אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

טקס הענקת ספר היצירות של ילדי ישראל המצטיינים בכתיבה


אגודת הסופרים מעודדת ילדים יוצרים

בימים אלה התקיים באולם הסינמטק בתל אביב טקס הענקת "ספר היצירות של ילדי ישראל המצטיינים בכתיבה" ל-65 תלמידי בתי ספר יסודיים, כמניין שנות המדינה, זוכי תחרות הכתיבה הארצית- תשע"ג, המתקיימת, זו השנה התשיעית, במסגרת "אגודת הסופרים העברים בישראל." מניעת מיזם זה היא הסופרת ריקה ברקוביץ – המצליחה בתרומתה, הפקת ספר היצירות וניהול התחרות, לעודד ולהניע רבים מילדי ישראל לעסוק בכתיבה ספרותית.

ואכן, תחרות זו הניעה ילדים בכל רחבי הארץ לנסות להציג את יכולתם בכתיבה, והעובדות מדברות בעד עצמן: תרומתה של ריקה הצליחה במהלך שנות התחרות להקים במסגרת "אגודת הסופרים העברים", מפעל ספרותי אדיר. עשרות אלפי סיפורים ושירים קצרים ומקוריים של ילדים, כולל יצירות של ילדי המגזר הערבי, הגיעו לתחרות במהלך שנות קיומה מכל רחבי המדינה. היצירות שנבחרו ע"י שופטים, רובם סופרים, הודפסו ב "ספר היצירות של ילדי ישראל", הנושא את ברכותיהם ועצותיהם של מר שמעון פרס, נשיא המדינה, של הגב' לימור לבנת שרת התרבות ושל רבים מסופרי ומשוררי ישראל.

במהלך הטקס ארנון פורת מנכ"ל אגודת הסופרים העברים השמיע את ברכת שר החינוך הרב שי פירוֹן, המשורר הרצל חקק יו"ר אגודת הסופרים ברך את הסופרים ובין הדברים שאמר: "המשיכו לכתוב, ובבוא היום נקבל אתכם לאגודה שלנו, אתם סופרי העתיד".

במסגרת טקס זה הוענק אות "קסת הזהב" של אגודת הסופרים לפרופ' מירי ברוך על עבודות המחקר שלה בתחום ספרות הילדים ולסופרת הילדים שלומית כהן אסיף על תרומתה לספרות הילדים.

את הנימוקים להענקת הפרס השמיעה הסופרת עופרה גלברט אבני, נציגת סומליו"ן, ארגון סופרי הילדים והנוער.
ספר היצירות של ילדי ישראל הוענק השנה לזוכי התחרות, מידיהם של יו"ר האגודה הרצל חקק, המפקחת על זכויות התלמיד במשרד החינוך הגב' טובה בן ארי, פרופסור מירי ברוך, הסופרת שלומית כהן אסיף והסופרת עופרה גלברט, מול קהל של מאות הורים, מורים, מנהלי בתי ספר יסודיים ואנשי ציבור.

בין הזוכים נמנו תלמידים מהערים אילת שבדרום ועד קרית שמונה ונהריה בצפון. בזה אחר זה עלו על במת הטקס תלמידים מסחנין, שפרעם, נצרת, ירושלים, אפרת, תקוע ועוד. החיזיון של תלמידים מכל הקשת היפה בארץ עומדים על במה אחת באחוות סופרים צעירים היה מרגש עד דמעות.  את הטקס הנחתה הסופרת נירה תובל - דוברת אגודת הסופרים העברים.

בחלק האומנותי: הוקרנו סרטוני הטלוויזיה

החינוכית בהם נראו כמה מזוכי תחרות הכתיבה בעבר משמיעים את יצירותיהם – אותם הציגה המפיקה לילך רחמני, וכן - מופע של המלחין ונגן הגיטרה  דידי שחר והזמרת ענבל סמדר שהציגו כמה משיריה של שלומית כהן אסיף.

ריקה ברקוביץ שהודתה בסיום הטקס ל"אגודת הסופרים" על התמיכה במיזם, למנחי סדנאות כתיבה בכל רחבי הארץ, לסופרים ולמוסדות
החינוך הרבים על שיתוף הפעולה המבורך, פנתה בבקשה לכלי התקשורת: לסייע להאיר בכל דרך אפשרית את העיסוק בכתיבה היצירתית, עיסוק המעשיר את יכולת הביטוי בכתב ובעל פה - השער להצלחה בכל תחום בו ילדינו יעסקו בעתיד.
לעיון ביצירות הזוכים אפשר באמצעות
הקישורית: rika.co.il/b2013.pdf
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת נירה תובל

.