אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

סקסולוגיה: מדוע אנשים מתעניינים בה?


אביגיל אגלרוב's picture
סקסולוגיה: מדוע אנשים מתעניינים בה?

סקסולוגיה: מדוע אנשים מתעניינים בה?. 123rf stock photos

"סקס מתייחס לפנטזיה, חלומות, תת מודע ומשפחה. הוא רלוונטי לפוליטיקה, דת, פסיכולוגיה, רפואה, ספרות, אמנות, פילוסופיה, היסטוריה, אנתרופולוגיה וסוציולוגיה. סקס מהווה מרכיב חשוב בכל תקופה בחיי אדם, מינקות ועד זקנה" – רות וסטהיימר.

סקסולוגיה אינה עוסקת ב'אליס בארץ הפלאות', כושר גופני ומולטי אורגזמות בלבד, אלא מתייחסת לאנשים "אמיתיים" בעולם "אמיתי". אנשים עם תשוקה מינית אשר נהנים מחיי מין מאושרים. המחקר של סקסולוגיה עוסק, בין היתר, בנוף המיני של פתולוגיה, סוגים של "תפקוד מיני לקוי" ו"הפרעות" שונות, משבר זהות מיני חרדות ביצועים, דחייה מינית, בדידות, דיכאון וייאוש.

מחקרים מתארים הדחקה ודיכוי מיני אנושים בדרכים שונות. המוסר החברתי הכפול בעניין זה ידוע היטב, ונושא את דברו בשם הדת!

סקסולוגיה במיטבה, היא חגיגה של תוצאות מחקר רב תחומיים, אשר עוסקים באנדוקרינולוגיה והתמחויות אחרות במחקרים רפואיים לגבי מיניות אנושית. הם מדברים על הפסיכו דינאמיקה של פינות המודעות, התת מודע והמקומות האפלים של המוח האנושי.

מחקרים התנהגותיים על מיניות, שאלות קיומיות, פסיכולוגיה ופירוק הנרטיב החברתי, נוגעים בתחומים מגוונים דוגמת יחסים וטיפול משפחתי, חוויות רוחניות, היסטוריה, פילוסופיה, ספרות, חינוך, משפט ועוד. המחקרים חושפים את המחשבות והרעיונות של מנהיגים גדולים בהיסטוריה האינטלקטואלית של האנושות.

מדוע אנשים מתעניינים בסקסולוגיה?

אנשים נתקלים בשפע של האשמות דוגמת "אתה חולה מין".

הסברה הרווחת היא כי נושאי מין אינם צריכים להיות מוזכרים בספרות ובעולם התרבות. השקפה זו נלקחת מהמוסר הקונבנציונלי. מוסר אכזרי בדרך כלל עוסק בתגובה נגד רגשות ותשוקה, והאדם אשר נותן ביטוי לרגשותיו המיניים נתפס כמלא במחשבות מגונות, לא מעצם העובדה שהוא חושב על מין, אלא מעצם העובדה שהמוסר שלו נתפס לקוי, לא נקי ולא בריא.

תמיד יהיה מתח מיני דו קוטבי בין דעות, אמונות, רגשות וחוויות של מין מצד אחד, לבין המחקר המדעי והמקצועי של סקסולוגיה מהצד השני. סקסולוגיה היא מדע ואמנות אשר משקפת דרך חיים, ומהווה אף מדע אוטונומי אניברסלי נפרד, ולכן היא מכילה הרבה יותר מהאמונות או החוויות המיניות האישיות של בני אדם.

נושא חשוב אותו יש להבין הוא כי למרות שמיניות נראית אולי פשוטה ולא מסובכת לאנשים רבים, היא בהחלט אינה כזו. מיניות האדם מאוד מאוד מורכבת, ממש כמו הטבע האנושי עצמו. קיימים מספר קווי דמיון כלליים במיניות האדם, אך קיימות גם נטיות מיניות מגוונות וייחודיות.

