אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מדבקות קיר לעיצוב הבית


מדבקות קיר לעיצוב הבית
מדבקות קיר לעיצוב הבית. 123rf stock photos

אחד השינויים הגדולים ביותר אותם ניתן לבצע בעת עיצוב הבית, הוא קישוט הקיר. רוב האנשים מעצבים את הקירות באמצעות תליית ציורים או תמונות. אך עיצוב דרמטי יותר ניתן לבצע עם מדבקות נשלפות, המעוטרות בציורי קיר.

פופולאריות מדבקות הקיר התפתחה בחמש השנים האחרונות. יותר ויותר חברות מייצרות מדבקות איכותיות, תוך שימוש בעבודות לייזר מודפסות לאמנות קיר. חשוב לציין, כי רוב המדבקות מיוצרות בטכנולוגיה אשר נקראת 'קלף והדבק'. משמעות הדבר היא כי אין צורך יותר להשתמש בדבק טפטים המייצר בלגן. המדבקות מגיעות עם רפידות קלף קלות, ניתנות לקילוף בקלות, והחלקה ימינה על הקיר על פי מיקום בבחירה אישית. יתרה מכך, הן אף ניתנות לשינוי והחלפת מיקומים בכל עת.

קירות מעוטרים במדבקות קיר אטרקטיביות, משפרים את מראה החדרים הודות לייחודיות התמונות. ניתן לבחור עיצוב אישי למדבקות, ולהגדילן או להקטינן על פי בחירה. ניתן אף להרכיב את המדבקות מתמונות הילדים, רגעים מיוחדים או חיית המחמד האהובה. דרך נוספת היא להשתמש במדבקות כמתנה ייחודית ומקורית.

מדבקות קיר בעיצוב אישי

התאמת המדבקות על פי טעם ובחירה אישית היא דרך מרגשת לעצב את הבית. כל תמונה אהובה עשויה להפוך לאמנות קיר מדהימה, אשר מהווה רקע ייחודי ומרגש לחדר. ניתן להוסיף על התמונה פרטים נוספים שאולי לא היו בתמונה המקורית, כגון פרפרים, פרחים או רקע של בנייני עיר.

מדבקות קיר בהתאמה אישית הן פופולאריות והופכות את האווירה בבית לעליזה ומהנה יותר. הן מביאות תחושת רוגע ושמחה, ניתנות לעיצוב בגרסאות רבות ומגוונות ומייתרות את הצורך בהוצאה כספית הכרוכה בשכירת מעצב פנים.

בחדרי ילדים, ניתן להניח מדבקות קיר אשר משקפות את תמונת הספורטאי האהוב עליהם, תמונה ממשחק הספורט הראשון של הילד, או תמונה בה הוא משחק עם הצעצוע האהוב עליו. אפשרות נוספת היא שימוש בתוכנת הדמיה על מנת ליצור אפקט של הילד משייט בשמי הלילה בחללית. עיצוב מדבקות מסוג זה גורם לילדים ולהורים אושר עד אין קץ.

על מנת להפוך את מדבקות הקיר לייחודיות הרבה יותר, ניתן לבצע הדבק (קולאז') אשר מורכב מאוסף תמונות אהובות, ולהפוך אותן למדבקה אחת גדולה. יש לוודא כי התמונות ערוכות בתאורה טובה, ושהן נושאות רגעים, צבעים ורקעים מיוחדים, על מנת שהקיר לא ישעמם. ניתן אף לשנות את מראה המטבח, חדר השינה וחדר המגורים בעזרת המדבקות הנפלאות.

טיפול במדבקות והתקנתן

מדבקות קיר אינן מזיקות לקירות ואינן גורמות נזק לצבע או למשטח. בנוסף, הן ניתנות לקילוף בקלות, ולהתאמה מחדש על חלק אחר של הקיר. תכונת ההסרה הידידותית מאפשרת לשנות את מיקום המדבקות לעיתים קרובות. על מנת להציב מדבקה על הקיר, יש פשוט לקלף את נייר הגיבוי ולהצמיד את המדבקה לקיר במשך מספר שניות.

אם המדבקות מתלכלכות, ניתן לנקותן בקלות באמצעות מטלית לחה ולנגב את פני השטח. החברות אשר מייצרות את המדבקות, מרכיבות אותן מצבעים העשויים מחומרים שאינם נמסים או דוהים בעת מגע עם מים.

מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת לימור בורשטיין

.