אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

חנויות פרחים ושווקי פרחים בעולם


חנויות פרחים ושווקי פרחים בעולם
חנויות פרחים ושווקי פרחים בעולם. צילום 123rf stock photo

פרחים – מדברים בשפה שכולנו יכולים להבין. פרחים מדברים לכולנו, ולכן אין פלא, שבכל מקום בעולם, הם מקבלים מקום של כבוד. בישראל, אנו נחשפים לפרחים בעיקר בחנויות ובמשתלות בעוד שברחבי העולם מקיימים שווקים וירידים שכולם בסימן הפרחים.

כך, שוק הפרחים בהונג קונג הוא לא פחות מג'ונגל של פריחה אקזוטית וניחוחות שאתה פשוט רוצה לטבוע בהם. למעלה ממאה חנויות ומוכרים מציעים פריחות המבשרות טובות וצמחים ועציצים ביתיים שנועדו להביא מזל. הציבור הרחב נהנה מזה לאורך השנה כולה. מה שכן, לקראת חג השנה האזרחית בסין, הדברים מתחילים להתחמם ומשפחות שלמות עולות לרגל לשוק הפרחים על מנת לברור ולבחור בקפידה את הפרחים והעלים הירוקים שיביאו עם בוא השנה החדשה בשורות טובות ומזל.

אם נקפוץ לרגע ליבשת אירופה, נגלה ששוק הפרחים באמסטרדם הוא שוק הפרחים הצף היחיד בעולם. ממוקם בתעל סינגל שבין הרחובות קונינגספלין ומונטפליין. הוא גם אחד מהמקומות היפים לעין והנעימים לאף באמסטרדם בכל עונות השנה. הפרחים ניצבים בולטים מתוך בתי הסירות וניתן למצוא ביניהם סוגים שונים של צבענים, נרקיסים וזנים רבים אחרים של פרחים. בדצמבר, ברוח חג המולד, ניתן לרכוש שם גם עצי אשוח.

ואם נשוב למזרח הרחוק, אנו חייבים לציין את שוק הפרחים של בנגקוק. בשלוש מילים נתמצת את החוויה בו: מרתק, צבעוני ושובה לב. הוא נמצא בסמיכות לצ'יינה טאון והוא אחד משווקי הפרחים הגדולים בעיר. לפה מתנקזת כל עבודת המכר והמסחר בתחום הפרחים מרחבי המדינה ותמיד מדובר בסחורה טרייה. סחלבים, חרציות, ורדים וסמפוניה שלמה של ניחוחות ממתינה לכם שם.

ובמעבר לארץ הקנגורו והקואלות – אוסטרליה – וליתר דיוק, סידני. המדובר בשוק פרחים שהמחזור השנתי שלו עומד על 150 מיליון דולרים. כל הסוחרים בו חייבים להיות מגדלי פרחים. חלק מהפרחים מיובאים וכולם טריים. המחירים באופן יחסי נמוכים. השוק פתוח לציבור הרחב, אך הוא בעיקרו, במה לסחר סיטוני של פרחים, עציצים ואביזרים משלימים.

נקנח בשוק הפרחים ברחוב קולומביה בלונדון: אחת לשבוע, מידי יום ראשון, הרחוב לובש פנים אחרות. מתמלא בדוכנים ורוכלים, המציגים את מרכולתם ומתלוות לזה הקריאות המוכרות לנו מהשווקים הרגילים, בהם המוכרים משדלים את הקהל לגשת דווקא אל הדוכן שלהם ולקנות מהם את הסחורה הטובה ביותר, במחיר האטרקטיבי ביותר. וכך, בין קריאה לקריאה, אתם יכולים ליהנות ממראה אינסופי של זרים, עציצים ופרחים. עוד ברחוב חנויות אחרות של ממש, לעתים גם נגנים וביחד – התוצאה היא חגיגה לעיניים ולאוזניים.

בארץ, מידי פעם מפציע לו שוק פרחים במרכז קניות כזה או אחר, או יריד פרחים חד פעמי בסמיכות לחג האביב בד"כ. אין לנו אלא לקוות שכן יירבו! שווקים וירידים כאמור.

המאמר נכתב והוגש על ידי צוות חנות פרחים באילת.

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מישל רוזנברג

.