אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

תערוכה בתאטרון גבעתיים - רגע אחרי הגשם


סדן הפקת אמנות's picture
אוצר התערוכה: 
איילת אמוראי-בירן

תערוכה בתאטרון גבעתיים - רגע אחרי הגשם
תערוכה בתאטרון גבעתיים - רגע אחרי הגשם שולחת תמונה - מיכל סדן

אוצרת: איילת אמוראי-בירן

שישה אמנים מציגים את עבודותיהם בנושא אביב ופריחה בהשראתם של האמנית האמריקאית הידועה ג'ורג'יה אוקיף, צילומי הפרחים של האמן היפני נוביושי אראקי, קלף הקיסרית בטארוט וסמלי האביב בשירה ובספרות.

הציירת מרים ברסון והצלם מתי קרפ מציגים עבודות המתארות את פנים הפרח בתקריב מוגדל. יצירותיהם, המתכתבות ישירות עם אוקיף ואראקי, הן בעלות אסוציאציה ארוטית, מבטאות פיוטיות ורכות, צבעוניות עזה, חיות ויופי העבודות כמו מזמינות את הצופה להיכנס לתוכן. האובייקט – הפרח מנותק מכל מה שסובב אותו ונראה כציור מופשט. הקווים אסתטיים וברורים, חדים ונקיים, חשופים וישירים ועם זאת התחושה היא שהיצירה נושאת בתוכה סוד, זמניות ועל זמניות.

עוזי ז"ק ורחל לביא מתארים מרבדי פרחים במרכז יצירותיהם ,בצבעוניות עזה וחושנית במסורת האמנות הנאיבית שמקור עוצמתה נובע מן הצבעוניות והסיפור. יצירותיהם האקספרסיביות והחומריות מביעות שמחה ואופטימיות עושר ושפע. האביב בציוריהם מביא עמו רעננות, התרגשות וציפיה להתחלה חדשה, קלילות, נעורים ושמחת חיים.

צביה פז המציגה בתערוכה זו את סדרת הציורים: "במעבה היער", סדרה שנוצרה בעקבות מותו הפתאומי של בעלה לפני כ – 16 שנה, מתארת באופן סימבולי את המסע הפנימי שלה בימות החורף, אל המקומות האפלים של התמודדות עם אובדן ושכול, עצב וכאב ועל תהליך ההתחדשות בטבע ובתוכנו, הצורך להמשיך בחיים, להתחבר לעוצמה ואופטימיות. הציורים בצבעי ירוק וזהוב, מלאי הצבע והחומריות העזה מביאים עימם ניחוח של רעננות ואביב מתעורר.

שושי רימר עוסקת בחיבור של פיסות בדים לכלל מארג חדש בשיטת מעשה הטלאים המודרני (ART QUIL ). בשונה ממעשה הטלאים המסורתי שחיבור פיסות הבדים נעשה בטכניקה של תפירה, החיבור של רימר נעשה על ידי חיתוך והדבקה. ביצירה: "פריחה על שפת האגם" לדוגמא, שהשראתה היא מציור אקוורל, היא מדביקה ומשלבת לכלל יצירה אחת פיסות בדים קטנות בשיטה המזכירה את אמנות הפסיפס. הצבעוניות של הפרחים היא צבעוניות עזה ועשירה, צבעים בהירים וחמים והתוצאה היא תחושה של בוהק, רעננות, אופטימיות והתחדשות.

"רגע אחרי הגשם" בתיאטרון גבעתיים רח' רמז 40, שעות ביקור בתערוכה:ימים א-ה 10:00-17:00 ן'10:00-12:30 ובשעות המופעים.

נעילת התערוכה :16.3.2013 

 

גלריה / מוזיאון: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת סדן הפקת אמנות

.