אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

בשביל מה זה טוב לעבוד קשה?


אביגיל אגלרוב's picture

גישות חדשות בעולם הניהול טוענות היום שאין צורך לעבוד כל כך קשה. שאפתנות וחתירה להשגים עדיין נחשבות לתכונות מעולות ומועילות, אך אין צורך יותר לצאת למירוצים מתישים על מנת להשיג מטרות.

מי שאחראי לגישה החדשה והמהפכנית הזאת הם יזמים מצליחים, שעוסקים ונותנים עם מיליוני לקוחות. זכותם לצאת בהצהרות מהפכניות. אפילו אני יודעת שככל שמתבגרים, חשוב יותר להקים משפחה, להתיישב ולנוח קצת. אבל לא לעבוד קשה? זה מושג שאף פעם לא היה בלקסיקון שלי.

נכון. לוח זמנים של עבודה 24/7 בתחום שלא מדבר אליך, לא ישרוד לאורך זמן, אבל לעבוד 24/7 בתחום שהכי מעניין ומפרה אותך, נשמע לי כמו חלום.

החתירה לקראת הישגים אדירים, הנחישות להשגת החזון, הם בהחלט מניע שצריך להפעיל מנהלים נועזים, ואין ספק שהם דורשים כמויות עצומות של אנרגיה טהורה, מיקוד, וזמן.

מילת המפתח צריכה להיות יעילות והתייעלות, ולא מושגים מעורפלים כגון 'לא צריך לעבוד קשה, צריך לעבוד בכיף'. כי איפה הסתירה? אם אדם לא יכול למצוא את הכיף בעיסוק שלו, למה הוא נמצא שם מלכתחילה? אבל העובדה שאדם אכן עוסק בעיסוק אות בחר בעצמו ועליו הוא מוכן להילחם כדי להצליח, לא אומרת שהוא צריך ללכת לים עם המחשב הנייד שלו ולהעלות הגיגים אודות הצלחה.

עבודה קשה תמיד היתה ותמיד תהיה הבסיס להישגים גדולים. אני לא חושבת שיזמים השוללים את המושג הזה הגיעו בעצמם אל ההצלחה באמצעות מאמץ מינימלי. אלא מה? הרבה יותר קל וכיף לצאת בסיסמאות חסרות שחר כשאתה נח על זרי הדפנה.

זה כמובן משהו שהם לא מספרים. יתכן שהם משמיטים את העובדות האמיתיות על תחילת דרכם מתוך בחירה מודעת, ויתכן שהם פשוט שכחו איך התחילו. במבט לאחור, קל לתהות למה היית כל כך לחוץ.

השיעור שאפשר ללמוד מהצלחתם של יזמים ותיקים היא לשאול את השאלות הנכונות לגבי סיפורי ההצלחה שלהם, ולדעת מה בדיוק לשאוב משם. תובנה במבט לאחור יכולה להיות מסוכנת. עצות שאין בהן ממש הן עצות אחיתופל. ברגע שהכדור מתחיל להתגלגל היטב, קשה לזכור את האימונים המפרכים לקראת בעיטת הפתיחה המוצלחת באמת.

אדם צריך לסגל לעצמו נקודת מבט מפוכחת ונכונה לגבי עבודתו. לעצור כל הזמן ולהעריך את המצב בו נמצא העסק שלו, לחשב את שעות העבודה, הפגישות וההתמסרות העצומה, הנפשית והפיזית, אותה הוא מקדיש לעבודתו. אחר כך הוא צריך להביא את כל אלה אל מול התוצאות, לזכור את הכוונות הראשונות שלו, להבין איפה טעה, בהנחה שטעויות התרחשו, ולהכין שוב ושוב תכניות פעולה עדכניות ומחושבות.

חשיבה עסקית מוכרחה להיות חשיבה יוצרת ללא הרף. חשיבה שניזונה מגירויים ויודעת לפתח אותם לעסקים. חשיבה עסקית טובה יודעת להכיר ביתרונות המנוחה לצד יתרונות העבודה הקשה. במקום להילחם בה, הייתי מציעה להפשיל שרוולים ולרוץ, בכיף, אל היעד אותו ראיתם בחזון העסקי שלכם.

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Comments

מסכימה מאוד

כל הישג והצלחה בחיינו מגיעים לאחר עבודה מאומצת ועניין
ללא עניין וללא מוטיבציה לא נוכל להגשים את עצמנו

www.mentallica.co.il

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אביגיל אגלרוב

.