אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

שבועות - חג של התחלות חדשות


נאוה עינבר's picture
שבועות - חג של התחלות חדשות
שבועות - חג של התחלות חדשות. 123rf stock photos

חג השבועות שיצוין בקרוב מביא עימו ריח של התחלות חדשות. הוא מגיע אחרי תהליך ארוך של ספירת העומר ולוקח אותנו היישר מיציאת מצרים אל המעמד המרגש של מתן תורה בהר סיני. אמנם שבועות הוא החג האחרון בלוח השנה העברי ומסיים את ספירת העומר, אך הוא גם מסמל התחלות חדשות, שכן שמו הנוסף הוא "חג הביכורים" הקשור בהבאת הפירות הראשונים של השנה. ד"ר סוזי קגן, יועצת פסיכולוגית בכירה, בעלת קליניקה לטיפול משפחתי ומרצה באוניברסיטת בר- אילן, מעניקה מספר טיפים להתחלות חדשות בחג השבועות:

• אם תכננתם להתחיל דיאטה, שבועות זהו זמן מצוין לעשות זאת. אחרי שפע של חגים עתירי שומן וארוכים במיוחד, חג השבועות הוא אתנחתא נהדרת. ארוחת החג יכולה לכלול מגוון של מוצרי חלב דיאטטיים, הרבה ירקות ולקינוח פירות. במקביל לצד הארוחה אפשר להתנחם ולהירגע בידיעה שזהו החג האחרון השנה.
• הקיץ החל לתת את אותותיו כבר בימים האחרונים אבל מיד אחרי חג השבועות עונת הקיץ מתחילה באמת. זוהי הזדמנות נפלאה עבור הרווקים והרווקות שבינינו לצאת ולהתחיל במערכת יחסים חדשה. כידוע, הקיץ מציע מגוון של בילויים, חופשות, ים, שמש והרפתקאות חדשות. זה הזמן לצאת, לראות להראות, ללבוש בגד חדש, לאמץ תסרוקת חדשה ולנסות משהו שעדיין לא עשיתם.
• כולנו מכירים את המנהג ללבישת לבן בערב החג אבל לא באמת התעמקנו בשאלה מדוע ? הצבע הלבן מסמל שלמות, ניקיון וטוהר. כמו שהכלה לובשת לבן ביום חתונתה כסימן להתחלה חדשה, כמו צבע הנייר בביטוי "לפתוח דף חדש" כך גם המנהג ללבישת לבן בחג השבועות מסמל את שלב ההתחלות החדשות. אני ממליצה להתלבש בצבע הלבן המעניק תחושת רוגע ושלווה, לא רק בערב החג אלא גם בכל משך הקיץ.
• באשר להוצאות הכספיות שבוודאי רוקנו את כיסכם בתקופת חג הפסח והחגים שאחריו, חג השבועות הוא חג קצר שלא מצריך הוצאות מיותרות. נצלו את הרגיעה לאיפוס ההוצאות הכלכליות ותכננו מחדש את ההוצאות לחופש הגדול המתקרב.
• זה הזמן להפסיק לשמור טינה. אם רבתם עם חברה או בן משפחה במהלך השנה, אל תחכו ליום כיפור או לשנה הבאה. עשו אתם את הצעד הראשון, הרימו טלפון, תגידו חג שבועות שמח בוא נשאיר את הכל מאחור כי אחרי הכל אנחנו בני משפחה.
• זכרו שגם בחג השבועות מתכנסת המשפחה לארוחת חג. היו סבלנים האחד לשני ופרגנו למארחים. הרי עד ראש השנה יש פסק זמן ארוך וחשוב, כך שעוד מאמץ קטן של נחמדות וסובלנות רק יועילו.
• חג שמח.

קוראים המעוניינים להתעדכן בטיפים והמלצות בתחום המשפחתי והזוגי מוזמנים להצטרף לעמוד הפייסבוק של ד"ר סוזי קגן הנמצא בלינק הבא:

 

שם מחבר: 
סוזי קגן
משרד יחסי ציבור שולח: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת נאוה עינבר

.