סקסולוגיה היא הרבה יותר מאשר המחקר של איברי המין, החדירה והדרכים של קיום יחסי מין. היא עוסקת בתפקוד ביולוגי, פיסיולוגי ופסיכולוגי, קשורה לממדים סוציולוגיים, תרבותיים ורוחניים של מיניות. כל אדם הוא ייחודי, אפילו תאומים זהים. המיניות של כולם היא מקור אישי וייחודי הנקשר להתפתחות והגשמה עצמית ובמובנים רבים משתנה מאדם לאדם.

המחקר של סקסולוגיה מורכב משום שהמיניות והאנושות כרוכה בדיסציפלינות מסתעפות רבות. סקסולוגיה היא תחום צעיר יחסית וחלק משאלות הליבה שלה אינן פתורות. למרות שהמדענים מחזיקים בתיאוריה אפיסטמולוגית מוצקה, המושגים וההשערות הרבים כפופים לשינוי ועדכון תמידיים. סוד המחקר המוצלח של סקסולוגיה טמון בגישה אשר מבקשת מחויבות לאמת. העולמות הפנימיים והחיצוניים צריכים לפעול ולהתנהל באופן מאוזן והרמוני.

למרות שמיניות היא תופעה מורכבת, מגוונת ולעתים מקוטעת בקרב בני אדם, המטרה היא להפוך את הסקסולוגיה לברורה ומובנת ככל הניתן. המחקר של סקסולוגיה עלול להיות מורכב, אך יש לעודד אנשים להמשיך לעסוק בשאלות קשות וסוגיות מורכבות מתוך מחויבות והתלהבות.

פרופסור לגניקולוגיה בארה"ב כתב פעם כי יש צורך בידע הזה, היות וקיים יותר מידי סבל אשר ניתן להימנע, ויותר מידי שמחה אשר עשויה לשפר את החיים.  

הצורך במחקרים על סקסולוגיה

המאה העשרים ואחת דורשת בדחיפות את הקמת הסקסולוגיה כדיסציפלינה מדעית עצמאית ובלתי תלויה. העידן של דיכוי בסגנון ויקטוריאני ושליטה פטריארכאלית עשו א שלהם. הומוסקסואליות גברית ונשית יוצאים מהארון.

המוסר הכפול והבלבול הפנימי והחיצוני של מנהיגים דתיים זקוקים להארה מדעית. הורים ומחנכים אשר פוחדים ומודאגים לגבי "המגמות המודרניות של בני נוער ומיניות" משמעותיים היום יותר מבעבר.

איידס הוא מציאות מדאיגה. אנשים רבים מנסים לסייע ולפתור את "הבעיה המינית", ולרובם יש כוונות טובות, אך הם חסרים את ההכשרה המתאימה. אנשי המקצוע מתייחסים למיניות מתוך נקודת מבט של רפואה, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, דת ועוד.

על מנת לפתור חלק מסוים של בעיות דוגמת איידס, פדופיליה, אונס, הריונות שאינם רצויים או אפילו התבגרות מינית ובעיות זקפה, חרדת ביצוע, חוסר עוררות או חוסר עניין במין, שפיכה מוקדמת, העדר אורגזמה ועוד, יש להבין את הסקסולוגיה בכללותה.

הדרך הטובה ביותר לקיום קהילה מינית בריאה ומאושרת היא באמצעות ידע עולמי, אמין, מדעי ומחקרים של סקסולוגיה כמדע אוטונומי.

כמעט כל אדם בעמדת סמכות מתעמת לעיתים קרובות עם החלטות והזדמנויות להביע דעות ציבוריות בנושאים של מיניות. אנשים אלו זקוקים לידע נכון והבנה של מכלול ההיבטים של סקסולוגיה על מנת למנוע פגיעה ונזק בפסקי הדין שלהם.

