אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הפסקת עישון בעזרת מדבקה או מסטיק


אביגיל אגלרוב's picture
שלט אסור לעשן
שלט אסור לעשן

שימוש במוצרים המסייעים להפסקת עישון, יכולים להגדיל באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה. רק חמישה אחוזים מהאנשים המנסים להיגמל מטבק, מצליחים לעשות זאת ללא עזרת מוצרי הפסקת עישון. סיכויי ההצלחה להפסקת עישון גדלים כאשר משלבים טיפולים התנהגותיים עם שימוש באחד או יותר ממוצרי הסיוע להפסקת עישון.

מספר מהמוצרים להפסקת עישון, הם תחליפי ניקוטין. אלו מכילים כמויות קטנות של ניקוטין. מוצרים אחרים הם תרופות מרשם ללא ניקוטין. בכל מקרה, מוצר המסייע להפסקת עישון, יכול לעזור להפחתת התשוקה לניקוטין וכאבי תסמיני הגמילה.

למרות שניתן לקנות מספר מוצרי הפסקת עישון ללא מרשם רופא, עדיף להתייעץ הם רופא המשפחה לפני שמנסים אותם. בעצת הרופא, ניתן לחקור אלו מוצרים או שילובים של מוצרים להפסקת עישון עשויים להיות מתאימים, מתי להתחיל לקחתם, תוך מודעות לגבי הסיכונים לתופעות הלוואי.

מדבקת ניקוטין

המדבקה משחררת כמות איטית וקבועה של ניקוטין לגוף, דרך העור. משתמשים במדבקה חדשה מידי יום, על איזור בגוף שהוא נטול שיער, בין המותן לצוואר, כגון היד או החזה העליון.

המדבקה זמינה להשגה ללא מרשם במינונים שונים. היא קלה לשימוש ופועלת לטווח ארוך. משתמשים בה במשך שמונה עד 12 שבועות. במקרים מסוימים, יש להשתמש בה לתקופה ארוכה יותר, אם לא נעלמת התשוקה לעישון או תסמיני הגמילה. בסופו של דבר, ניתן יהיה ניתן להתנתק ממנה בהדרגה.

יתכן שאנשים בעלי בעיות עור מסוימות, כגון פריחה או פצעים פתוחים, יפתחו בקלות רבה יותר גירוי בעור, בעת השימוש במדבקה.

מסטיק ניקוטין

מסטיק ניקוטין מכיל כמות קטנה של ניקוטין. הוא נכנס לגוף באמצעות ספיגה דרך הציפוי הפנימי של הפה.

המסטיק זמין ללא מרשם בשתי מנות. הוא יכול לשלוט בתשוקה פתאומית לניקוטין ותסמיני גמילה לתקופות קצרות. כאשר משתמשים לראשונה במסטיק ניקוטין, ניתן להשתמש בפיסה אחת למשך שעה עד מספר שעות. הוא מגיע במספר טעמים, ולעיתים קרובות משתלב עם מדבקת הניקוטין ומוצרים אחרים להפסקת עישון.

יש להשתמש במסטיק ניקוטין שוב ושוב במהלך היום, על מנת לשלוט בתשוקה לעישון או בתסמיני הגמילה. המסטיק אינו מעלים לחלוטין את התסמינים. יש לעקוב אחר טכניקת הנשיכה הספציפית כדי שהמסטיק יעבוד ביעילות. הוא לא נלעס כמסטיק רגיל. על מנת לשחרר את הניקוטין מהמסטיק, יש לבלוע פיסה אחת עד שחשים בטעם החריף, או שמבחינים בתחושה מעקצצת בפה.

תופעות הלוואי של השימוש במסטיק ניקוטין כוללות כאבי לסת, גירוי פה, בחילות בטן, קלקול קיבה, והוא עלול להידבק לשיניים. למעט מים, יש להימנע מאכילה או שתיה במשך 15 דקות לפני השימוש על מנת למנוע בעיות בספיגת הניקוטין.

מסטיק ניקוטין מומלץ לשימוש בתקופה של עד 12 שבועות. ניתן להתחיל באמצעות פיסה אחת מידי שעה או מספר שעות, ולאחר מכן להפחית בהדרגה את התדירות, כאשר מתחילים להבחין בתוצאות.

בתמונה: שלט אסור לעשן

מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אביגיל אגלרוב

.