אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

פרח הרפואה נקטף


נריה אטיאס ז"ל שנהרג בתאונה הקשה בטבריה יחד עם הוריו וחמישה מאחיו היה בין 50 תלמידים מצטיינים בתכנית "פרחי צפת לרפואה", פרויקט הדגל של מערכת החינוך בעיר צפת בשיתוף המרכז הרפואי זיו, משרד החינוך, הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן, ועמותת "עתידים".

 נריה אטיאס ז"ל היה תלמיד מצטיין בבית הספר "עמית בנים" בצפת, אחד משניים-עשר מצטיינים שנבחרו מבית הספר להשתתף בפרויקט החדשני "פרחי צפת לרפואה", בו 50 תלמידים מצטיינים מבתי ספר בעיר נחשפים למערכת הבריאות ובתי החולים בארץ ולמקצועות הרפואה.

הפרויקט כולל ביקור לימודי שבועי של התלמידים בפקולטה החדשה לרפואה בצפת וכן הדרכות והכשרה במחלקות השונות במרכז הרפואי זיו בעיר וביקורים במוסדות אקדמאים ומכוני מחקר.

מטרת הפרויקט הינה לחשוף צעירים מצטיינים למקצועות הרפואה ולעודד אותם להישאר בפריפריה ולעסוק בעתיד במקצועות אלו ובכך לצמצם את המחסור ברופאים באזור.

 דליה טדגי, אחות אחראית מחלקה פנימית א' במרכז הרפואי זיו ואחראית פרויקט פרחי הרפואה מטעם בית החולים אומרת, כי למרות שבבית החולים רגילים לידיעות על תאונות דרכים עם נפגעים, הידיעה על תאונות הדרכים הקשה בטבריה הכתה רבים מאנשי הצוות בתדהמה "לצערנו במיוחד בתקופת הקיץ מתרחשות תאונות דרכים רבות בצפון והצוותים כבר מוכנים נפשית לכך. הפעם כאשר נודע לנו על גודל האסון וגם על כך שאחד מן ההרוגים משתתף בתכנית פרחי הרפואה התדהמה והכאב היו גדולים" אומרת טדגי.  

 איתי מלק, מרכז פרויקט "פרחי צפת לרפואה", אומר, כי נריה היה אחד מן התלמידים הבולטים בתכנית, ילד שקט ומופנם בעל יכולות יוצאות מן הכלל. "פרחי צפת לרפואה כואבים את מותו של תלמידינו נריה אטיאס ז"ל ובני משפחתו בתאונת הדרכים המזעזעת בטבריה. נריה היה תלמיד מצטיין בתוכנית אשר הקסים אותנו בשקט שאפיין אותו וביכולותיו המרשימות" אומר מלק.

שם מחבר: 
אפרת קנר תקשורות

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מערכת אימגו

.