רוב הזמן, החיים האישיים שלהם, בשילוב עם תפיסת דעת הקהל, הם המסגרת היחידה המנחה אותם לשם מדידה ושפיטה. מתוך הכרה בחשיבות עבודת אנשים אלו, יש לעודד ולסייע למידת סקסולוגיה, להרחיב את החזון ושיקול הדעת בעזרת ידע מדעי אמיתי ומומחיות. אדם אשר מבקש לשרת א הציבור, אינו יכול להרשות לעצמו להתעלם מהזדמנות להיות מצויד בידע המתאים.

סקס. מילה טעונה בעלת משמעויות שונות

בסקסולוגיה, למילה 'סקס' קיימות משמעויות גלובליות כוללת. סקסולוגים מבינים מיניות במונח של 'מין' ומיניות אנושית במיוחד. חלק מהבנת המיניות היא לדעת את הגוף וכיצד הוא מגיב מבחינה מינית. כאשר רוב האנשים חושבים על סקס, הם חושבים על קיום יחסי מין, אשר עשויים להיות חוויה נפלאה ומדהימה מצד אחד. מצד שני, קיום יחסי מין עלול להיות חוויה קשה, כאשר מדובר באונס.

חדירה וגינאלית, אוראלית או אנאלית היא רק היבט אחד של המיניות. סקס עוסק גם באהבה, רגש, נשיקות, אוננות או שפשוף איברי המין לשם הנאה. זהו סיפור על תחשה סקסית פנימית והנאה ממשיכה אישית.

במאה השנים האחרונות הושם דגש רב על ה"חריג" והפרעות מיניות. במדעי הרפואה, פסיכולוגיה סוציולוגיה ומשפט עדיין עוסקים בשליטה על חוסר תפקוד, הפרעות, פתולוגיה, "חריגות" ושינוי התפיסה לראייה מאוזנת יותר של מיניות, כעניין של חיים. הצד האפל של המיניות הוא מציאות מחרידה אשר יש לטפל בה, אך בדרך הנכונה, על ידי ריפוי ושיפור המין, האושר, הבריאות והרווחה. המיניות היא מתנה נפלאה. היא קשורה לאהבה, הנאה, כיף, התרגשות, בריאות, אושר וחיים.

 

הרצאה - מבוא לסקסלוגיה

Comments

דה !!??

לא ברור ?

לבריאות,הנאה,פינוקים וחיים יותר טובים-במרכז מסגיסט בכיר משנת1996

0522958156 ‬‬www.vipmassage.co.il משנת 1996
כל יום יכול להיות חגיגה מסאזים אישיים וזוגיים מצוין כמתנה.
לפתוח את הלב להתאחד עם המגע.לאנשים שאוהבים מסאזים ארוכים.
תשומת לב יחס אישי ואוזן קשבת.
*פינוקים וחויה בסדנאות מסאז זוגי-לפנק ולהתפנק לתת ולקבל להרגיש ולהתרגש
כמתנה,יום נישואים,יום הולדת ולחיזוק ושידוג הקשר הזוגי-לתקשר דרך הידיים ומגע מתוך מודעות,נתינה ואהבה.הסדנאות מפגש חד פעמי של כ 3.5-4 שעות.
מסאזים
*לארועים ומסיבות.
*בטבע.
*אישיים.
*זוגיים.
*חוייתיים.
*בשיתוף בן הזוג.
*לפתיחות גוף נפש.
מטפל ואומן במסאז(s.m) ב- 8 טכניקות רפואיות וכלליות(צרפתי,שוודי,תאילנדי,סיני,הוואי,משולב,טנטרי,אבנים חמות,מוקסות סיניות,כוסות רוח,רייקי).לאיזון ושחרור הגוף,לרענון,כיף,הנאה ופינוק.
בוגר:מדיסין,מאסטר ושלוס.
תלמיד-זן,בודהיזם וטנטרה.
*מיקום בראשון לציון במרכז עם פרטיות מלאה ובאוירה רומנטית.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אביגיל אגלרוב

.