אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ראיתם את הכלב שלי? / אפרת שטינלאוף - מחזה


ראיתם את הכלב שלי? / אפרת שטינלאוף - מחזה
ראיתם את הכלב שלי? / אפרת שטינלאוף - מחזה. צילום: מיכל ברגר-דנישבסקי. שולחת: מלי דור

"ראיתם את הכלב שלי?" Have you seen my dog?

מחזה מקורי מאת ובבימוי אפרת שטינלאוף, עוסק ב'איבוד' – מקום אליו מגיעים כל הדברים שהלכו לאיבוד

 

"ראיתם את הכלב שלי?", מחזה מקורי חדש, מאת ובבימוי אפרת שטינלאוף ("בתיאבון", "גפרית וצרי") עוסק ב-'איבוד' – פרידה ממישהו או משהו אליו נקשרנו, ומחדד את ערך היכולת להיפרד ולשמור איתנו את 'האובייקט', שממנו נפרדנו, בזיכרון ובדמיון.

ההצגה המיועדת לילדים מגיל 5 , תוצג בבכורה חגיגית ביום שבת התאריך: 15.6.13 (שעה: 11:30 ) במוזיאון תל אביב.

המחזה עוסק דרך סיפורו של בן והכלב שלו 'שלי', ב"איבוד" - בין אם זה חבר שנוסע או עובר למקום אחר, מסגרת שנפרדנו ממנה, כלב שהלך לאיבוד או כל דבר שהיה לנו ונפרדנו ממנו.

עלילת המחזה:  בן מקבל ליום הולדתו השישי כלבלב מתוק ושובב וקורא לו "שלי". במהלך השנה בן נקשר אל 'שלי' והם הופכים לחברים הכי טובים, עד שיום אחד, תוך כדי משחק בפארק 'שלי' הולך לאיבוד. בן מחפש את 'שלי' בכל מקום ובלילה בחלומו מגיע למקום מוזר ומיוחד שנקרא "איבוד" – מקום שאליו מגיעים כל הדברים שהלכו לאיבוד. האם יצליח בן להחזיר את 'שלי' מאיבוד? ואיפה זה בכלל 'איבוד'?

מסע החיפוש של בן אחרי ,'שלי' הוא מסע מרתק וסוחף של התמודדות וצמיחה, שבמהלכו פוגש בן את דמותו הדמיונית של 'שלי' המאפשר לו, בין השאר, דרך שיר למצוא את הדרך לשמוח על אף הכאב והגעגוע.

ההצגה בנויה כתיאטרון סיפור פיזי. פיתוח העלילה, המבנה והשפה התיאטרלית נעשה בשיתוף ארבעת השחקנים, בתהליך יצירה מרתק. על הבמה, הם מספרים ומחיים את הסיפור, תוך שהם מגלמים את הדמויות השונות ובוראים עולם עשיר ודמיוני ובו מקום אחר, מיוחד ומרתק שנקרא 'איבוד' .

השפה הבימתית מגרה את דמיונם של הילדים להתחבר למתרחש ומאפשרת להם ליצור יחד עם העלילה, מקומות מסוימים או דמיוניים כמו 'איבוד', הכפלה של דמויות, חילופי תפקידים וחשיפת מנגנון הסיפור - סיפור בתוך סיפור.

אפרת שטינלאוף, היוצרת והבמאית  " יצרתי את ההצגה ביחד עם קבוצת שחקנים ויוצרים מוכשרים, בתהליך מרתק ומלא התלהבות תוך ידיעה שאנחנו מחוייבים להעניק חוויה תיאטרלית איכותית ומשמעותית לילדים גם מבחינת התוכן וגם מבחינת הצורה. זו הצגה שנוגעת בקשיים, בעצב ובתחושות שכל ילד מתמודד איתן, ובצורה חוויתית, אמנותית ועם הרבה הומור ההצגה מאפשרת לילדים למצוא בעצמם את הכוחות שלהם. "

ומוסיפה " הכלב 'שלי' הדמיוני הוא דימוי לכוחות הפנימיים שקיימים בילדים. באמצעות 'שלי' הדמיוני, בן  מגלה בסופו של דבר את כוחותיו להתמודד עם קושי ועם כאב ודרך ההזדהות איתו גם הילדים שיצפו בהצגה יגלו זאת. היכולת לקבל נחמה ולהעזר ב"חבר דמיוני", בובה או חפץ היא יכולת קריטית להתפתחות המנטלית של הילד, ואנו מקווים שההצגה תתרום לחיבור הזה".

ההצגה נוצרה במסגרת אי"ב – איגוד יוצרים עצמאיים בתיאטרון, תועלה תחילה במוזיאון תל אביב, וכבר הוזמנו להציג במרכזי תרבות נוספים ברחבי הארץ.

 

 "ראיתם את הכלב שלי?"    /  Have you seen my dog?

יצירה ובימוי: אפרת שטינלאוף

שותפים ליצירה ושחקנים: ליאור ברגר, נירית רכבי, עומר יצחקי, עומר שמר

מוסיקה מקורית: אפי שושני  |  תפאורה ותלבושות: איילת יריב

צילום סטילס: מיכל ברגר-דנישבסקי

הפקה במסגרת אי"ב – איגוד יוצרים עצמאיים בתיאטרון

תאריך: יום שבת  ה- 15.6.13    שעה: 11:30

מקום: מוזיאון תל אביבלגילאי 5 ועד 105

טלפון לרכישת כרטיסים: 03-6077020

מחיר כרטיס: 70 ש"ח

קטע מתוך ראיתם את הכלב שלי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מלי דור

.