אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הכניסה לבית: הרושם הראשוני


סנדרה חליוה's picture
הכניסה לבית: הרושם הראשוני
הכניסה לבית: הרושם הראשוני. שולח תמונה: סנדרה חליוה

הכניסה לבית חושפת בפנינו את טעמו האישי של בעליו, ומהווה למעשה את תחילת הסיפור. מאחורי כל דלת כניסה, מסתתר מרחב המציב אתגר עיצובי מיוחד. מטבע הדברים, יכולה הכניסה להיות רשמית וחיננית, או במקרה הגרוע, נטולת אמירה ואופי.

כך או אחרת, יש להקדיש תשומת לב לעיצוב הכניסה לבית, אך הדבר משתלם, מפני שבסופו של דבר הבית מקבל מימד של מלון בוטיק ומעניק לנו תחושת פינוק מצד אחד, ויוקרה מצד שני.

על המבואה להיות מרשימה ומסבירת פנים בו זמנית. היא מעוררת את תחושת הפליאה מהעיצוב, ויוצרת רושם ראשוני שיימשך בכל חדרי הבית. באופן אידיאלי, מבואה בעלת תקרות גבוהות ונברשות תברך על הגעת האורחים, אבל אפילו כניסה קטנה לבית יכולה להיות מעוצבת באטרקטיביות, בצורה מזמינה, ועדיין לתת הרגשה של חלל ומרחב.

בעת תכנון "הרושם הראשוני", יש לשקול מיקום אמנות תלת ממדית, דוגמת פסל יצירתי. המבואה משקפת את אישיות הבעלים, ורעיון ה"עצמי" ממשיך בחדרים הבאים. מעצב פנים מיומן יבצע עבודת עיצוב מדהימה, מרשימה וייחודית של הכניסה לבית.

צבע הכניסה לבית

אחד הדברים החשובים בעיצוב הכניסה לבית הוא בחירת הצבע המתאים ביותר. הדבר הראשון בו מבחינים בעת הכניסה לבית הוא הצבע והסגנון של דלת הכניסה. לכן, חשוב מאוד להקדיש לעיצוב היבטים אלו של הכניסה תשומת לב מיוחדת. צבע הכניסה אמור להחמיא לתריסים, לגוונים ולצללים של כל הבית, ולהשתלב איתם בהרמוניה.

תאורת הכניסה לבית

השלב הבא יהיה בחירת אבזרים מיוחדים לכניסה, כגון אורות אטרקטיביים. מערכת תאורה טובה ללא ספק תעזור ביצירת האווירה המיוחדת. את האורות יש לבחור בהתאם לחלל. אם שטח הכניסה הוא גדול, ניתן לבחור נברשות אקזוטיות מושכות ומתוחכמות. אם אין מספיק מקום להתאמת נברשות, ניתן לבחור גם מנורות קטנות ופמוטי קיר, אלו יתנו לבית מראה רטרו.

ריהוט הכניסה לבית

ריהוט הכניסה לבית צריך להיות תואם לריהוט של אזור המגורים או חדר השינה. ניתן להשתמש בכיסאות או ספות קטנים ונוחים לכניסה. לפעמים אנשים שוקלים גם רכישת פריטי ריהוט שניתן לנצלם בקלות בסמוך לכניסה, כמו תאי אחסון קטנים ומעוצבים, המשמשים לתליית ז'קטים, מדפים קטנים לאחסון המפתחות או הדואר.

רצפת הכניסה לבית

הרצפה יכולה להכיל אריחים מיוחדים או שטיח, והקירות יכולים להיות מחופים בטפטים, הדפסים או אלמנטים ארכיטקטוניים אחרים, כגון דקורים. הכניסה מתפקדת כחלון ראווה לבית כולו. היא יכולה להיות דרמטית, מאופקת, מרעידה או מרגיעה. לדעתי, מטרת הכניסה לבית היא לרמז על העתיד לבוא.

*

הכניסה האידיאלית לבית היא בעלת מרחב משל עצמה. אור אף פעם לא יזיק, כמו גם מראה שתלווה אותנו בכניסה וביציאה מהבית. היא יכולה להכיל ארון המשרת את האורחים או שולחן אטרקטיבי עם אגרטל פרחים, לצד יצירת אמנות משובחת, כמו גם קונסולה המכילה מזכרות או תמונות ופרטי עיצוב חינניים המתפקדים כמיני גלריה.

סנדרה חליווה, עיצוב ואדריכלות פניםsandrahaliva.com/

מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת סנדרה חליוה

.