אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מיצב תכשיטים בתערוכה אוגו נספולו באירוח יסמין וינוגרד


מיצב תכשיטים בתערוכה אוגו נספולו באירוח יסמין וינוגרד
מיצב תכשיטים בתערוכה אוגו נספולו באירוח יסמין וינוגרד.

גלריה ארמנו טדסקי תל אביב

השקת מיצב תכשיטים בתערוכת היחיד של האמן האיטלקי, המעצב והבמאי הבינלאומי אוגו נספולו

אוגו נספולו יארח בתערוכתו את מעצבת התכשיטים יסמין וינוגרד

INSPIRED OBJECTS

השקת מיצב התכשיטים

4.7.2013, יום חמישי, בשעה 19:30

נעילת התערוכה  .  30.7.13

 אוגו נספולו בתערוכת היחיד בגלריה ארמנו טדסקי תל אביב, מתקיימת תערוכה בלעדית, יצירות חדשות (2012, 2013)  של האמן הרב תחומי,  אוגו נספולו.

העיר תל אביב זוכה לראשונה בכבוד להציג את תערוכת היחיד של האמן בביקורו כאן בישראל.

תערוכתו של אוגו נספולו תארח את מעצבת התכשיטים יסמין וינוגרד במיצב

 INSPIRED OBJECTS"" אשר יושק ביום חמישי 4.7.13, בשעה 19:30.

מכנה משותף מאפיין את תהליכי היצירה של השניים. מהשראה, ליצירה אמנותית, לתוצר עיצובי שימושי.

אוגו ויסמין מתארחים בעיר הלבנה – תל אביב יפו, עיר הבאוהאוס. באוהאוס – "צריף הבנאים" שאפיין את בתי המלאכה לאומנים/אמנים בגרמניה. לשניים בתי מלאכה פוריים ושוקקי עשית כפיים – מלאכה לכדי אמנות, עמל כפיים לכדי עדיי עיצוב. משיכות קווי הגרפית החופשיות וכתמי הצבע הבסיסיים, בציוריו של אוגו נספולו, יוצרים שיח במשב הסגנון הגולמי אנין הניכר בתכשיטים של יסמין וינוגרד.

מולטיטסקינג – multitasking, מושג שהשתרש בשנים האחרונות בלבד, מאפיין את עשייתו רבת השנים של אוגו נספולו כמוביל דרך כבמאי, אמן ומעצב.

יוצר מרתק שאינו חושש מלהעיז, להתנסות, להיחשף ולביע את דברו בתהליכי חשיבתו והתפתחותו לאורך שנים.

אוגו נספולו,1941, נולד בעיר מוסו איטליה, בוגר האקדמיה לאמנות אלברטינה, טורינו והאוניברסיטה של טורינו בספרות מודרנית.

יצירותיו של הוגו נספולו מאופיינות בתנועה קווית ובצבעוניות עשירה ססגונית מרגשת. ניכרת השפעה קוביסטית, פופ ארט ומוטיבים מתקופתו של פיקסו ומירו.

נספולו הגדיל לעשות בהפנמת ההשראה לכדי תוצאה עכשווית בת זמננו הייחודית לסגנונו.

בסוף שנות ה 60 החל להציג את יצירותיו בזיקה לפופ ארט. יצירותיו הופיעו בגלריה הנודעת – שוורץ, אשר ייצגה את האמנים: דו שמפ, פיקאביה, שוויטרס, ארמאן ובאג' (Duchamp, picabia, schwitters, Arman, Baj).

תערוכת היחיד הראשונה של הוגו נספולו בגלריה שוורץ, מילאנו הייתה פרי יוזמתו של פייר רסטאני, חברו הטוב.

התערוכה נקראה "מכונות ואובייקטים מותנים" - “MACHINED AND CONDITIONAL OBJECTS" , הביאה להתהוותה של תנועת האמנות ARTE POVERA.

החשובה מבין תערוכות התנועה התקיימה ברומא תחת הכותרת ”!NINE FOR A PATH". כאן החלה חברות עמוקה בין נספולו לבין אנריקו באג' (Enrico Baj). נספולו ובאג' הופיעו בתערוכות, כנסים, מפגשים והרצאות באירופה ובארה"ב.

