אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

פרחים מדברים - שפת הפרחים


פרחים מדברים - שפת הפרחים
פרחים מדברים - שפת הפרחים

אתם שולחים זר פרחים למשהו אהוב, משהו יקר, מתוך מטרה לשמח, מתוך מטרה להתרגש ביחד עימו על בשורה טובה או יום חג. ואולי אתם שולחים בכדי לנחם, לעודד, ולהשתתף בצערו. מעבר לכך, שהעיקר הכוונה וכל זר ככל הנראה ישמח את הנמען, הרי שכדאי שתיקחו בחשבון את סוגי הפרחים שמהם מורכב הזר ואת צבעיו, שכן – גם הפרחים מדברים. מאחורי הסוג והצבע מסתתר מסר/רעיון. הפרחים ידברו גם עם האדם שיקבל את הזר, ולא הייתם רוצים לטעות או להטעות במסר. בחירה בסוג הפרח ובצבע שעולים בקנה אחד עם המסר שאותו אתם רוצים להעביר, תעזור לכם, במקום בו תתקשו למצוא את המילים.

שפת הפרחים, מקורה בתקופה הויקטוריאנית. היא נוצרה, בעת בה מבחר הפרחים היה מצומצם יחסית, ואנשים השתמשו במחוות סימבוליות על מנת לתקשר, לעתים, יותר ממה שהשתמשו במילים.

בקצה המזלג, נביא בפניכם מעט מידע על המשמעות ההיסטורית הסימבולית שעומדת מאחורי פרחים מסוימים, מתוך מטרה שהמידע הזה יוכל לשמש אתכם בבואכם להרכיב את הזר המושלם ליקירכם. 

הורד – הורד מגיע במספר צבעים וכל צבע מסמל משהו אחר: כך, הורד הורוד הוא סמל לחברות, בעוד שהורד האדום הוא סמל לאהבה בוערת. ורד לבן בשילוב עם ורד אדום, מסמלים אחדות, הורד הלבן בפני עצמו הוא סמל לטוהר ולתום. והורד הצהוב הוא דווקא סימן לקנאה.

פרח היסמין הוא סמל לחינניות ולאלגנטיות. בעוד שהגלדיולות הם פרחים שמשדרים אופי וכוח. פרח הסחלב  וההיביסקוס, הם סמל ליופי עדין. במידה ואתם חפצים בזר שישדר ממלכתיות, כדאי לכם לשקול לשלב בו את הקאלות. ואם אתם מעוניינים שהזר שלכם יפיץ שמחה, שלבו בו את הגרדניות.

גם פרח החרצית מגיע בשלל צבעים: חרצית לבנה מסמלת אמת, אדומה – שיתוף וצהובה – הערצה נסתרת. וזוהי רק ההתחלה: פרח הקיסוס הוא סמל לנאמנות נצחית, ופרח האירוס הוא סמל להשראה. הבגוניות משדרות מחשבות עמוקות, ופרח הציפורן – משמעותו משתנה בהתאם לצבע: ציפורן לבנה, מסמלת זיכרון, צהובה – עידוד, ורודה – הוקרת תודה ומפוספסת – סירוב. אם אתם חפצים בזר שמשדר גלאם, בחרו בצפורן האדומה.

פריחת התפוז היא סמל לפוריות, והלילך – לאהבה ראשונה.

פרח הטוליפ, (הצבעוני), גם הוא בדומה לפרחים מזנים אחרים, מגיע שלל צבעי הקשת: טוליפ ורוד מעיד על אכפתיות ודאגה, בעוד שהסגול משדר ממלכתיות והאדום מהווה הכרזת אהבה, טוליפ לבן מתאים במקרה שמעוניינים להתנצל ולהביע סליחה, ואם משהו שולח לכם טוליפ צהוב, הוא כנראה מאוהב בכם עד הגג.

זוהי באמת רק טיפה מתוך ים הפרחים. בארה"ב לכל אחת מ – 50 המדינות ישנו גם פרח שמאפיין/משויך אליה, (כך למשל, פריחת התפוז הוא הפרח של פלורידה, בעוד שהורד הוא הפרח של מדינת ניו יורק),  וגם לפי לוח השנה הלועזי, כל חודש והפרח שלו. כך למשל, הורד הוא הפרח של חודש יוני, בעוד שפרח השושן מזוהה עם חודש מאי. לא נופתע לגלות שלהרבה בנות ילידות חודש יוני קוראים Rose ולהרבה ילידות חודש מאי קוראים Lily.

כיום, מבחר הפרחים הוא אינסופי וססגוני לאין ערוך ולעתים דווקא, מי ששולח את הפרחים, מוסיף את הטאץ' האישי שלו בהתחשב בנסיבות האישיות של הסיטואציה. כך למשל, יכול להיות שתבחרו בפרחים מסוג מסוים שאתם יודעים שהוא המועדף על האדם אליו מיועדים הפרחים, או שתבחרו בדיוק מאותה סיבה בצבע מסוים. כך שבגדול, גם אתם בשפה משלכם המובנת לכם וליקיריכם יכולים לדבר איתם גם דרך הפרחים.

המאמר נכתב והוגש על ידי צוות פרחים ברמת גן

מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מישל רוזנברג

.