אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

חזון אשה - על נשיות באמצע הדרך: ורוניק כהן-הנדלס, איריס גינזבורג


סדן הפקת אמנות's picture
אוצר התערוכה: 
איילת אמוראי-בירן

חזון אשה - על נשיות באמצע הדרך ורוניק כהן-הנדלס איריס גינזבורג
חזון אשה - על נשיות באמצע הדרך ורוניק כהן-הנדלס איריס גינזבורג

"חזון אשה"-על נשיות באמצע הדרך

ורוניק כהן-הנדלס (kinorev) – ציור, איריס גינזבורג – פיסול

פתיחה חגיגית : 6.12.2012 בשעה : 19:00

מיקום: על הקיר החיצוני של קניון רמת אביב, במקביל לרחבה הפונה לרחוב איינשטיין,

אוצרת: איילת אמוראי-בירן

התערוכה מפגישה שתי יוצרות  : ורוניק כהן- הנדלס, ילידת פריז, נשואה ואם לשלושה, בוגרת בית הספר לתקשורת חזותית : CORVIZART  בפריז וschool of visual arts-  בניו יורק, מגיל 21 חיה ויוצרת בתל אביב,עסקה באיור ובציורי קיר מתוך תפיסת הפנג-שוואי  ואיריס גינזבורג, שגדלה ברמת אביב, והחלה לפסל אחרי שנים שבהן עסקה בתחום המדע (בעלת דוקטורט בפיזיקה) ובעולם הניהול העסקי בארץ ובניו יורק.

איריס התחברה לפיסול בחומר במקביל לתהליך החיבור לקול הפנימי ולאמהות. העיסוק בחומר, מלאכה נשית עתיקה היווה את הקוטב השני לעיסוק שלה  בחדשנות בעולם העסקי והטכנולוגי. היא מפסלת דמויות רכות, עגולות ויוצרת קבוצות של זוגות אוהבים הישובים אחד בתוך השני, משפחות עם ילדים, בהן כל פרט יכול להיות בכל מקום שרוצים, לפי מה שמתאים בזמן ובמקום ואלו ניתנים לשינוי ולהזזה. במקביל לפיסול היא יצרה ווריאציות של הגופים והדמויות בצילום, בהם נראים הפסלים בקו או בכתם ונותנים מבט אחר לפסלים מזוויות אפשריות שונות. הדמויות ברובן מרומזות , נמצאות יחד אך תמיד גם חופשיות להיפרד. בעשיה האמנותית שלה היא חוקרת מצבים של  ביחד ולחוד , סטטי ודינמי , חופש אישי וחיבור לאחר ולקבוצה.

ורוניק כהן הנדלס , kinorev בכינויה האמנותי, מציגה גם היא דמויות, אך הדמויות שלה פנטסיות ואוצרות בקרבן סוד וסיפור פנימי. במבט ראשון הדמויות נראות צבעוניות מאד ונאיביות אך במבט שני ניתן לחוש בכאב, אי נוחות לעיתים סבל ופחד שהן מביעות. ב"פורטרט עצמי" (הציור שעל ההזמנה לתערוכה), המצוייר בצבעים עזים של כחול ואדום האמנית לובשת מעין מסכה, בעיניים יש אור אך גם עצב עמוק ודמעות. המבט מספר על מצוקה פנימית אף גם על חיבור לעולם אחר, רוחני, מיסטי. בציור אחר, שבו נראים שני ראשים במעין חיבוק, ראש אחד צהוב של מעין חייזר, דמות מעולם אחר ופורטרט נוסף של אשה , מביעה האמנית את הכמיהה לרוך ולאינטימיות. הראש הצהוב של הדמות מהעולם האחר מייצגת איכות של אהבה ושל רכות. ב"אמהות" (דמות אשה בהריון),מצויירת  דמות אשה שראשה בנוי מדמויות,רבות המייצגות את  בני הזוג הפוטנציאליים שיכלו להיות לאשה ואילו הבטן מלאה בפוטנציאל של תינוקות , של יצירת חיים. החקירה של ורוניק את מהות החיים והנשיות נעשית דרך ציור של פרטים, עם הרבה צבע וסימבולים החבויים בתוך כל ציור.

התערוכה מחברת ויוצרת דיאלוג מרתק בין שתי נשים באמצע החיים ,החוקרות ומביעות את חזונן על הנשיות ועל עצמן מזווית אישית.

התערוכה פתוחה בכל שעות היממה.

נעילה: 31.12.2012

גלריה / מוזיאון: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת סדן הפקת אמנות

.