אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מצרים הטילה סגר על עזה: היכן כל הפלוטילות?


רבקה שפק ליסק's picture

"מצרים הטילה סגר על עזה: היכן כל הפלוטילות ?" שואל העיתונאי חאלד אבו טועמה

 העיתונאי ממוצא פלסטיני חאלד אבו טועמה פירסם ב- 9 באוגוסט 2013 מאמר בכתב העת "גייטסטון אינסטיטיוט" תחת הכותרת:

Egypt Blockades Gaza Where Are the Flotillas? by Khaled Abu Toameh

ואלה עיקרי הדברים:

פעילי זכויות האדם אינם דואגים לפלסטינים אלא בעיקר לקידום האג'נדה האנטי- ישראלית שלהם. אין להם ברוב המקרים כלל הצעה שתועיל לפלסטינים.

החמאס הודה סוף, סוף שהמצרים ולא הישראלים הם אלה ההופכים את עזה ל"כלא גדול". דברים אלה נאמרו ע"י פקיד בכיר בחמאס, גאזי חאמד. הוא אמר שהמצרים סגרו, כמעט לחלוטין, את מעבר רפיח מאז ה- 30 ביוני. מצרים גם הודיעה שהמעבר יהיה סגור לחלוטין בחג עיד אל- פיטר המתחיל ב- 8 באוגוסט.

אבל, מדגיש אבו טועמה, מידע זה לא פורסם בעיתונות המערבית כיוון שמידע זה אינו מסבך את ישראל.

אבו טועמה חושף את הצביעות של התקשורת המערבית וארגוני זכויות האדם, שהרבו להאשים את  ישראל בהפיכת עזה ל"כלא גדול", אבל כעת, כאשר מצרים היא המטילה הסגר בוחרים רוב העיתונאים בעולם, ארגוני זכויות אדם, קבוצות פרו- פלסטיניות ופעילי הקמפוסים באוניברסיטאות במערב – להתעלם.

בעזה שואלים התושבים היכן כל מביעי הסולידריות שנהגו בעבר לבוא לביקורי הזדהות? ביולי ביקרו בעזה 2 משלחות בהשוואה לכ- 180 בין ינואר ליוני 2013 . בעזה שואלים מדוע פעילי זכויות אדם אינם מארגנים פלוטילה כדי לפרוץ את ההסגר המצרי על עזה?

בעזה שואלים גם היכן הארגונים הפרו- פלסטינים. מדוע אינם מפגינים ליד מעבר רפיח?

תשובתו של אבו טועמה:

ראשית כל, מטרת הפעילים היא להאשים את ישראל בצרות של הפלסטינים. פעילי ארגוני זכויות האדם אינם דואגים באמת לפלסטינים. כל מטרתם היא לקדם את האג'נדה האנטי- ישראלית.  לזה מכוונים כל מאמציהם.

שנית, הארגונים הפרו- פלסטינים יודעים שיהיה זה טפשי להסתכסך עם מצרים ועם הצבא המצרי. בפעם האחרונה שהם ניסו להפגין ליד הטרמינל ברפיח מצרים לא היססה לתקוף ולגרש את המפגינים מאדמת מצרים.

אבו טועמה מסביר מדוע התקשורת העולמית שותקת:

גם לתקשורת יש אובססיה אנטי- ישראלית. בעוד מצרים מחזקת את ההסגר על רצועת עזה, סחורות וחומרי בניין זורמים לעזה דרך מעבר ארז. משאיות נושאות סחורות  עוברות מדי יום מעזה לישראל ומישראל לעזה. בשבוע האחרון של יולי עברו 1,378 משאיות הנושאות 37,306 טון סחורות לעזה מישראל  ו- 2,203 פלסטינים עברו במעבר ארז. מאז ראשית השנה עברו כ- 34,000 משאיות שנשאו למעלה מ- 950,000 טון סחורות  מישראל לעזה.

אבו טועמה טוען שגם העולם הערבי אדיש לבעיה הפלסטינית:

לדעתו, מה שחשוב לערבים הוא שהבעיה הפלסטינית תישאר בעיה ישראלית, והמערב יתרום כספים. לא אכפת להם אם העזתים רעבים כל עוד ניתן להאשים את ישראל.  כל עוד המערב מאשים את ישראל- הערבים אינם מודאגים.

 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רבקה שפק ליסק

.