אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

תגליות ארכיאולוגיות פרה-היסטוריות לאורך חופי סיציליה


פיל - תגליות ארכיאולוגיות פרה-היסטוריות לאורך חופי סיציליה
תגליות ארכיאולוגיות פרה-היסטוריות לאורך חופי סיציליה. 123rf stock photos

ארכיאולוגים גילו ניב מאובן של פיל שגילו נאמד בכ-100,000 שנים ליד חופי סיציליה. אורכו של הניב הינו קרוב למטר והוא התגלה במסגרת סדרה של חפירות ארכיאולוגיות תת-ימיות מול חופיו של הכפר הסיציליאני  Torretta Granitola. לטענת הארכיאולוגים שעומדים מאחורי התגלית, הניב המאובן היה קבור בשכבת אבן שמקורה בסחף מתקופת הפלייסטוקן. בסביבתו נראו גם מאובנים שהכילו עקבות של פיל.

עידן הפלייסטקון החל לפני כשתי מיליון שנים. הוא הסתיים לפני כעשרת אלפים שנה. במהלך הפלייסטוקן החל גזעים קדומים של האדם לשוטט על פני האדמה. כמו כן הסתיים עידן הקרח. את הפלייסטוקן החליף העידן הגיאולוגי העכשווי המכונה הולוקן.

ראוי לציין שלפני מספר שנים, צוללן מצא באותו האזור, שיניים טוחנות של פיל ננסי מסוג Elephas Mnaidriensis. הזן הזה של הפיל שוטט בסיציליה ודרום איטליה לפני כ-200,000 שנה.

במקביל, לא הרחק מהמקום בו התגלה הניב המאובן, ארכיאולוגים גילו מספר אבני צור בעומק של מספר מטרים מתחת לפני המים. ההשערה היא כי אבני הצור מעידים על כפר פרה-היסטורי שהתקיים במקום כאשר מפלס פני הים היה נמוך יותר. אבן צור שימשה כחומר גלם עיקרי לייצור כלים בתקופת האבן המוקדמת (התקופה הפלאוליתית) והמאוחרת (התקופה הנאוליתית).

ראוי לציין כי ארכיאולוגים גילו עדויות לשימוש בכלי אבן של האדם הקדמון כבר מתקופת האבן הקדומה לפני כ-2.5 מיליון שנים.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מערכת אימגו

.