אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

טיפול במים – היתרונות


דודי שרון's picture
מים

טיפול במים הפך בשנים האחרונות לאחד מסוגי הטיפול המשלימים הפופולאריים מאד ולא בכדי. הטיפול מציע יתרונות רבים ויכול לספק מענה טיפולי מצוין במקרים של בעיות שונות. טיפול זה מתאים לבני כל הגילאים, ואגב – גם לבעלי חיים! אם הוצע לכם בעבר לעבור טיפול במים ואתם תוהים האם הוא אכן הפתרון המתאים לכם, הנה כל הסיבות מדוע כדאי לכם לשקול אותו ברצינות:

טיפול במים עוזר לשפר את תפקודי הריאה. הטיפול עצמו מצריך מהמטופל נשימות נכונות, תוך כדי ההתנגדות למים. ההתנסות הזו והתרגול הזה מסייעים בשיפור התפקודים הריאתיים, בנשימה עצמה ולכן מצוינים למי שמתקשה בכך או, ככלל, לכל אחד.

הטיפול במים משפר משמעותית את הסיבולת לב-ריאה. בשל ההתנגדות למים, נדרש המטופל להשקיע מאמץ רב כדי להתמודד עם האתגר של השהות במים. המאמץ הזה משפר את הכושר הגופני שלו ומבלי שיסבול מכאב או עומס על השרירים או על המפרקים. הדבר חשוב במיוחד לאנשים מבוגרים, אך חשוב לא פחות גם לגילאים צעירים יותר.

הלחץ ההידרוסטטי שבמים עוזר לספק נוזלים וגם פסולת מהגוף. פסולת זו, עם השנים, משפיעה לרעה על מערכות הגוף השונות ויכולה לגרום למגוון של תחלואות. סילוק הפסולת, כמו גם הנוזלים, מונע בצקות, כאבים ובעיות שונות, המצטברות עם השנים.

המים מפגים כאב. אנשים הסובלים מכאבים שונים (מכל מיני סיבות) מחפשים טיפול שאיננו תרופתי, לרוב. טיפול שיעזור להם להתמודד עם הכאב הבלתי נסבל, פעמים רבות. טיפול במים, במקרה הזה, מהווה פתרון מצוין שכן המים ידועים כמפגים כאב, כמרגיעים מאד ומפחית את הסטרס.

הציפה במים מקלה מאד בביצוע התנועות השונות, שרבים מתקשים לבצע אותם מחוץ לבריכה. זו גם הסיבה מדוע טיפול במים יכול לעזור לבני כל הגילאים, לרבות אנשים מבוגרים מאד וגם לכאלה, המוגבלים משמעותית בתנועתם.

מכיוון שבמהלך השהות במים נדרש המטופל בשיווי משקל, הדבר מחזק את שריריו השונים ואת יציבותו מחוץ למים.

הפעילות עצמה בתוך המים, התרגילים השונים שמבצעים, נעשים בצורה איטית, באופן שאיננו מסורבל והרבה יותר זורם ונכון לגוף. באופן הזה ניתן ללמוד מחדש לעשות פעולות יום יומיות שונות, תנועות בצורה נכונה שאינה מזיקה לגוף והתנהלות שהרבה יותר בריאה לנו. אין בגדים במים שמפריעים לפעילות עצמה, התנועות הן איטיות מאד ויחד עם כוח הציפה אפשר להתמודד עם התרגילים השונים, שבחלקם מאתגרים לעיתים.

אנשים הסובלים ממוגבלויות שונות בתנועה מוצאים את עצמם מבצעים תרגילים שונים במים בקלות רבה יותר. בתוך המים הם חשים חופשיים ופחות מוגבלים, מה שמשפר את מצב הרוח שלהם, מעודד אותם ומביא להם סיפוק רב. הם מרגישים במרחב הזה בטוח ונעים מאד ויכולים לבצע תרגילים שייתכן שמחוץ למים יתקשו לבצעם.

תגיות נושא: 
מאמר מקצועי\פרסומי

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון

.