אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

איך לרענן את הזוגיות בטו באב


נאוה עינבר's picture
איך לרענן את הזוגיות בטו באב
איך לרענן את הזוגיות בט"ו באב. 123rf stock photo

ט"ו באב יצוין השנה ב – 22 ביולי 2013 ונחשב בעצם חג האהבה של היהדות שכן הוא הוזכר במקרא ומשם מקורו. בעבר ט"ו באב נשא שמות ומשמעויות נוספים כמו: חג הבציר, חג המחולות בכרמים, חג האיחוד בין שבטי ישראל וגם חג האהבה. זוגות רבים מעם ישראל נהגו להתקשר בתאריך זה בברית הנישואין בחיק הטבע ובנות ירושלים היו יוצאות לרקוד בשדות ובכרמים כשהן לבושות בבגדים לבנים. כיום הוא בעיקר מהווה מעין גרסה יהודית לוולנטיינ'ס דיי (Valentine's Day) והזדמנות לבילויים רומנטיים במסעדות או במתנות. אז איך מחזירים את הקסם שלו גם לשנת 2013 . ד"ר סוזי קגן, יועצת פסיכולוגית בכירה, בעלת קליניקה לטיפול זוגי ומשפחתי ומרצה באוניברסיטת בר- אילן, מעניקה טיפים והמלצות לרענון הזוגיות בט"ו באב:

נצלו הזדמנויות לחגיגות ולבילוי משותף - ט"ו באב הוא הזדמנות נהדרת להתחיל במסורת של בילויים קטנים המשותפים רק לשניכם. קבעו לעצמכם לפחות פעם אחת בשבוע, ערב אחד שאותו אתם מבלים ביחד. בלי הילדים בלי עוד זוגות חברים ובלי ההורים. רק שניכם. צאו למסעדה רומנטית, טיול רגלי לאורך חוף הים, שבו בפאב או עשו לעצמכם פיקניק קטן במקום מסתורי. האפשרויות רבות ומגוונות, אם בבית ואם מחוצה לו, כשהמטרה היא לשמר ולרענן את הזוגיות שלכם לא רק אחת לחג אהבה כזה או אחר אלא לעיתים קרובות יותר. במפגשים האינטימיים הללו זכרו לשתף זו את זה בחוויות היומיום שלכם, ברגשות, בלבטים ובהתמודדויות השונות. נכון זה עלול להיות קשה ליישום אבל זכרו: זוגיות טובה = עבודה קשה ואם לא נתאמץ היא עלולה לחמוק לנו מבין האצבעות.

אנחנו טיפוסים אינטרסנטיים. נולדנו ככה. מבלי לשים לב אנחנו מחשבים רווח מול הפסד כמעט לפני כל פעולה פשוטה. כמו בכל דבר אחר בחיים, כך גם באהבה. לא משנה כמה אנחנו אוהבים ונותנים מעצמנו, תמיד נצפה לתמורה הולמת – לפחות כמו שאנחנו השקענו. כל עוד החשבון האגואיסטי הזה מתנהל אצלנו בראש גם בזוגיות, אנחנו עלולים להתאכזב על שלא קיבלנו בחזרה את מה שאנחנו חושבים שהגיע לנו. אם אנחנו באמת רוצים ליצור יחסים משמעותיים ומחוברים, עלינו להתעלות מעל כל ההתחשבנויות והמדידות. התחילו ליהנות מהנתינה לבן/בת הזוג, נסו להרגיש את הצד השני ולחשוב למה הוא זקוק, מבלי לחכות לתמורה. הנתינה הזו תחזק אצלכם את האהבה לבן/בת הזוג ותניב פירות מאוד מתוקים בקשר שלכם.

בססו את הקשר על מטרה משותפת- כאשר בונים את הזוגיות על בסיס מטרות ויעדים משותפים תיבנה מערכת יחסים יציבה ומאוזנת. השאיפה להגשים את החלומות ביחד תחזק את שניכם ותיתן לכם כוח להתגבר על כל המכשולים עד שתגיעו להגשמתם. כך שגם אם נקלעתם למצבים קשים, תוכלו להיזכר במה שחיבר אתכם מהתחלה ומחזיק אתכם יחד מעל לכל הכעסים או האכזבות.

ט"ו באב הוא גם הזדמנות "לנקות את שולחן הכעסים", שכן מערכת יחסים נורמטיבית והחיים הזוגיים רצופים בעליות ומורדות. השתמשו בתאריך זה כבהזדמנות לדבר על הכעסים, לסלוח ולעיתים לפנות לאיש מקצוע כדי שיסייע להמשיך את הקשר בהצלחה.

ולסיכום, עם קצת רצון טוב והתחשבות הדדית, אפשר לרענן את ההרגשה הנהדרת של חג האהבה יותר ויותר, עד שכל יום יהפוך לחגיגה.

קוראים המעוניינים להתעדכן בהמלצות וטיפים לזוגיות מוצלחת מוזמנים להצטרף לעמוד הפייסבוק המקצועי של ד"ר סוזי קגן הנמצא בלינק הבא:   <span style="text-decoration:

שם מחבר: 
סוזי קגן
משרד יחסי ציבור שולח: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת נאוה עינבר

.