אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

50 גוונים של ירוק - צבע מן הטבע - תערוכה קבוצתית


סדן הפקת אמנות's picture
אוצר התערוכה: 
שרה רז

50  גוונים של ירוק - צבע מן הטבע - תערוכה קבוצתית
50 גוונים של ירוק - צבע מן הטבע - תערוכה קבוצתית. שולח תמונה מיכל סדן

פתיחה חגיגית: 11.6.2013 בשעה : 20:00 בגלריית "הציפור הכחולה" רח' רוטשילד 75, פ"ת

אוצרת : שרה רז

צבע מן הטבע - תערוכת נושא קבוצתית חדשה בגלריית הציפור הכחולה בפתח תקוה.

הרבה לפני שהאדם המציא את המכחולים, אמא טבע סיפקה את כל הכלים והציוד לאומנות וליצירה. כאשר מסתכלים בנוף הדומם והצומח נראה כי אין אמן המוכשר מהטבע עצמו. כמה וריאציות של צבע יצר הטבע, כמה דגמים של זרעים פירות וירקות.

השימוש בחומרים שאמא טבע מספקת ליצירה, מיד מתגמל ומרגש כי אין שני עלים, ענפים, פירות, ירקות או פרחים הזהים אחד לשני. אמני פתח תקוה נקראים לאתגרים שביצירה. לאחר שיצרו בחודש איכות הסביבה מחומרים הממוחזרים מנייר, פיסלו בבד וציירו ופיסלו בסמרטוטי רצפה - כעת בתערוכה זו יצרו עבודות מתמציות צבע מן הטבע. יצירת אמנות בחומרים טבעיים היא דרך מצוינת לבחון את יכולת האמן להפיק את המרב על ידי הוספת נוזלים, שמנים, סחיטה וחליטה ושימוש בזרעים –קטניות, דגנים ועלים למיניהם.

ישנם אמנים סינים ויפנים שיצרו במשך שנים ציורים מחליטות תה על ניירות העשויים אורז והללו שרדו שנים רבות . בשיחה עם האמנים בתהליך יצירתם נאמר שהמטבח שלהם הפך למעבדה - מעבדה ליצירת צבעים . נעשו ניסיונות של יצירה על בדים,נייר, עץ ,עלים. חליטות תה וקפה וקינמון לצבעי החום, מיץ כרוב ותות עץ לצבע הסגול, מיץ סלק לצבע בורדו, מיצי עשבים לירוקים, מיץ תות ועגבנייה לאדומים ,תבלינים כמו כורכום וקרי ופלפל צהוב לצהובים ופפריקה ומיץ גמבה אדומה לצבע האדום. אמנים מלאי כשרון ודמיון הפכו טכנאים ליצירת צבעים וגוונים וחוו חוויה מיוחדת במינה אותה הם רוצים להציג בפני קהל שוחר אמנות שלא חוסך מעצמו מאמץ ומגיע ומתרשם .

נעילת התערוכה : 7.7.2013

תגיות נושא: 
גלריה / מוזיאון: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת סדן הפקת אמנות

.