אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

נמצאה אוניית קיטור שנבנתה במהלך מלחמת האזרחים האמריקאית


נמצאה אוניית קיטור שנבנתה במהלך מלחמת האזרחים האמריקאית
נמצאה אוניית קיטור שנבנתה במהלך מלחמת האזרחים האמריקאית.

שרידים של אוניית קיטור, ה- SS United States , שנבנתה במלחמת האזרחים האמריקאית במאה ה-19 נמצאה לאחרונה בחופי דרום קרוליינה בעומק של כמה מטרים מתחת לפני המים.

הספינה הושקה ב-1864 וב-1881 היא נעלמה ב-Cape Romain. מספר רב של שרטונות שמגיעים עד לכ-10 ק"מ מהחוף הופכים את השיט באיזור לתובעני ומסוכן וספינות נוספות שקעו במצולותיו. כלי שיט נוספים שטבעו בנתיב זה כוללים את הצוללת ממלחמת האזרחים האמריקאית ה- H.L. Hunley ואת ספינת המבריחים ה- SS Ozama.

במשקל של כמעט 1,200 טונות ואורך של יותר מ-65 מטר, ה- SS United States נחשבה לפאר היצירה של התקופה. היא נבנתה בפורטלנד, קונטיקט. גוף הספינה מורכב מעץ כאשר התחתית צופתה בנחושת. היא כללה שלושה סיפונים עם מסבאות ומסעדות. היא שמשה כאוניית נוסעים והפליגה לנמלים שונים לאורך החוף המזרחי והדרום-מזרחי של ארצות הברית. הספינה דורגה כ-class A-1 שנחשב לדרגת הבטיחות הגבוהה ביותר – מה שאיפשר לה לשאת גם מטען מסחרי שכלל פריטים מגוונים כמו מוצרי נוי ואומנות, תכשיטים ובקבוקי יין.

ב-3 באפריל 1881 בדרכה מבוסטון, רוחות חזקות וערפילים גרמו לספינה להיסחף לאיזור המסוכן של Cape Romain היכן שהיא עלתה על שרטון ושקעה. למרבה המזל, התקרית לא עלתה בחיי אדם. אולם הניסיונות לגרור אות שרידיה לחוף עלו בתוהו. במשך יותר ממאה וחמישים השנים שעברו מאז, גוף העץ של האוניה התפורר ורק לאחרונה שרידיה התגלו כאמור מול חופי דרום קרולינה.

על פי הערכות, מטען בשווי של כ-25 אלף דולרים במונחים של 1881 אבד. כיום המטען מוערך בשווי של יותר ממליון וחצי דולר והוא כולל בעיקר תכשיטים, שעונים ומוצרי נוי ששרדו את הזמן.

 

 

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מערכת אימגו

.