אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הקולות שמפריעים ליעוד האמיתי


אביגיל אגלרוב's picture
סירה הגשמה עצמית

שהייתם קטנים, היו כל מיני דברים שחלמתם להיות כשתהיו גדולים. עכשיו, שאתם גדולים, באיזו מידה, אם בכלל, הגשמתם את חלומותיכם?

זה הדבר הכי קל בעולם, לעשות בדיוק את מה שאתם רוצים לעשות. אלא שבמקום לעשות את זה, אתם משקיעים אנרגיה רצינית וכבדה בהקשבה לגורמים אחרים שכל התפקיד שלהם בחיים זה להפריע לכם: הקולות האלה בראש שטוענים שאין מצב שתוכלו באמת לעשות את מה שאתם רוצים. שאתם סתם חולמים. למרות שזה הדבר הכי כיפי בעולם, סתם לחלום. פעם אמר לי מישהו שעבדתי איתו: "בגלל שכשהייתי בן עשרים ופחדתי פחד מוות מההורים שלי, הלכתי ללמוד משפטים, זה אומר שהיום אני צריך להיות תקוע במקצוע שאני שונא?" כן. שונא.

כל כך הרבה אנשים עצובים מסתובבים בעולם רק בגלל שאין להם את האומץ לעשות את הדבר שהם הכי רוצים לעשות. לא משנה מה. להיות מוכר של אוטו גלידה. בונה בניינים מפורסם. רקדן קברט במועדון אפלולי ביפו. לא משנה מה. העיקר שתוכלו לקום בבוקר ולהגיד שאתם עושים בדיוק את מה שאתם רוצים לעשות. לקולות האלה בראש יש יעוד אחד והם ממלאים אותו בקנאות פנאטית. למנוע מכם להקשיב למה שאתם יודעים עמוק בפנים שאתם צריכים לעשות.

הידיעה הזאת, הפנימית, האמיתית, היא כמו גחלת שרוחשת לה בשקט ומחכה שיגיע הזמן שלה לפרוץ. יש כאלה שנותנים לה לפרוץ בגיל חמישים ויש כאלה שנותנים לה את כל הבמה כבר בגיל עשרים. סקר מהיר: על איזה קבוצה הייתם חולמים להימנות? ואל הקולות האלה מתווספים הקולות של "הנשמות הטובות" מסביבכם, אלו שיש להם את כל הסטטיסטיקות, ההוכחות המדעיות והתרחישים המפחידים להסביר לכם למה אתם צריכים להישאר במקצוע שגורם לכם לרצות למות, במקום פשוט לא לוותר על החלום שלכם, ולא משנה מה יקרה. הרי בשביל מה הגעתם אל העולם, אם לא בשביל להגשים את היעוד שלכם? ובמשך החיים, יצא לכם להגיד את המילה 'יעוד' אולי איזה מאה פעם.

לפחות. המילה הזאת, יש לה נטייה לצוץ בדרך כלל כשהדברים לא ממש מסתדרים, ואז אתם נתפסים לרוח פילוסופית שכל מטרתה, חוץ מלעשות לכם כאב ראש, היא להגדיר לעצמכם בשביל מה אתם כאן ומה אתם הולכים לעשות מכאן והלאה כדי להגשים את מה שאתם באמת שואפים אליו, כדי שבסופו של דבר תהיו, ותסלחו לי על הקלישאה. מאושרים. כן. מאושרים. אני מודה שזאת מילה שהעולם הרוחני תפס עליה טרמפ אובססיבי, אבל זה לא אומר שהמושג הזה, אושר, לא מגיע לכם. ובכן, בתור התחלה, הייתי מציעה לכם לקחת נייר ועט, או מקלדת מחשב, ולהתחיל לכתוב.קדימה, תתחילו לכתוב בבקשה: רשימת הדברים שעלי לעשות כדי להיות מאושר, סליחה, כדי להגשים את היעוד שלי: אחד - לחטט היטב בזיכרון: מה תמיד חלמתי לעשות אך לא העזתי?

פריט מספר עשר ברשימה הזאת צריך להיות נתיב ברור אל היעד שלכם. זה לא כזה מסובך אני נשבעת. פשוט תחליטו!

מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אביגיל אגלרוב

.