אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הרשות הפלסטינית מבססת דמוניזציה של ישראל


רבקה שפק ליסק's picture

הרשות הפלסטינית מבססת את המערכה לדמוניזציה של ישראל על שקרים

אחת ההצלחות ברמה בינלאומית של התעמולה הפלסטינית נגד ישראל הייתה פרשת מוחמד א- דורה. האשמה נגד צה"ל הופרכה ע"י בית המשפט העליון לערעורים בצרפת, ב- 2012 , לאחר מאבק ממושך מ- 2000 , אך התעמולה השקרית נמשכת.

מדינת ישראל נכשלה בטיפול בהפרכת השקר בפרשה. אבל, 2 יהודים, יהודי- צרפתי ורופא יהודי – ישראלי החליטו להפריך את השקר שגרם נזק רב לישראל. המאבק נמשך שנים רבות, מ- 2000 עד 2012 והסתיים בהפרכת התעמולה השקרית של הרשות הפלסטינית.

פרשת מוחמד א- דורה

ב- 30 לספטמבר 2000 פורסם סרט וידיאו שצולם ע"י צלם פלסטיני של תחנת הטלביזיה צרפת 2 , ובו נראו ילד פלסטיני בן 12, מוחמד א- דורה, ואביו מסתתרים מאחורי חבית. הסרט הראה כיצד הילד נהרג ואביו נפצע. הטענה הייתה שהם נורו מאש של צה"ל.

פרשה זו נוצלה ע"י הרשות הפלסטינית לדמוניזציה של ישראל כרוצחת ילדים בתקשורת העולמית והילד הפך לסמל המאבק לשחרור פלסטין מהכיבוש הישראלי.

תחילה נטל צה"ל אחריות לירי והתנצל, אך בתחקיר מאוחר יותר התברר שהילד נורה ע"י פלסטינים. ב- 2010 , האשימו נחום שחף, פיזיקאי שחקר את הפרשה, ופיליפ קרסטני מצרפת את הפלסטינים ואת צרפת 2 בביום או זיוף הפרשה.

מאבקו של היהודי – הצרפתי פיליפ קרסנטי

פיליפ קרסנטי, איש פיננסים יהודי- צרפתי פירסם באתר האינטרנט שלו שתחנת הטלביזיה צרפת 2 אחראית לביום הסרט. תחנת הטלביזיה צרפת 2 הגישה מיד תביעת דיבה נגד קרבנטי וניצחה במשפט.

במאי 2008 ערער קרסנטי בפני בית המשפט העליון על פסק הדין, לאחר שמומחה צרפתי לזיהוי פלילי קבע שלא יתכן שהילד נורה ע"י צה"ל. ביה"מ זיכה את קרסנטי מהוצאת דיבה.

אבל, בפברואר 2012 ביטל ביטל בית המשפט העליון את זיכויו של קרסנטי ופסק על עריכת דיון מחודש.

מאבקו של הרופא הישראלי יהודה דוד

בינתיים הצטרף למאבק הרופא הישראלי יהודה דוד. יהודה דוד הורשע באפריל 2011 ע"י בית משפט צרפתי בהוצאת דיבה נגד אביו של הילד הפלסטיני מוחמד א- דורה. האב הגיש נגדו תביעת דיבה לאחר שהתראיין וטען שהפצעים שהאב טען שנגרמו ע"י צה"ל באותה תקרית היו מפציעה שנגרמה לו ב- 1992, כנראה ע"י חמושים מהחמאס, שטופלו על ידו בניתוח, בבית חולים שיבא, בישראל, ב- 1994 . אביו של הילד זכה במשפט

הרופא יהודה דוד הגיש ערעור לבית הדין העליון לערעורים בצרפת. הרופא הציג בפני בית המשפט את המסמכים הרפואיים להוכחת טיעונו. בית המשפט העליון לערעורים ביטל את הרשעתו של יהודה דוד וקיבל את גירסתו. פסק הדין קבע שהפציעה של האב לא נגרמה ב- 2000 ע"י צה"ל. בית המשפט בצרפת ביטל בפברואר 2012 את ההחלטה הקודמת נגד הרופא הישראלי יהודה דוד.

מסקנה

פרשת א- דורה איננה המקרה היחיד שהרשות הפלסטינית משתמשת בשקרים ובביום תקריות ומאשימה את צה"ל במטרה להכפיש את שמה של ישראל. מצד אחד טוען אבו- מאזן שכל רצונו הוא להקים מדינה פלסטינית לצד ישראל ומאשים את ישראל בטירפוד הסיכויים לכך. אבל , מצד שני, הרשות מנהלת מערכה הסתה בינלאומית בתקשורת העולמית, בארגונים של האו"ם, ובאמצעות ארגונים פרו- פלסטינים, ובתקשורת הפלסטינית במערכת החינוך הפלסטינית, נגד ישראל.

אבו מאזן מאשים את ישראל בכך שעדיין אין הסכם ישראלי- פלסטיני. אך, העובדות שונות לחלוטין. הפלסטינים דחו עד עתה כל הצעה להסכם שהוצעה ע"י ישראל ומעולם לא הגישו הצעה נגדית:

1936 – הפלסטינים דחו את הצעת החלוקה לשתי מדינות של ועדת פיל.

