אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

תמר שפר: עכשיו / (כאן + שם) - מיצב


ורה פלפול's picture
אוצר התערוכה: 
טלי תמיר

תמר שפר: עכשיו / (כאן + שם) - מיצב
תמר שפר: עכשיו / (כאן + שם) - מיצב/ שולח תמונה ורה פלפול. לחץ להגדלה

גלריה בנימין שמחה להודיע על פתיחת תערוכת היחיד של האמנית תמר שפר, חברת הגלריה:  עכשיו / (כאן + שם) [מיצב]

הפתיחה תהיה ביום 17.10.2013, בשעה 20:00  ותינעל ב 9.11.

אוצרת: טלי תמיר

המיצב התלת ממדי הנפרש לאורך שלושה קירות בגלריה  ב נ י מ י ן  עוסק בניסיון לייצג יקום היברידי שממזג, בתפרים בלתי נראים, בין ה"ארכיטקטורה של הענן הדיגיטלי" לבין העולם הממשי. ההשראה למבנה לקוחה מן הצופן הגיאומטרי של הברקוד, המשמש לכניסה מהירה לאתרים ברשת. שפר מדברת על מרחב אין סופי של אתרים, שרתים, נתבים ונתונים אותם היא מתרגמת ל'נוף' אורבאני-ירחי, המכיל בתוכו חילוף מתעתע בין מציאות ממשית למרחב וירטואלי. התערוכה מדברת על העולם הרבוד ורב המימדים שמאפיין את החברה הטכנולוגית המפותחת ועל ריבוי הזמנים והאתרים שאנחנו נמצאים בהם במקביל, תוך טשטוש הגבולות ההכרתיים בין העולמות השונים.

שפר בונה בטכניקת -low-tech  - דיקט לבן, עיפרון ואבקת גרפיט - על מנת לומר משהו על המפגש בין הסובייקט הפיזי, הנוכח, לבין הענן המרחף, נטול הממשות. אוצרת התערוכה טלי תמיר מתייחסת בטקסט לפנטזיה הקדומה של המבוך, כפי שהיא מופיעה ב"גן השבילים המתפצלים" של בורחס כאידיאה פילוסופית שהטרימה את הרשת האינטרנטית, אבל חזתה את רוחה. ספרו של ד"ר ערן פישר "קפיטליזם בעידן התקשורת הדיגיטלית" מהווה חולייה נוספת בפרשנות של המיצב.

שפר הציגה בעבר בתערוכות קבוצתיות והתקבלה בעניין רב. המיצב הנוכחי הוא פיתוח של רעיונות ושפה שנוסחו בעבר וקבלו כאן הסטה והעמקה.

תגיות נושא: 
גלריה / מוזיאון: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.