אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

צללים של לובן


סנדרה חליוה's picture
צללים של לובן
צללים של לובן. שולחת תמונה: סנדרה חליוה

בעוד שנראה שקל יותר לעצב בלבן ובצבעים טבעיים, למעשה, מייצגים הצבעים אתגר משל עצמם. למשל, כיצד אפשר להפוך חדר לבן וחיוור לחדר מעורר השראה? אם ניגש אל הצבע ונבחן אותו מקרוב, נגלה בו וריאציות שונות של מרקמים וטקסטורות.

הבנת משמעויות הצבע הלבן מספקת למעצב הפנים ערכת כלי צבע. למעשה, הבנת כל משמעויות הצבע ממלאת את ערכת הכלי הזה ונותנת לו יתרון עיצובי. מעצב הפנים יכול לבחור צבעים המשקפים הבנה מלאה של האמירה העיצובית, והרגשות שהם מעוררים קריטיים ליצירת חללים פנימיים הרמוניים.

לדוגמא, עיצוב לבן המשולב באריחים שחורים, נראה מדהים. לכן, בעיצוב הפנים הבהיר שלי אני משלבת מעט צבע שחור, על מנת לקבל תוצאה סופית של עיצוב אלגנטי בעל קווים נקיים.

הלבן הוא לא באמת צבע. הוא ניטראלי. בעולם עיצוב הפנים, הצבע הלבן נפוץ ביותר, רוב התקרות צבועות בלבן, על מנת להחזיר את האור וליצור חללים גדולים יותר. גם חדר האמבטיה, המטבח אביזרי המטבח ומכשירי החשמל הם לבנים. זאת בשל העובדה שניתן להתאים בקלות כל צבע אחר המשתלב עם הלבן, תוך שמירה על הבוהק העיצובי.

עיצוב פנים לבן לחלוטין יכול להיות מאוד משעמם, אבל הוא גם יכול להיות מאוד מרגיע ומעניין, כל עוד אלמנטים אחרים של עיצוב דוגמת מרקם, היקף, פרופורציה ועוד, משולבים בו. במהלך טיולי בעולם, כמעט ולא נתקלתי במרחבים פנימיים עשויים לבן מוחלט.

לא כל לבן הוא שלג לבן. כשאני משתמשת בלבן בעל גוונים של שנהב, שמנת, לבן עתיק, ובז' חיוור, מקבלים לידם הכחול והצהוב משמעות מעניינת. חלק מהצבעים הלבנים האהובים עלי הם צבעי ענן לבן, לבן פשוט, לבן של אבן ולבן של יונה.

הבית הלבן הוא אחד הבניינים המפורסמים ביותר בעולם. בשנות 1960 המוקדמות, התחילה הגברת הראשונה, ז'קלין קנדי, לבצע שיפוצים גדולים בבית זמן קצר לאחר שעברה לגור בו. היא הפכה את אחוזת אבן החול בסגנון הניאו קלאסי כפי שהיה הבית במקור, למקום אלגנטי בעל ריהוט וחפצי אמנות המשקפים את העבר שלה.

הלבן הוא פשוט, אך השימוש בו בצורה יעילה קשה מכפי שהוא נראה. כאשר מעצב פנים מציג אלמנטים לבנים, עליו להשתמש בהתאמה גם בגוונים חזקים יותר. ניתן בהחלט לעצב בגוונים שונים של לבן, כל עוד הם נמצאים באותה "הטמפרטורה".

אני אוהבת לראות איך עיצוב פנים בלבן מדגיש את האדריכלות הטובה. קירות לבנים מהווים רקע עוצמתי לאמנות. צביעת חדר בלבן יכולה להעניק לו עומק מפתיע. כשאני מעצבת חדר לבן לגמרי, אני בוחרת מספר גוונים שונים של לבן, על מנת לבטא את הפרטים הארכיטקטוניים. לאחר מכן אני משתמשת במעט צבע חזק שמתנגד ללבן מצד אחד אך מדגיש את המיקוד שלו מצד שני. התוצאה היא תמיד אחת: ניקיון, טוהר, מרחבים ואלגנטיות.

 

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Comments

עיצוב בלבן

הייתי חי בתוך עיצוב לבן כל החיים שלי אם הייתי יכול.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת סנדרה חליוה

.