אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית – למי היא עשויה להיות רלוונטית?


פוליסת ביטוח אחריות מקצועית – למי היא עשויה להיות רלוונטית?
פוליסת ביטוח אחריות מקצועית – למי היא עשויה להיות רלוונטית? 123rf stock photo

ביטוח הוא חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו והוא הדרך הטובה ביותר לספק לעצמינו הגנה בפני הפתעות לא נעימות שתופסות אותנו במהלך החיים. אנחנו דואגים להצטייד בביטוח חיים ובריאות שתפקידם לכסות הוצאות טיפול והוצאות רפואיות במקרים שונים. ביטוח חיים שתפקידו לספק תמיכה לשארים שלנו במקרה של מוות חלילה. ביטוח דירה ומשכנתא שמספקים הגנה לנכס הכי יקר שלנו וביטוח עסק למי שמחזיק עסק כזה או אחר שתפקידו להגן על החלל, הציוד וכל מה שרלוונטי לעסק וכן הלאה. אחד התחומים הנוספים שביטוח יהווה רשת בטחון חיונית הוא התחום המקצועי שלנו.

ביטוח אחריות מקצועית היא פוליסת ביטוח שתפקידה לספק הגנה לבעלי מקצועות שונים המספקים מוצר או שירות. כמעט כל בעל מקצוע חפשי חשוף לסכנות שונות. אחת הסכנות הללו מתייחסות לפן המקצועי ולאופי העבודה. בין אם מדובר על רופא, עורך דין, נושא משרה בכירה או קוסמטיקאית כולם חשופים בפני תביעות מסוגים שונים בגין טעויות או רשלנות שבוצעה לכאורה בנסיבות כאלה או אחרות. טעות שנעשתה בתום לב יכולה להוביל לנזקים שונים שישאירו את בעל המקצוע חשוף להוצאות רבות ואף לסכנה של איבוד רשיון. ביטוח אחריות מקצועית הינה פוליסת ביטוח שתפקידה לספק הגנה לבעל המקצוע בפני סכנות מהסוג הזה.

אתפוליסת הביטוח הזו חשוב לעשות בכל מצב, בין אם מדובר על עובד עצמאי ובין אם מדובר על משרד או חברה שמעוניינת לספק הגנה לעצמה ולעובדים שלה. הפוליסה מתאימה לאנשים בעלי מקצועות חופשיים ביניהם עורכי דין, רואי חשבון, רופאים, קוסמטיקאיות ועוד. בנוסף, ניתן למצוא פוליסות ביטוח אחריות מקצועית ייעודיות שמתאימות למנהלים ונושאי משרות בכירות, דירקטורים ועוד.

פוליסת הביטוח מעניקה כיסוי עבור מקרים שהתרחשו בגזרת תחום האחריות של בעל המקצוע ובלבד שאלה התרחשו בתום לב. בנוסף, פוליסת ביטוח אחריות מקצועית מעניקה כיסוי גם להוצאות משפטיות, בהתאם למפורט בפוליסה ועל בסיס טווח הכיסוי כפי שהוא הוגדר מראש.

תביעה משפטית בגין רשלנות מקצועית יכולה למוטט כלכלית כל בעל מקצוע, גם אם בסופו של דבר יתברר שהוא זכאי. על מנת להמנע ממפח נפש שכזה מוטב להערך מבעוד מועד.

למה סוכנות ביטוח?

עולם הביטוח הוא עולם מלא בתוכן, סבוך ועמוס באותיות קטנות. טווח המחירים ואפשרויות סעיפי הכיסוי הוא רחב ועשיר ומלא במשתנים שונים. כל אדם יכול ללכת לאיבוד בקלות בתוך שטף המידע הזה מה שעלול לפגוע בחוסן ההגנה שלו כמו גם להוביל לתשלומים מיותרים.

לעבודה עם סוכנות ביטוח יש כמה יתרונות בולטים, כאשר יתרון אחד בא לידי ביטוי בעלות הפוליסה. מאחר וסוכנות ביטוח עובדת באופן קבוע עם חברות הביטוח השונות ולאור אופי הפעילות של הסוכנות, יש לה את היכולת לקבל הצעות מחיר אטרקטיביות יותר בגין אותה פוליסה מלאדם הפרטי. באופן מצטבר מדובר על חסכון משמעותי שאי אפשר להתעלם ממנו.

מעבר לסעיף המחיר שהוא חשוב ואי אפשר להתעלם ממנו יש גם את הפן המקצועי החשוב לא פחות. כל פוליסת ביטוח, לרבות פוליסת ביטוח אחריות מקצועית מורכבת מסעיפים שונים המתייחסים להיקף הכיסוי, אופן הסדרי תשלומי הפיצויים ועוד אלמנטים חשובים ורלוונטיים. על מנת לקבל את התמורה המלאה מפוליסת הביטוח חשוב לוודא שהיא מכילה את כל הסעיפים הרלוונטיים למבוטח באופן פרטני. משימה שיכולה להיות קשה לכל אדם, במיוחד למי שאינו בקיא ברזי תחום הביטוח. סוכנות ביטוח תרכיב פוליסת ביטוח מותאמת אישית שתענה על הצרכים הפרטניים של המבוטח באופן אישי.

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אבישי חאליסי

.