אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

שומרים על קעקועים בקיץ


שומרים על קעקועים בקיץ
שומרים על קעקועים בקיץ. rf stock photos

השמש מעניקה קרינת UV כבויה (אולטרה סגול), אשר גורמת לשיזוף בחודשי הקיץ. אנשים בכל רחבי העולם נוהרים אל השטחים הפתוחים בתקופות החמות על מנת ליהנות ממזג האוויר. אך עבור קעקועים, קרינת השמש היא אחת הבעיות הגדולות ביותר.

כל דבר אשר חשוף לשמש במשך זמן ממושך, מתחיל לדעוך. במיוחד נכון הדבר לגבי קעקועי גוף , אשר עליהם מהווה השמש השפעה משמעותית. זה אולי נשמע מעט קיצוני, אך השמש באמת יכולה לגרום לקעקוע לדעוך. אין צורך לחיות בפחד מהשמש, אך טיפול ונקיטת אמצעי זהירות נכונים הם הדרך הטובה ביותר להגן על הקעקוע.

בתקופת הקיץ, חיוני במיוחד לשמור על ניקיון הקעקוע ולהקפיד על הרחקת זיעה מהאזור. מומלץ להשתמש בתכשירי לחות טובים, משחות על בסיס שמן בשכבות דקות מאוד מומלצות בשל חוסר יכולתן להתאדות. למרות שקיימים חילוקי דעות בנוגע למוצרים אלו, קיימת הסכמה מוחלטת כי שימוש קבוע בסבון עדין ומים חמים שומרים את הקעקוע נקי מזיהומים.

טיפול בקעקועים בתקופת הקיץ הוא חיוני על מנת להאריך את היופי וחיוניות הקעקוע. גם אם הוא ממוקם במקום דיסקרטי אשר השמש אינה מגיעה אליו, יש להגן על הדיו ולשמור אותו "חי" במהלך הקיץ בעזרת הצעדים הבאים:

שימוש בקרם הגנה

קרם הגנה הוא הדרך הטובה ביותר להגן מפני סרטן העור ותופעות שמש מזיקות אחרות דוגמת קמטים או כתמים על עור הפנים. במיוחד נכון הדבר לגבי אדם הנושא קעקוע על גופו, אשר חייב לשמור עליו מפני השמש באמצעות שימוש בכמות נדיבה של קרם הגנה, על מנת שלא ייעלם במהירות ויאבד את חיוניותו. יש להשתמש במסנן קרינה בעל מקדם הגנה 30 לפחות על הקעקוע עצמו, על מנת לשמור את הציור חי וטרי.

כוויות שמש על הקעקוע יגרמו לו לדהות ויעניקו לו מראה חסר אחידות במקומות מסוימים. לכן, יש להשתמש בקרם הגנה גם בקיץ וגם בחורף על מנת לשמור על רעננותו.

ביגוד המכסה את הקעקוע

שכבת בגדים דקה בעת שהות בשמש ישירה, מונעת חשיפה ארוכת טווח לקעקוע. בדים קלים דוגמת כותנה יאפשרו לעור לנשום ויוסיפו שכבה נוספת של הגנה. אם אין אפשרות להישאר בצל, מחסום הביגוד יסייע לשמירת הצבע.

במיוחד יש להקפיד על הגנה בעת שהות בחוף הים. למרות הפיתוי להראות את הקעקוע, רצוי למצוא דרך לכסות אותו באמצעות בגד ים שלם, מגבת או שמשיה. אין דבר גרוע יותר מאשר חשיפה לשמש החזקה על שפת הים. לכן השימוש בקרם הגנה מאסיבי הוא קריטי במיוחד על שפת הים. ללא קשר לגיל, גזע והיסטוריה משפחתית של סרטן עור, אדם תמיד נמצא בסיכון בעת שהות מתחת לשמש יוקדת.

הימנעות מאימונים בחוץ

אנשים שאוהבים להתאמן בחוץ באופן קבוע, צריכים להקפיד על הרחקת הזיעה מהקעקוע, על מנת לשמור עליו מפני דהייה מהירה. יש להחליף בגדים מיד לאר האימון ולהקפיד על ניגוב הזיעה מהקעקוע תוך כדי האימון.

שם מחבר: 
שולח: סיגלי ביטון
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת לימור בורשטיין

.