אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

טיפים לשמירה על פרחים לאורך זמן


טיפים לשמירה על פרחים לאורך זמן
טיפים לשמירה על פרחים לאורך זמן. 123rf stock photos

זר פרחים יפיפה ומושקע הוא תמיד מתנה מרגשת, אבל רבים מאיתנו לא ממהרים לבחור במתנה זו בגלל החשש שיום אחרי שתתקבל, הפרחים יהיו מוזנחים, נבולים ושמוטים. קשה למנוע את הדעיכה העצובה של הזר ובדרך כלל לאחר יום או יומיים נצטרך לזרוק את הזר. אם זאת ישנם כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על זר הפרחים שקיבלתם קצת יותר זמן ולהאריך את חיי הפרחים באגרטל.

נקו את הכלי היטב לפני הנחת הזר בפנים

לפני שאתם מניחים את הפרחים בתוך האגרטל ודאו שהוא נקי. בדרך כלל אגרטלים שלא משתמשים בהם באופן קבוע מאוחסנים בארון, על מדף עליון או במחסן וצוברים אבק. הוציאו את האגרטל ושטפו אותו היטב באמצעות מים חמימים וסבון הכלים – ניקיון הכלי יסייע לפרחים להחזיק מעמד זמן רב יותר.

מלאו את האגרטל במים פושרים                              

פרחים שנחתכו בחנות או בכלל מומלץ לשמור באגרטל שיש בו מים פושרים. מים פושרים ישמרו על הפרחים בצורה טובה יותר ולא יתנו להם מכת קור. מומלץ למלא מים בגובה של כרבע אגרטל. חשוב לדעת ששמירה על מים נקיים ככל האפשר תתרום להארכת חיי הפרחים. הכניסו כמה טיפות אקונומיקה למים והם ישמרו על המים נקיים וימנעו התפתחות של תרביות חיידקים בתוך האגרטל.

מקמו את הפרחים באיזור מואר אך מוצל

האגרטל צריך להיות ממוקם באיזור שיש בו חשיפה מועטה לשמש, אבל הוא מואר. למשל על שולחן בסלון כאשר השמש חודרת דרך החלונות. פרחים יחזיקו מעמד טוב יותר כאשר לא יהיו חשופים לשמש ישירה. הצבת האגרטל על מרפסת שאינה מוצלת תביא להתייבשות הפרחים.

בנוסף, לא כדאי להניח את הפרחים על מכשיר חשמלי כלשהו שיכול להתחמם ולחמם גם את האגרטל, לא מומלץ להציב את האגרטל בצמוד למזגן או לתנור חימום.

אל תשאירו עלים ושאריות פרחים בתוך האגרטל

אחת הבעיות של זרי פרחים גדולים היא שהם עמוסים עלים, שרכים ופרחים בכל מיני גדלים וסוגים. שמרו על מי האגרטל נקיים מעלים קטנים, שאריות פרחים וכדומה והקפידו שמה שנמצא בקו המים הוא הגבעול של הפרח בלבד, ללא עלים ופרחים שקועים. לפני שאתם מסדרים את הפרחים בתוך האגרטל, חתכו את גבעולי הפרחים. עשו זאת תחת ברז המים.

סוכר וספרייט יצילו את המצב

אם אתם רוצים לשמור על הפרחים לאורך זמן רב יותר, מעט סוכר בתוך האגרטל ואפילו קצת ספרייט מוגז, יצילו את המצב ויאריכו את חיי המדף של הפרח.

 

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Comments

מאמר מצויין

באמת מאמר מצויין שמסביר בצורה מקיפה ויסודית על שמירה על פרחים.

http://www.ofer-flowers.co.il/

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אבישי חאליסי

.