אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

בהשראת התנך - תערוכה


סדן הפקת אמנות's picture
אוצר התערוכה: 
יעל ניצן

בהשראת התנך  - תערוכה חדשה- בכל הגלריות בבית גבריאל
שלום קלנר. שולח תמונה: מיכל סדן

תערוכה חדשה- בכל הגלריות בבית גבריאל- "בהשראת התנ"ך"

התערוכה תוצג החל מ- 29  יולי עד 31 אוג' 2013

פתיחה חגיגית ביום שישי 2 אוגוסט בשעה 11:30 בבית גבריאל,

בפתיחה- חוקר התנ"ך, ד"ר יגאל בן נון, מאונ' סורבון בפריז.

אוצרת - יעל ניצן

משתתפים-

אבל פן, אהוד שחורי, אהרון בצלאל, אייל הצפון, איילה באר, אלברט אלטרץ, אלה שיר,  אן ל'פבר, אסנת גרינברג והלן ספילמן, אסתי בן שושן, אריקה וייס, בן ואנג, דבורית בן שאול, דיק בן דור, האני ברודני,  ורוניקה בלונדר, זיוה קיינר, חוה חייט, חנה חניאל קופף, יואב דסה,  לילך אייזנברג זוננשיין, מייק ליף, מירי סוסנה, מלכה גולדמן, מנואל לנצה, מרדכי בק,  משה כץ, משה ליבה, עידית גולדצוויג, צבי הלפרן, רחל גולדרייך, רחל אלתר, שלום קלנר, שמואל בונה,  שמעון אדרי, שרין ברקוביץ רונן, תמנע מוסט.

התנ"ך שימש מקור השראה לציירים רבים, והוא למעשה הספר המצויר והמפוסל ביותר בעולם. מספר הציורים הנודעים המבוססים על התנ"ך נאמד באלפים. בני דור המדינה גדלו על הספר של ציורי התנ"ך של גוסטב דורה, שהיה בכל בית כמעט. שעות רבות היו יושבים וצופים בשרטוטי התחריט העדינים וזו היתה הטלויזיה של ימי ילדותם, גם כיום סיפורי התנ"ך הם ממקורות ההשראה הבולטים בקרב אמנים רבים בישראל. גלישה בבלוג של זאב ברקן חושפת תערוכה של עשרות אמנים ומאות אזכורים תנ"כיים. כבר מספר שנים אני מתכננת לאצור תערוכה שתכלול יצירות של סיפורי התנ"ך, בתערוכה זו נוצר חיבור מדהים בין עשרות פסלים וציירים, אמנים ידועים עם אמנים הנחבאים אל הכלים, צעירים עם מבוגרים, דתיים וחילוניים, זרים ויהודים. תערוכה זו תעביר לצופה חוויה ייחודית כשהתנ"ך הוא מקור ההשראה.

בגלל התנ"ך קמה מדינת היהודים דווקא בישראל- ולא באוגנדה, או בארגנטינה, בגלל התנ"ך נקבעה בשנת 1948 ירושלים כעיר הבירה של המדינה החדשה, בבחינת "חדש ימינו כקדם". בגלל התנ"ך הוחלף שמה של  המדינה החדשה מפלשתינה לישראל (על פי בראשית לב כט). רק בגלל התנ"ך (ואליעזר בן יהודה ועמיתיו) אנחנו מדברים עברית. ביצירות האמנות הישראלית בכלל ובסמלי המדינה בפרט יש משום עדות להשראה תנכ"ית ואהבה לתנ"ך של האמנים שעיצבו אותם.

שעות הפתיחה בבית גבריאל: ימים ב'- שבת בין השעות 10:00-22:00   סגור ביום א'

גלריה / מוזיאון: 

Comments

שם האומנית: אהובה קליין,הושמט כנראה בטעות מרשימת האומנים .

שם האומנית: אהובה קליין,הושמט מרשימת האומנים,כנראה בטעות.
בכל אופן ,היא גם לוקחת חלק בתערוכה ומציגה שלוש יצירות בהשראת התנ"ך.

http://ahuvaklein.blogspot.com
בקרו בבלוג: בראי התנ"ך

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת סדן הפקת אמנות

.