אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

חלונות לגגות רעפים ולגגות בטון אופקיים - מורה נבוכים


במאמר זה נתאר בפניכם מורה נבוכים לחלונות לגג רעפים ולגג בטון אופקי ונציג בפניכם את אחד היצרנים העולמיים, מן הוותיקים והאיכותיים ביותר בתחום.

 חלון לעליית גג של ...

בישראל הרחוקה ולמודת גישת ה"יהיה בסדר" לא מודעים לפופולריות של יצרנית העל הדנית של חלונות לגג רעפים והמומחית בפתרונות ירוקים (שאת שמה לא נזכיר במאמר זה כדי שלא ניחשד בעשיית פרסומת ...) . נכנס אלי לקוח, עולה חדש מאנגליה ואמר "הקנייה הראשונה שעושים לבית באנגליה הוא חלון לעליית הגג של ...." (ונקב בשמה). הסתקרנתי וגלשתי ברשת. החברה משווקת במעל ל 40 מדינות, ברשת אין סוף סרטונים והאתרים מרשימים.

האם תאמינו שחברה המייצרת חלונות לגגות מקיימת בטורקיה ידידתנו האהובה תחרות יאכטות הנחשבת לאחת הארוכות והקשות בעולם ?  האם תאמינו שחברה המייצרת חלונות לגגות פתחה ברוסיה ברחוב אחד 8 סניפים ואולמות תצוגה לחלונות גג ופתרונות ירוקים מיוחדים ?  האם תאמינו שחברה המייצרת חלונות גג מקיימת בארצות הברית יריד שנתי שהקמתו למספר ימים נראה כמו המרינה בהרצליה ?  האם תאמינו שחברה המייצרת חלונות לגגות מקיימת בגרמניה תחרות כדורעף נושאת פרס כספי גבוהה ומשתתפות בה 24 מדינות ?  וישנן דוגמאות נוספות.

אז תאמינו שהיא נמצאת בישראל יותר מ- 40 שנה. אבל..... מה עושים עם ה"יהיה בסדר" הזה.

הבדלים בין חלון גג זול לאיכותי

לישראל הגיעו בשנים האחרונות יצרנים בינוניים, שהדבר היחיד המשותף להם ולענקית הדנית היא השמש הזורחת. מהרגע שהיא זורחת מתחילות הבעיות של האחרים, לא של הענקית הדנית.

בחברה הזו חלון גג נראה כמו רהיט, משקופים מעובדים ברמה הגבוהה ביותר מעץ אורן סקנדינבי ומליבת העץ. המשקופים נטולי עיניים יפהפיים ומהוקצעים להפליא. האיטום הוא הפטנט שלהם ועשוי בטכנולוגיית החלונות במטוסי הנוסעים. גז ארגון 16 מילימטר אצור בין שתי שכבות הזכוכית והאיטום המיוחד יחזיק אותו שם בנוחות למשך עשרות שנים. הצירים מפלדה ונירוסטה, שום חלקי פלסטיק זולים, הכל חזק ואיכותי, אפילו הברגים החשופים לפגעי מזג האויר עשויים מנירוסטה, דבר המבטיח שלא יחלידו.

החברה הזאת חושבת על הפרטים הקטנים. צירים שונים לחלונות מתהפכים 360 מעלות, חלונות שנפתחים לזווית קטנה מ- 45 מעלות וחלונות שנפתחים בזווית גדולה מ- 45 מעלות. זה לא הסוף.. הענקית הדנית עובדת בשיתוף פעולה עם מעצב העל KARIM RASHID שעשה עבורם דוגמאות מעוצבות של וילונות, וילונות וניציאניים, וילונות לצל ולהאפלה מוחלטת.

יצרנית החלונות מצאה פתרון חלופי לקוקיות, פתרון בשם BALKONI והוא מוצג באולמות התצוגה. יש פתרונות חשמליים לתריסים, וילונות חשמליים וחלון חשמלי הנפתח ונסגר אוטומטית שמתחיל גשם. כבר בחורף הראשון מאז הגיעו והופצו במחירים זולים בבתי עסק שמוכרים עץ, רעפים וגבס, מתקבלות פניות על צירים שלא החזיקו מעמד, על נזילות, על אדים בתוך החלון, על אי מתן פתרונות האפלה או הצללה בזמן הרכישה, חלודה מכרסמת בתוך שנים בודדות ועוד.

חברים יקרים, חלונות גג קונים באולמות תצוגה של החברה הדנית ושמתמחים רק בחלונות לגגות. אדריכלים ומעצבי על רושמים בתוכניות לרכוש חלונות לגג, אלא שהלקוחות מרשים שכל אחד יקנה אותם עבורם והם נרכשים בבתי עסק של בלוקים, נגריות, גבס וכד' שהאחרונים לא כל כך אכפת להם מהאיכות, שהרי הם לא אחראים על המוצר מהרגע שנרכש. כשהבעיות מתחילות בין שנה עד 4 שנים, מי שמקבל את הטלפון על החלון הבעייתי הוא האדריכל שהביא את אנשי המקצוע ש"חסכו לכם כסף ". חשבו על כך.

אודות הכותב

אבי שהרבני הוא המנהל הטכני של חברת חלונות גג

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אבי שהרבני

.