אנריקו באג', לוצ'ו פונטנה, מיקלאנג'לו פיסטולטו, בואטי ומרז ייהפכו לשחקנים בסרטים שהוגו הפיק וביים במשך 40 שנה.

נספולו, באג' ומאן-ריי רועים ונראים בפריס. נוכחותם מביאה לשיתוף פעולה בין נספולו ומאן-ריי, המעניק לו טקסט עבור סרטו 

 "REVOLVING DOORS" - אותו נספולו ביים, יצא לאקרנים בשנת 1987. 

טורינו, 1968, נספולו מציג מספר תערוכות, עורך מפגשים תחת הכותרת “Les mots et les" - "המילים והדברים". בצוותא עם בואטי ואחרים מקיים סדרת אירועים וקונצרטים בזאנר "פלוקסוס" שמעולם לא נראו כמותם באיטליה.

חשיפה לקולנוע האמריקאי ומפגש עם ג'ונס מאקס, אנדי וורהול, יוקו אונו ואדמס סיטני, משפיעים על נספולו ליצור קולנוע ניסיוני אמנותי איטלקי. נספולו הופך לפרפורמר כפי שניתן היה לצפות בתערוכות: "Nespolo Cinema/Time after Time" אשר הוצגו במוזיאון הקולנוע בטורינו.

סרטיו של נספולו הוקרנו ונידונו במוזיאונים החשובים ביותר בעולם, כמו המוזיאון הלאומי לקולנוע של פריז, ומרכז פומפידו הפיק סרט מיוחד תחת הכותרת: "נספולו הקולנוע האלכסוני".

בשנת 1990 עיריית מילאנו מקדישה  לכבודו תערוכה בפלאצו ריאלה. באותה שנה הוגו מתביעה את חותמו האמנותי בתחומים נוספים, מעצב את התפאורה לאופרות כמו "דון קישוט", לתיאטרון האופרה של רומא, ומציג תערוכות של יצירות הקרמיקה האחרונות שלו – תחום נוסף בו התמחה ונחשב לאחד הנחשבים בעולם.

בשנת 1995 נספולו מעצב תפאורות להפקות של "אליזיר ד' אמור" מאת דוניצ’טי, עבור תיאטרון האופרה של רומא. אופרה שהועלתה  גם בבית האופרה של פריז.  הוגו מעצב תפאורות לבתי אופרה אחרים ויוקרתיים ברחבי אירופה.

2001, נספולו זוכה לתואר הכבוד, נשיא המוזיאון הלאומי לקולנוע של טורינו.

2010 הופך לחבר הכבוד של התנועה אימאג'ינה אה פואזיה (imagine & poesia – "תמונות ושירה"). תנועה בינלאומית לאמנות פלסטית ספרותית אשר נוסדה ב- 2007 בתיאטרון "אלפה" ,טורינו, איטליה. ביסודה של התנועה ניצב הרעיון של הפריה הדדית בין אמנים פלאסטיים ומשוררים - טקסט מילולי מהווה השראה ליצירה אמנותית חזותית ולהפך. התנועה ממשיכה  את האני מאמין של הוגו משנות ה-60 המאפיין את פעילותו האמנותית עד היום.

בינואר 2012 נספולו מרחיב את עיסוקיו ומביע את אמירתו בעיצוב מסחרי. הוא מעצב עבור המותג קמפרי את הסמל החדש של ה"קמפרינו", בית הקפה ההיסטורי, שנפתח בשנת 1915 על ידי דויד קמפרי, בשדרת ויטוריו עמנואל במילאנו, הרחוב היוקרתי ביותר בעיר. 

הוגו נספולו, יוצר רב פעלים והשפעה, חותמו ושמו הולכים לפניו ברחבי העולם.

גלריה ארמנו טסדקי תל אביב, רחוב לילינבלום 3, תל אביב

etgallery.co.il   03-5170344   [email protected]

גלריה / מוזיאון: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת כנרת אביבי בלוך

.