אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מה אבו מאזן לא אמר בנאומו


רבקה שפק ליסק's picture

מה אבו מאזן לא אמר בנאומו באו"ם" לדעת חאלד אבו טועמה

העיתונאי חאלד אבו טועמה פירסם ב- 2 לאוקטובר 2013 מאמר בכתב העת "גייטסטון אינסטיטיוט" תחת הכותרת:

What Abbas Missed in His UN Speech by Khaled Abu Toameh

ואלה עיקרי הדברים

אבו טועמה טוען שאבו מאזן מתעלם מגורלם של  הפלסטינים בארצות ערב ומתייחס רק למעשי עוול של ישראל והמתנחלים.

אחד מראשי הפקידים של הרשות הפלסטינית דיווח בזמן שאבו מאזן נאם באו"ם על כך שמתוך 600,000 הפלסטינים בסוריה 250,000 נאלצו לברוח מסוריה מאז החלה שם מלחמת האזרחים. אחד מחברי ה"וועדה המרכזית של הפתח" דיווח ש- 93,000 מתוכם ברחו ללבנון, מצרים, ירדן ותורכיה, והם סובלים בארצות אלה מתנאים קשים ביותר..

אבל, מציין אבו טועמה, אבו מאזן בנאומו התעלם לחלוטין מסבלם של הפלסטינים בארצות ערב ובחר להתרכז בביקורת על ישראל והמתנחלים. אבו מאזן לא ראה כל צורך להתריע בפני כל הגורמים הנלחמים בסוריה על רצח פלסטינים בסוריה וגירושם מבתיהם. הוא גם בחר להתעלם מהיחס הגרוע של לבנון ומצרים לפליטים הפלסטינים.

רק לקראת סוף נאומו, כתב אבו טועמה, אמר אבו מאזן שהפליטים הפלסטינים משלמים מחיר כבד על הקונפליקטים בארצות ערב למרות היותם ניטרלים והם נאלצים לחפש מקומות מגורים חדשים.

אבל, אבו מאזן לא אמר מילה על כך שכ- 2,000 פלסטינים נהרגו ואלפים נפצעו במהלך 2 שנות המלחמה בסוריה, אבל לא שכח לומר ש- 27 פלסטינים נהרגו ע"י צה"ל מראשית 2013.

אבו טועמה מאשים את אבו מאזן בכך שבנייה בהתנחלויות ובשכונות בירושלים חשובים בעיניו יותר מאשר עקירתם של 250,000 פלסטינים מבתיהם, והגדר שנבנתה בגדה המערבית, ששמה קץ לפעילות התאבדים נגד האוכלוסייה היהודית, יותר חשובה בעיניו מרצח ועקירה מבתיהם של אלפי פלסטינים.

אין זה מפתיע, קובע אבו טועמה, שאבו מאזן לא הטיל אחריות על ארצות ערב על היחס הגרוע והמשפיל כלפי הפלסטינים, בייחוד בשנים האחרונות:

במצרים יורים למוות בפליטים פלסטינים שברחו מסוריה.

מצרים שמה הסגר על רצועת עזה והדבר פוגע לא רק בחמאס אלא גם בתושבים הפלסטינים

מצרים סגרה את מעבר רפיח ואלפי פלסטינים נתקעו משני עברי המעבר

בלבנון מטילים הגבלות חמורות על כניסת פליטים פלסטינים

בסוריה 2 הצדדים הורגים פלסטינים

אבל, לאבו מאזן אין זמן לדבר על סבלם של הפלסטינים ע"י מממשלות ערביות וקבוצות טרור.

אבו טועמה מאשים את אבו מאזן בכך שהביקור של יהודים על הר הבית יותר חשוב בעיניו מאלפי הפלסטינים הנרצחים או מגורשים מבתיהם בארצות ערב. הוא מאשים את אבו מאזן שמאות המסגדים והכנסיות הנהרסים בסוריה ומצרים לא מעניינים אותו. הוא רק מודאג  מפעולות המתנחלים.

 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רבקה שפק ליסק

.