אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

גידול פרחים במרפסת


גידול פרחים במרפסת
גידול פרחים במרפסת

לא כולנו התברכנו בגינה גדולה ורחבה שאפשר לשתול בה ערוגות שיחים ופרחים בלי לחשוב על השטח ועל התנאים, אבל לא צריך להתייאש. גם במרפסות הקטנות של הדירות הקטנות של העיר אפשר להקים גינה קטנה לתפארת. מחשבה על תנאי השטח, מזג האוויר, כיוון השמש וגם על סוג הפרחים והצמחים שאנחנו שותלים תוביל אותנו להצלחה מהירה. עשינו לכם סדר בכל דברים הקטנים שצריך לקחת בחשבון כששותלים פרחים וצמחים במרפסת:

תנאי השמש והצל

צמחים ופרחים שונים אוהבים שמש וצל בכל מיני וריאציות. כל צמח הוא בעל העדפות משלו ולכן חשוב לבדוק היטב אילו צמחים מתאימים לתנאי השטח שלכם. אם המרפסת שלכם נחשפת למשל לשמש מלאה במהלך היום ובערב מדובר באווירה מוצלת, תוכלו לבחור פרחים כמו גרניום שאוהבים שמש או עשבי תבלין למיניהם שמאד אוהבים שמש במהלך היום. התייעצו עם חנות פרחים או משתלה בה אתם רוכשים את השתילים ובידקו שכיווני השמש במרפסת שלכם מתאימים לאותו צמח שבחרתם.

מה שותלים באדנית ומה בעציץ?

השאלה במה לשתול פרחים – באדנית מאורכת או בעציץ היא רלוונטית כאשר מתייחסים להשרשת הצמח בתוך המיכל. אדניות מתאימות לפרחים, לעשבי תיבול למיניהם ולצמחים שאין להם שורשים עמוקים ולא זקוקים לקרקע עמוקה כדי ללבלב. עציצים מגיעים בעומקים שונים ואפשר לשתול בהם גם עצים, שיחי פרחים עמוקים כמו ורדים ושושנים ולצמחים שנוטים להשתלב על הקרקע. לא כדאי לשתול באדניות צמחים שנוהגים להתפשט ויכולים לחנוק פרחים וירוקים שונים שאתם שותלים באותה האדנית.

מתי מחליפים את הפרחים?

הבעיה בשתילה של פרחים בגינה כלשהי, בין אם מדובר בגינה במרפסת או גינה של חצר פרטית, היא שפרחים צריכים להחליף מדי כמה חודשים. זאת כאשר מדובר בפרחים עונתיים. רוב הפרחים, למעט גרניום, ורדים ומספר פרחים מוכרים נוספים שמתאימים לשתילה במרפסות, הם פרחים חד עונתיים. בדרך כלל יש להחליף אותם בכל חצי שנה ויש לקחת זאת בחשבון כאשר שותלים פרחים במרפסת.

שתילים או זרעים?

רבים מכירים את שקיות הזרעים שאפשר לקנות בכל חנות פרחים או חנויות הכל לבית למיניהן. מצד שני, ישנם את השתילים שמציעות המשתלות וגם חנויות פרחים שונות שמוכרות שתילי פרחים קטנים. חשוב לקחת בחשבון שזרעים רבים יש לשתול בעונות מסויימות ולהמתין לפעמים כמה חודשים טובים עד שרואים את התוצאות הפורחות. התייעצו עם אנשי המקום בו בחרתם לקנות פרחים ובידקו אילו פרחים כדאי לשתול ואילו להנביט באמצעות זרעים.

גינה פורחת היא כבר מזמן משהו שאפשר להקים בכל מקום – בין אם מדובר בדירת גג, בבניין דירות גבוה או על אדן החלון בסלון, כל מה שצריך הוא יצירתיות, הבנה בסיסית בגידול פרחים וחנות או משתלה איכותית עם צוות שיכול לייעץ מתי שצריך.

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אבישי חאליסי

.