אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ציוד לגני ילדים זה לא משחק ילדים


ציוד לגני ילדים זה לא משחק ילדים
ציוד לגני ילדים זה לא משחק ילדים. 123 rf stockphoto

פתיחה של גן חדש מלווה בהרבה התרגשות ושמחה. גם התקופה המקדימה מהנה כאשר יש צורך לרכוש ציוד לגני ילדים, לבחור משחקים וצעצועים ולהחליט כיצד ייראה הגן החדש והעיצוב שבו.

אילו פריטים חשוב שיהיו בגן חדש כבר מההתחלה?

ישנם פריטי ציוד לגני ילדים שחשוב שיהיו בגן מיד עם הפתיחה החגיגית והמרגשת שלו. כמו למשל שולחנות וכסאות, כאלה המותאמים לגובה הילדים, מיטות תינוק במידה ואמורים להיות בו פעוטות קטנים ותינוקות, ציוד לגני ילדים כמו מתקני חצר ומשחקי חוץ (מגלשות, נדנדות, בתי משחק, כדורים, חישוקים, בריכות מים, ומינים שונים של מכוניות, משאיות ועוד). כאשר מדובר בילדים בגילאים שאינם גמולים מחיתולים עדיין צריך שתהיה שידה או פינה שבה יהיה נוח לצוות הגן להחליף חיתול וכמובן ששם יונח כל הציוד הדרוש – חיתולים, משחה, מגבונים וברז מים במידת הצורך.

חנויות רבות של ציוד לגני ילדים מציעות כמויות סיטונאיות של ציוד במחירים אטרקטיביים, כמו למשל מזרונים עבור הילדים שישנים צהריים בגן, כלי אוכל – צלחות, קערות, כוסות וסכו"ם, וכל מיני חומרי יצירה – צבעים מסוגים שונים, טושים, עפרונות, מכחולים, דפים, מדבקות, חותמות וכל סוגי חומרי היצירה. בחנויות אלה, של ציוד לגני ילדים, ניתן גם לרכוש משחקים וצעצועים, פאזלים ובובות ובלבד שהגן יהיה מצויד ומאורגן כאשר יגיעו הילדים ביום הראשון והמרגש של שנת הלימודים.

ציוד לגני ילדים זה לא משחק ילדים!

העיסוק בציוד לגני ילדים אינו עניין של מה בכך. ישנם תקנים מחמירים העוסקים בציוד של ילדים קטנים – ריהוט, משחקים, בגדים ועוד, וחובה לוודא שציוד שנרכש עבור גן חדש עומד בתקנים אלה, שהרי מטרתם של התקנים היא הגנה על שלומם של הילדים ושמירה על ביטחונם ובטיחותם בעת שהם משחקים בגן. אף אחד הרי לא ירצה להסתכן ולרכוש ציוד לגני ילדים שאינו עומד בכל התקנים כחוק ועלול, ביום מן בימים לסכן את הילדים השוהים בגן. ישנם הורים רבים שבדיקת עמידה בתקנים של פריטי הציוד לגני ילדים הינה חובה עבורם והם יבצעו אותה בעת שיגיעו להתרשם מגן חדש.

בנוסף חשוב לזכור שציוד לגני ילדים דורש תחזוקה מתמדת עקב השימוש התכוף והיומיומי שמתבצע בו. הילדים הרי רצים, קופצים ומשתוללים וכל אלה תורמים לבלאי מהיר ומאסיבי של כל המשחקים, המתקנים והצעצועים בגן. חשוב מאד אחת לפרק זמן מסוים לבדוק שכל המשחקים והפריטים תקינים ושניתן להמשיך לשחק בהם בביטחון מלא.

 

המאמר באדיבות לכל זמן ועט ציוד לגני ילדים

מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת ליאור סרמלי

.