אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

בית אבות או דיור מוגן לחברי "צוות"


דוד דנחי's picture

תוחלת החיים ואיכות החיים הביאו בעשור האחרון לתפנית חשובה ולמודעות רבה לאיכות חיים, לשימור הבריאות ולמניעת מחלות, מגמה זו נמשכת היום גם בכל הקשור לכניסה לבית אבות ולפיתוח תכניות לדיור איכותי המותאם לאוכלוסיית "הגיל השלישי" מעת הפרישה לגמלאות ועד לשיבה טובה.

ארגון "צוות" חרט על דגלו את רווחתם ובריאותם של החברים והחברות וכבר לפני שנים בחן את צורכי החברים בתחום ה"דיור המוגן", ואף רכש מספר גדול של יחידות ל"דיור מוגן" ברשת "משען", יחידות אלה משרתות את חברינו בהצלחה רבה וגורמות סיפוק רב למתגוררים בהם.

הוועדה לפרוייקטים, בנייה ו"דיור מוגן" מטעם הנהלת "צוות" פועלת במספר מישורים בנושא ה"דיור המוגן": - איוש יחידות דיור ברשת "משען" שהן בבעלות "צוות". התקשרות עם משקיעים ויזמים פוטנציאליים להקמת כפר גמלאים אשר יתנו תנאים מועדפים לחברי "צוות".

בחינת הצעות אטרקטיביות ברשתות ל"דיור מוגן" בפריסה ארצית על מנת לאפשר לחברינו לחבור את מקום מגוריהם ותנאי חייהם.

הוועדה, בשיתוך עם הנהלת "צוות" והנהלת רשת "משען" מקיימת קשרי עבודה הדוקים ומנהלת דיונים שמטרתם לענות לצורכי החברים ולטעמם ולאפשר לחברי "צוות" המעוניינים בכך לקבל יחידות משודרגות בנות חדר, שני חדרים ויותר, ובנוסף לשפר ולשדרג את היחידות הקיימות של "צוות" הנמצאות בבעלותנו ב"משען" חולון, "משען" נאות אפקה ו"משען" באר שבע.

כיום חבר "צוות" המעוניין לעבור לדיור מוגן או לבית אבות, יכול ליהנות מהטבות בעת ההתקשרות, בשדרוג הדירה שבבעלות "צוות" לדירה איכותית וגדולה יותר.

ועדת "דיור מוגן" בוחנת שיתוף פעולה בפרויקטים חדשים הנמצאים בתהליכי בניה ברשת "משען" וברשתות אחרות כגון: כפר גמלאים, מבנה מגורים תומך, מגורים במחלקות סיעודיות בבתי אבות שונים וכדומה.

המגמה ליצור התקשרויות שיאפשרו לחברינו המעוניינים לעבור למסגרות לאוכלוסייה המבוגרת, ליהנות מתנאים מועדפים בעת ההתקשרות ובעלויות השוטפות, זאת מתוך הנחה וראיה לטווח ארוך, שבקרב חברינו חתך אוכלוסייה, שבהחלט יכול להתאים עצמו למעבר למסגרת מגורים לאוכלוסייה, מבוגרת, עצמאית ובעלת יכולת כלכלית. מסגרות אשר תיתנה מענה לפלח האוכלוסייה המבוגרת.

תהליך קבלת ההחלטות של כל אחד מאתנו צריך לקחת בחשבון החלטה לעזוב את הבית ולעבור למקום מגורים חדש בו ניתן להמשיך לנהל חיים פרטיים ולקבל את כל הנדרש.

אנו צריכים לקחת בחשבון החלטה בשלב מוקדם יותר של החיים, כאשר יש לנו עדיין אפשרות להחליט ולהשפיע על איכות חיינו ולא בשלב שבו הילדים אמורים לקבל החלטות במקומנו, על מנת שנוכל ליהנות מאיכות חיים גבוהה והזדקנות בקהילה בשיבה טובה.

מרכזי מגורים ל"דיור מוגן", מאפשרים למתבגרים (זוגות ובודדים) המשך ניהול חיים פרטיים ועצמאיים בדירה נוחה ומרווחת, במסגרת תומכת ומוגנת הנותנת לדייריה איכות חיים מלאי עניין, פעילות בשעות הפנאי, תרבות, בריאות ושירותים מגוונים ומענה בעתות מצוקה (כשיש צורך בעזרה או בטיפול אישי או סיעודי), הכל תחת קורת גג אחת. אורח החיים ב"דיור המוגן" מאפשר לדיירים לקבוע בעצמם את התנהלות חייהם ופותח בפניהם הזדמנויות חדשות של הכרויות עם חברים, לימודים, פעילות התנדבותית ועוד הרבה תחומי התעניינות. בד בבד עם הפעילות ההדוקה שיש ל"צוות" עם רשת "משען", חברי הוועדה בוחנים מספר חלופות לייזום פרויקטים בתחום ה"דיור המוגן". הוועדה בחנה מספר רב של חלופות שהוצגו בפניה.

בפרויקטים שחלקם במיזמים בנויים, וחלקם בהליכי בניה, ו/או בשלבים שונים של שינוי יעוד של מבנה מגורים ברמת השרון, לדיור מוגן, כפר גמלאים ודיור מוגן בשורש ליד ירושלים.

חברים השוקלים לעבור למסגרות "דיור מוגן" של רשת "משען" יכולים לקבל מענה ועזרה רבה מ"צוות".

יחידות "צוות" נמצאות, במסגרות ה"דיור המוגן" של רשת "משען": ב"משען" חולון- דירות סטודיו, דירות שני חדרים ואופציה לדירות מפוארות. ב"משען" נאות אפקה- בית חדיש ומפואר ובו דירות ברמה גבוהה. מ"משען" באר שבע- דירות ברמה גבוהה. ניתנת אפשרות להמרת הדירות בחולון, בב"ש ובאפקה, בכל אחת ממסגרות הדיור המוגן של רשת "משען" ברחבי הארץ.

הרשת מעניקה לדייריה את כל הנדרש לקיום חיים מלאים ועשירים הן בתוכן והן בשירותים כגון: בטחון פיזי 24 שעות ביממה, שרותי בריאות, מוקד מצוקה וכדומה. גינה מטופחת, בית כנסת, ספירה, מסעדה וקפטריה ועוד. פעילויות חברתיות, תרבותיות, מגוון פעילויות ספורט וכדומה. כלכלה חלקית או מלאה, שרותי ניקיון, כביסה, אחזקה וכדומה. מסלולי תשלום מיוחדים לברי "צוות".

הוועדה ל"דיור מוגן" באמצעות מזכירות "צוות" תשמח למסור לחברים פרטים נוספים, דרכי התקשרות ומימון ותלווה אתכם בהתלבטויות ובתהליך ההתקשרות והמעבר לדיור המוגן או לבית אבות מתאים.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.