אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

יפי הטבע כמכלול / במצלמה ובמכחול - תערוכה


סדן הפקת אמנות's picture
אוצר התערוכה: 
רחל זיו

יפי הטבע כמכלול / במצלמה ובמכחול.
יפי הטבע כמכלול / במצלמה ובמכחול. שולח תמונה: מיכל סדן

יפי הטבע כמכלול / במצלמה ובמכחול.  דיאלוג מרגש בין האמנים :אמירה ברזילי וחאתם אבו חלף

אוצרת התערוכה : רחל זיו

התערוכה מתקיימת במועדון האוניברסיטה גלריית "הבית הירוק" באוניברסיטת ת"א

רח' ג'ורג' וייז 24, רמת אביב

1.6.2013.-1.5.2013

 

אמירה ברזילי -  ציירת

נולדה במגדל שעל שפת הכנרת, את שנות לימודיה ביסודי ובתיכון עברה בקריות, ואת שירותה הצבאי בחיל האוויר. חיה בירושלים.

"מאז שאני זוכרת את עצמי אני מציירת. את הציורים הראשונים ציירתי עוד בבית הוריי במגדל, את נופי הכנרת ואת חומת הבזלת השחורה. באוזניי מהדהדות מילות השבחים לציוריי של המורה לציור אדון סופר כשהייתי בכיתה ג'. הורי שראו את אהבתי לציור שלחו אותי בכתה ה' ללמוד אצל הצייר אברשה נסטי. אצלו למדתי עד סוף התיכון, הוא העניק לי את היסודות הראשונים ברישום בעיפרון ובפחם. הוא לימד אותי את שמות הצבעים. הוא דרש ממני לסדר את הצבעים על הפלטה מן הבהיר לכהה, לערבב אותם כדי ליצור צל ואור בציור, להביע מרחק, וליצור פרספקטיבה, בעיקר בצבעי אקוורל ובצבעי פאסטל. מעל לכול למדתי להתבונן היטב במוצג שאני מציירת, התבוננות נכונה היא המפתח לציור טוב. יסודות אלה חקוקים בי היטב. 

כשעקרתי לירושלים המשכתי ללמוד בחוגי ציור אצל מורים מבצלאל: אצל בני עדן למדתי רישום, צבע למדתי אצל גראו ואצל יוסף הירש  רישום וצבע. לאחר מכן ציירתי עשר שנים בסטודיו של יוליה לגוסקר למדתי להשתמש בצבעי שמן. הושפעתי ממנה רבות. ובמשך שנתיים נוספות אצל הציירת ימימה ארגז במתנ"ס בית הכרם. כשלמדתי אצל יוליה היא אמרה לי: "את כבר יכולה לעשות תערוכה" וימימה אמרה לי : "את ממש ציירת", דברים אלה העניקו לי את הביטחון להציג  את ציוריי. הצגתי בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות".

חאתם אבו חלף  -  צלם

"נולדתי במזרח ירושלים. שם למדתי ביסודי ובתיכון, ועדיין מתגורר שם. נשוי ואב לבת. הצילום משך את לבי עוד בהיותי ילד. לימים ראיתי מצלמה אצל קרוב משפחתי, שנהג לצלם. המצלמה נראתה לי אז כמכשיר מופלא וחלמתי כי יבוא יום ותהיה גם לי מצלמה, הצילומים בחוברות "נאשיונל ג'יאוגרפיק" שבו את לבי, והתבוננתי בהן שוב ושוב,  כשנזדמנה לידי מצלמה ניסיתי לחקות את הצילומים שבעיתון. פעמיים שלחתי את צילומיי לתחרויות צילומים שערך העיתון "נאשיונל ג'יאוגרפיק" באבו דאבי לחובבים. 

אני עובד כבר שתים עשרה שנה במחלקה הסיעודית במערב ירושלים. שם הכרתי  את אמירה ברזילי כשטיפלתי בבעלה החולה. במקום עבודתי נודעה אהבתי הגדולה לצילום והפכתי עם הזמן לצלם הטקסים והאירועים של המקום. הטבע הוא נושא המרתק אותי מאוד, ואני מצלם נופים, עצים ופרחים. שמחתי כשהצלחתי לצלם דבורה שבאה למצוץ צוף מפרח, או חרק אחר. תוך כדי התבוננות בטבע ובנוף גיליתי איך מראות הנוף לובשים ופושטים צורה בכל שעה משעות היום.

כשאמירה גילתה שאני חובב צילום, היא ביקשה ממני לצלם עבורה צילומי טבע, כדי שהיא תוכל לצייר על פי צילומיי. אך טבעי היה שלתערוכת הציורים שלה  אצטרף עם עבודותיי".

 

גלריה / מוזיאון: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת סדן הפקת אמנות

.