדות עממיות שפתח בחוצות העיר ליון, ועושה חיל. לפני עשרים שנה, ייסד את "בוקיז הזהב", התחרות החשובה בעולם לשפים צעירים. אביטל ענבר נזכר בביקורו הראשון אצלו, לפני יותר מעשרים שנה, ביקור שתחילתו בספרות דווקא, ובשילובה בגסטרונומיה, וכורך באותו אומאז' את השף המוחצן ביותר בעולם, ואת רומן גארי, הסופר המהולל שהלך לעולמו, ושספרו האחרון, "עפיפונים", הוא שגרם לו לנסוע אל בוקיז.

מסביב לעולם בשמונים יום - אחרית-דבר

פורסם: 08/31/2008 - 03:00
ידידי הטוב, העיתונאי, הסופר והמתרגם אביטל ענבר סיים לפני כשנה עבודת תרגום יוצאת דופן: הוא תרגם, בפעם השנייה, אחרי 25 שנה כמעט, את אותו הספר "מסביב לעולם בשמונים יום" של ז'ול וורן, שיצא לאור בימים אלה. ענבר הוא פרנקופון נודע, מומחה נודע לתרבות הצרפתית, לגסטרונומיה הצרפתית וליינות צרפת, שכתב ספרים רבים על תענוגות צרפת וחבלי הארץ השונים בה, ותרגם למעלה מ 140 ספרים וביניהם ממיטב הספרות הקלאסית מצרפתית ובין הספרים שתרגם היו החשובים שבספרי ז'ול וורן. את הספר תרגם ממש מחדש ומעניין להשוות את התרגומים...בחוויית התרגום, ובהארות המחבר משתף אותנו אביטל ענבר.

חייו ומותו הכפולים של רומן גארי

פורסם: 03/26/2007 - 02:00
פרק מספר שיצא לאור בעתיד[אביטל ענבר, מתרגם, עיתונאי וסופר, מחבר רבי המכר "התענוגות של צרפת", "התענוגות של פרובאנס" ו"התענוגות של פאריס", הגיע לפאריס לראשונה ב 1958, חי בה בנעוריו וביקר בה אינספור פ

הנצפים ביותר

.