1947 – הפלסטינים דחו את החלטת האו"ם לחלוקה לשתי מדינות.

1948 – 1967 – לאחר כשלונם של הפלסטינים ומדינות ערב לחסל את מדינת היהודים במלחמה, חיו הפלסטינים ברצועת עזה ובגדה המערבית תחת שלטון ערבי. מדוע לא הקימו מדינה?

1967 – לאחר שהערבים והפלסטינים נכשלו בניסיון נוסף לחסל את מדינת היהודים, הציעה ישראל, שכבשה את השטחים הנ"ל, "שטחים תמורת שלום" ונענתה בשלילה.

2000 – ועידת קמפ דויד – ערפאת דחה הצעת הסכם נדיבה של קלינטון- ברק ופתח באינטיפדה.

2008 – אבו מאזן לא השיב כלל להצעת הסכם נדיבה של אהוד אולמרט.

2010 – 2012 – אבו מאזן מסרב לנהל מו"מ עם נתניהו ומגיש תנאים להסכמתו לשבת ולדבר, בנושאים שהם חלק מהמו"מ.

והאבסורד שבמצב הוא ששלטונו של אבו מאזן מובטח בזכות המעורבות של צה"ל. ללא צה"ל היה החמאס משתלט על הגדה המערבית כשם שהשתלט על רצועת עזה. הרשות הפלסטינית נמצאת במשבר כלכלי ומי בא לעזרתה? ישראל.

אבל, תעמולת הדמוניזציה נגד ישראל נמשכת.

Comments

ההוייה מעצבת את התודעה.

אם נצפה בערוץ נאשיונל גיאוגרפיק בסרט דוקומנטרי על יבשת אפריקה ובסרט זה ישורבב קטע איך קאניבלים מתכוננים לבשל ולאכול אדם לבן מסכן היה מתעורר ויכוח אם זה אמיתי או מפוברק אבל ההקשר לסרט היה מובן. לעומת זאת אם יקרינו סרט תיעודי על לונדון ובסרט זה ישורבב קטע איך במרכז רחוב אוקספורד מתכוננים קאניבלים לבשל אדם לבן אזי קטע כזה היה נדחה בבוז ובלעג. ההקשר לא מתאים. כיון שישראל שולטת על אוכלוסייה פלסטינית אזרחית בשלטון צבאי כיון שהריבון בשטח היא מפקד צבאי אזי נוצרת מציאות המאפשרת הפצת עלילות שקריות .ממשלת ישראל בהיותה מייצגת מציאות של כיבוש היא הופכת בכך להיות שלא מרצונה סייענית של התעמולה הפלסטינית המנסה להשחיר את שמנו בעולם. אם לא היה כיבוש היה ניתן להדוף את מתקפת התעמולה הערבית. לגבי הסוגייה למה אין הסדר.לכל צד יש הצדק שלו. לממשלת ישראל יש הסיבות כפי שרבקה מנתה. הפלסטינים מאשימים את ישראל למה בניגוד לסיכומים באוסלו לא נפתחו בזמנו 4 מעברים בטוחים בין הגדה לבין עזה למה ישראל לא עמדה בהתחייבות לסגת משטח c ולמה בכלל הוצפה הגדה בהתנחלויות. השאלה מי הפר יותר הסכמים היא מישנית. השאלה החשובה היא איך יוצאים מהפלונטר איך ניצלים מפתרון המדינה האחת לשני עמים כלומר מדינה חצי ערבית חצי יהודית כלומר סוף הציונות

השוואה קטנה

לדעתי הויכח על מי בשעצם ירה את הכדור שפגע במוחמד א-דורה והא כלל לא רלוונטי, והו אינו יותר מפרט קטן בתמונה רחבה יותר, כמו שמציין בצדק המגיב מעלי. הרי יהיה דיי ברור לכל הצדדים המעורבים לומר שמוחמד א-דורה נקלע לחילופי אש ונהרג. מכיוון שמוחמד א-דורה מייצג את הצד הפלסטיני, העובדה שהוא נהרג מרי רובה פלסטיני או ישראלי כלל אינו משנה, ולא ברור מדוע כותבים רבים מנסים ליחס לכך חשיבות רבה. מעניין לציין שכאר נהרגים אצלנו חיילים מ-"אש כוחותינו", ברור לנו שזה חלק מהלחימה ואנו מחשבים אותם כמי שנהרגו במלחמה עם הצד השני. מכיוון שבכל מקרה של חילופי אש - ישראל היא זו שנוטה להפעיל כמות רבה הרבה יותר של אש, יש הגיון להאשים את ישראל במותו של א-דורה, בטח אם שופטים דרך עיניים פלסטיניות או אפילו אירופיות. אין לי ספק שהרשות הפלסינית מפיצה שקרים, אבל ישראל היא זו שבמידה רבה מספקת את הקונטקסט שבו שקרים אלה יתפסו כחלק מנראטיב קוהרנטי ולא כשקרים לשמם.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רבקה שפק ליסק

.