אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

קיט Kit - תערוכת קבוצתית


סדן הפקת אמנות's picture
אוצר התערוכה: 
אלה כהן ונסובר

קיט Kit - תערוכת  קבוצתית
קיט Kit - תערוכת קבוצתית שולחת תמונה- מיכל סדן

קיט Kit                                                   
צילום פירוק והרכבה

פתיחה חגיגית : 25.4.2013 בשעה : 20:00
גלריית "הקוביה", רח' יהושע ייבין 13 עמק המצלבה ירושלים  

אוצרת : אלה כהן ונסובר

שלוש הצלמות והאמן המשתתפים בתערוכה, עוסקים בהפשטה דרך צילום או דרך מחשבה צילומית כל אחד/ת בדרכו/ה. בהפשטה אינני מתכוונת למונח השגור בשפת האמנות אלא למחשבה נוספת על צילום. למשל: פירוק הצילום והמשגת מנגנון הצילום.
ג'ני רפלסון משתמשת במה שהמדיום מאפשר היום מבחינה טכנית ותרבותית. מצלמה של טלפון, פילטרים, לומו. קיימת לגיטימיות היום להציג כל צילום, השימוש בפוטושופ, במצלמת טלפון או בדימוי מגורען לחלוטין מחוסר אור הוא לגיטימי ויותר מכך, הוא חלק משפה צילומית ואישית. הפילטרים או הצילום ללא אור, מחזירים את נראות הצילום למקום הרבה פחות משוכלל כביכול.
שמוליק טוויג בודק את המכאניקה שמאפשרת את היווצרות הדימוי, הוא מפרק את הצילום לגורמיו הפיזיים וממציא טכניקות שבודקות את גבולות המדיום ומערבות אותו במדיומים אחרים.
נגה גרינברג משתמשת ברגש ככלי, כמו שצייר משתמש בצבע מסוים. יש לה יכולת לייצר פריימים שנוגעים במקום ראשוני מאוד אצל הצופה, האינטואיציה שלה מדוייקת.
רעות שאשא בודקת בצילומיה את מנגנון ייצור הרגש אצל הצופה בצורה יותר שכלתנית. היא עושה זאת בין היתר ע''י פירוק גיאומטרי של האובייקטים המצולמים, ובכך מוסיפה נדבך ויזואלי קר (למשל של צורה וצבע) למשמעותם התרבותית. אפשר כמעט להתמכר לדימויים שלה .
משותף לכולם הוא הפירוק הוויזואלי והוצאת הצילום ממקומו התיאורי, ארבעתם בוחנים את חווית הצילום. אצל כולם יש כמעט סתמיות ולכל אחד/ת דרך להימנע ממנה.
ג'ני מצרפת סיפור, נגה יופי מסמא, שמוליק חכמה ורעות גילוי.

נעילת התערוכה : 20.6.2013
קיט Kit, הקוביה גלריה לאמנות עכשווית יהושע ייבין 13 עמק המצלבה  א'-ה',  09:00-18:00
   

גלריה / מוזיאון: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת סדן הפקת אמנות

.